Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
31
sierpień 2017
Najbliższe zawody
26.08.2017, godz. 11:00
Hakuba HS-131
(LGP)

Oprócz Kamila Stocha kilku innych skoczków też mogło wczoraj poczuć się zwycięzcami. Z pewnością należy do nich Noriaki Kasai, który po raz pierwszy w tym sