Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2018
Najbliższe zawody
07.07.2018
Kranj HS-109
CoC letni

Kamil Stoch, piąty w dzisiejszym konkursie, ma jeszcze matematyczne szanse na zdobycie Kryształowej Kuli. W mistrza olimpijskiego bardziej jednak wierzą jego koledzy niż on sam...

Stoch oddawał dziś solidne skoki - odległości 229,5 oraz 227 metrów dały mu piąte miejsce. Przy zwycięstwie Stefana Krafta oznaczało to jednak stratę dalszych pięćdziesięciu punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata...

- Myślę, że już jest załatwione, pozamiatane. Nie składam broni, ale to bardzo dużo przewaga. Stefan jest w świetnej dyspozycji, gratulacje dla niego, bo dzisiaj też wykonał znakomitą pracę. Teraz dla mnie najważniejsze jest, by pozostać na dobrej drodze, kontynuować pracę i cieszyć się każdym lotem - przyznał Stoch, który traci do Krafta już 86 punktów. - To był bardzo trudny konkurs, było dużo emocji, ale ja w tym wszystkim starałem się odnaleźć swój system, radość ze skakania. Nie ustrzegłem się błędów, bo oba skoki było bardzo spóźnione. Dałem z siebie wszystko, zrobiłem co było w mojej mocy, żeby latać jak najdalej. Te dwa loty dały mi dużo satysfakcji, bo były dalekie.

Stoch nie poddaje się, ale oczy kieruje już w stronę sobotniego konkursu drużynowego:

- Jesteśmy w bardzo dobrej dyspozycji, każdy z nas latał tutaj bardzo daleko. Jeżeli zrobimy to, co do nas należy, to ten konkurs będzie dla nas bardzo przyjemny. Może być ciekawie.

Problemy ze spóźnieniem, a także warunkami, miał również Maciej Kot. Zakopiańczyk z osiemnastego miejsca zajmowanego na półmetku awansował na dwunastą lokatę:

- W pierwszej serii warunki nie były dobre, ale mój skok był mocno spóźniony. Te dwa czynniki złożyły się na dość dużą stratę. Mogłem z tego skoku wyciągnąć dłuższą odległość, byłem bardzo wysoko, ale na dole zabrakło wiatru i prędkości. Wyciągnąłem wnioski, drugi skok był dużo lepszy, stąd awans - stwierdził Kot, który w klasyfikacji generalnej utrzymał pozycję w czołowej piątce. - Nie ukrywam, że patrzyłem dziś na Domena, bo rywalizujemy o piąte miejsce. Dwunasta lokata nie jest szczytem marzeń, ale pozytywne jest to, że Domen znalazł się za mną i zyskałem kolejne punkty. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielnym konkursie.

Kot przyznaje, że szanse na zwycięstwo Kamila Stocha w Pucharze Świata będzie trudne, ale nie można jeszcze niczego wykluczyć:

- To jest sport, to skoki narciarskie. Dopóki jest cień szansy, trzeba wierzyć. Nic nie jest przesądzone. Sytuacja jest trudna, ale Kamil będzie walczył do końca. Stefan jest w rewelacyjnej formie, w jego skokach widać pewność i luz. Po Raw Air wyciągnął wnioski, a taki mistrz raczej nie popełnia dwa razy tego samego błędu. Jako sportowcy chcący walczyć fair play, nie życzymy mu niczego złego. Mamy nadzieję, że wszystko rozstrzygnie się w równych warunkach.

Z podobnego założenia wychodzi Piotr Żyła (dziś siódmy)...

- Na pewno ciężko będzie. Niedzielny konkurs wszystko zweryfikuje. To jest sport, dopóki ostatnie zawody się nie skończą, nic nie wiadomo. Po cichu jeszcze wierzymy...

...któremu wtóruje Dawid Kubacki:

- To ciężkie do odrobienia, ale matematyczne szanse są, wierzyć trzeba do końca.

Zawodnik z Szaflar był dziś 23. - takie miejsce dały mu loty na odległość 220,5 oraz 215 metrów:

- Na ten konkurs udało się trochę bardziej zmobilizować; śmiejemy się, że pierwszy skok dnia jest na obudzenie się, przeżycie, a później można zacząć pracować. Szkoda drugiej próby, przez mały błąd przy wyjściu z progu wytraciłem prędkość, której zabrakło, by na dole odlecieć 10-15 metrów dalej. Jutro też jest dzień, będziemy dalej walczyć - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
No i się zgadzamy, napisałem tylko, że może skakać z powodzeniem, co nie oznacza wygrywania KK. Niechby skakał tak jak Kasai w ostatnich latach będąc 10 lat młodszy, jak dla mnie wystarczy :)
(25.03.2017, 21:02)
Ja
@marmi, nie zgodzę się (choć ofc mogę się mylić)

Myślę, że duże znaczenie ma tu zużycie stawów. Kasai nigdy nie był dominatorem, nie wygrywał przez parę lat konkursu za konkursem lądując "na płaskim".

Z kolei Małysz, Schlierenzauer, Ahonen - często przeskakiwali skocznie, zostawiali resztę daleko w tyle, a potem gaśli. Zobacz, Niemcy i Austriacy od wielu lat obniżają belki dla swoich najlepszych zawodników, żeby właśnie nie obciążać kolan.

Dlatego moim zdaniem Stoch jak najbardziej może skakać jeszcze parę lat - ale formy mistrzowskiej nie utrzyma, bo niestety polska kadra zbyt późno się zorientowała, że zawodnikowi nie można pozwalać przeskakiwać skoczni.
(25.03.2017, 19:46)
marmi
A ja uważam, że Stoch może z powodzeniem skakać jeszcze do następnych igrzysk w 2022r. Będzie miał zdaje się niecałe 35 lat, to jeszcze nie za dużo moim zdaniem. Małysz też mógł skakać jeszcze ze 2 sezony, ale on wzorował się całą karierę na Weissflogu, musiał zakończyć w podobnym wieku i mieć pewność, że robi to będąc w czołówce. Poza tym rajdy go oczywiście ciągnęły, gdzie trochę pojeździł bez większych sukcesów (za to pewnie wiele satysfakcji jak sądzę) i wrócił tam, gdzie jego miejsce, do skoków :)
Gdyby widział jak skakał starszy od niego 5 lat Kasai parę lat później to może by jeszcze nie kończył w 2011 :)
(25.03.2017, 17:12)
IsacN
@Sebek99pl

Prawo serii mówi... Ammann :)
(25.03.2017, 11:51)
Malgosia
Jeśli chodzi o IO to ja jestem ostrożna, bo w jednym sezonie mocny skoczek już w drugim często tak nie błyszczy. Na pewno na początku sezonu pojawią się nowe twarze, a jeśli trafią z formą to i może o medal powalczą. W tym sezonie według mnie przez moment groźni byli D Prevc i D A.Tande. W pewnym momencie wydawało mi się, że są nie do pokonania. Teraz takie same odczucia są z Kraftem, tylko, że ten już wcześniej prezentował jakiś poziom, a tamci dwaj są teraz cieniami własnych siebie, z killoma epizodami. Co do tych 'legend' to ogromnym zaskoczeniem byłoby gdyby na podium stanął taki S.Ammann czy inny Schlierenzauer i na pewno przysporzyłoby to sporo emocji, ale jeśli byłby to jednorazowy wyskok i trafienie z formą na ten jedyny dzień to pewnie znalazłoby się więcej przeciwników. Jeśli jednak byłby to przykład Kasaiego sprzed 3 lat to ogromne gratulacje.
Przy okazji chciałabym żeby i kolejny sezon był udany dla Kamila, bo to zapewne jeden z ostatnich w jego karierze. I mimo tego zadowolenia z każdego miejsca i radości ze zwycięstw rywali myślę, że on sam też czuje niedosyt. A słowa, że jest już pozamiatane, ale będzie walczył dalej brzmią po prostu smutno, bo zupełnie inaczej wygląda miejsce w czołówce po nieudanym sezonie, a inaczej bycie jego liderem przez większość czasu, ale stopniowo słabnąc by na sam koniec stracić prowadzanie całkowicie.
(25.03.2017, 09:30)
Nie takie rzeczy się działy
Nie takie rzeczy się działy w sporcie, Barcelona PSG - też wydawało się nie możliwe, że PSG popełni tyle błędów w 3 min, a jednak. Szanse są małe - dał bym 3-4%, bo Stoch musi wygrać, a Kraft zabulić. Najlepiej w drugiej serii, żeby już nie mógł spiąć się i odrobić, spaść przy tym na 16 miejsce zaraz przed ostatnim skokiem Stocha, który będzie zwycięski :P.
(25.03.2017, 09:13)
miro
Zwycięstwa oczywiscie8:7:-) ach te emocje:-)
(25.03.2017, 08:53)
miro
A co będzie jeśli Kamil jutro wygra a Kraft będzie 17-sty:-) liczba zwycięstw 7:7, drugie miejsca...3:3 dopiero trzecie miejsca 2:6 na korzyść kratą niestety

(25.03.2017, 08:49)
Sebek99pl
Nie dopisałem - w tym sezonie takiego dominatora nie było, pierwszy raz od bardzo dawna. Ciekawe jak to wpłynie na przyszły sezon oraz w kontekście igrzysk, dominator sezonu przedolimpijskiego nie wygrał złota na olimpiadzie.
(25.03.2017, 08:43)
DragonL
@lulu
trafne spostrzeżenia;)
(25.03.2017, 08:40)
Sebek99pl
A propos sezonu olimpijskiego można zwrócić uwagę na sezon PRZEDOLIMPIJSKI w kontekście generalki. W tym wieku dotychczasowe sezony przedolimpijskie miały dominatora, który wygrał conajmniej 10 konkursów w sezonie (2000/01 - Adam Małysz 11 zwycięstw, 2004/05 - Janne Ahonen 12 zwycięstw, 2008/09 - Gregor Schlierenzauer 13 zwycięstw, 2012/13 - Gregor Schlierenzauer 10 zwycięstw). Taka ciekawostka ;)
(25.03.2017, 08:35)
lulu
Sezon olimpijski będzie szalony i emocjonujący, to już właściwie wiadomo. Z jednej strony czołówka obecna: Kraft, Stoch, Tande, Wellinger, Kot, D. Prevc, P. Prevc, Hayboeck, Eisenbichler, Fettner, Żyła. Z drugiej strony skoczkowie, którzy wypadli z różnych powodów i wrócą: Freund, Kranjec, Gangnes, Schlierenzauer. Z trzeciej strony legendy albo generalnie bardzo doświadczeni, dla których to może być ostatnia szansa na sukces, kto wie czy przynajmniej jeden z nich się nie przebudzi i nie namiesza w czołówce: Ammann, Kasai, Ahonen, Kofler, Koudelka, Ito, Wasiljew. I z czwartej strony nowe twarze, bo nie ma sezonu w którym nie pojawia się ktoś zupełnie nowy albo nie tyle nowy, co skoczek znany, który akurat błyśnie formą niczym Soininen w 1998, Ammann w 2002 czy Bystoel w 2006. Z takich czarnych koni można wymienić Klimova, Forfanga, Insama, Geigera, Polaska, Schmida, Freitaga, Laniska czy Stjernena, który przypomina nieco Bardala pod względem rozwoju kariery. Słowem, nie mogę się doczekać.
(25.03.2017, 06:23)
Areq
2013 r. -> Kamil 3. w PŚ
2014 r. -> 2xIO + PŚ

2017 r. -> Kamil 2(?). w PŚ
2018 r. -> ... :)

Jedna pozycja wyżej, jedno złoto na IO, więcej? :)
(25.03.2017, 00:55)
kzez1986
Dziś był bardzo sprawiedliwy konkurs. Kamil szczyt formy miał w okolicach TCSa. Teraz brak mu tego błysku. Jak w Vikersund skoczył bardzo solidnie, świetnie 2 razy, a Kraft i Wellingewr zepsuli to wygrał. Jest cały czas bardzo dobry, ale nie jest to szczyt.
(25.03.2017, 00:08)
kibic (fan...)
A ja bym chciał, żeby Stoch wygrał, żeby śrubował swój rekord wygranych zawodów w PS. Pasowałoby do 30 dobić.
(24.03.2017, 23:50)
marmi
Skoro Kraft już wygrał KK to w niedzielę wygrywać nie musi. Niech wygra Żyła lub Kasai to tak życzeniowo, a bardziej realnie to Wellinger (niech się pocieszy po pechowym RA).
(24.03.2017, 23:47)
Flx
Co tu duzo mowic. Droga do krysztalowej kuli byla otwarta dla obu ale Kraft byl po prostu lepszy. Warunki byly podobne a i tak przeskoczyl wszystkich. Zycze mu zeby skoczyl na swoim poziomie w niedziele i juz wygral KK
(24.03.2017, 23:41)
kibic (fan zografskiego)
Musiałby Kraft zaliczyć bule ze dwa razy a Stoch wygrać choć przy formie Wellingera to też nie takie oczywiste.
(24.03.2017, 23:30)
Lili22
A Maciej Kot powalczy o swoje ulubione 5. miejsce. Pięć razy piąty w tym sezonie w zawodach PŚ, piąty na MŚ w Lahti. Skoczek na piątkę :-)
Znakomity sezon Maćka.
(24.03.2017, 23:29)
Jaro
Ano pozamiatane, choć w skokach nigdy nic nie wiadomo. W tym roku dwóch skoczków przegrywało ważne turnieje przez ostatni skok - Tande na T4S i Wellinger w RA. Kraft wydaje się zbyt mocny i doświadczony, by miał dołączyć do tych pechowców, ale dopóki piłka w grze (narta w locie?).
(24.03.2017, 22:56)
kibic (fan zografskiego)
Kraft zadbał o nasze nerwy i szybko sprawę rozwiązał:-). KK trafi w godne ręce, niestety nie w ręce Kamila.
(24.03.2017, 22:45)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Stoch: Już pozamiatane. Kot, Żyła, Kubacki: Trzeba wierzyć, ale będzie trudno
Stoch: Już pozamiatane. Kot, Żyła, Kubacki: Trzeba wierzyć, ale będzie trudno

Stoch: Już pozamiatane. Kot, Żyła, Kubacki: Trzeba wierzyć, ale będzie trudno

Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Oglądaj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Wyszukiwarka komentarzy
Szukasz wszystkich komentarzy jednego użytkownika? Chcesz przeczytać komentarze z określonego czasu? Skorzystaj z wyszukiwarki komentarzy!
Sonda
Jak oceniasz sezon 2017/18?
super
bywały lepsze
słaby
nie mam zdania
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2018 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich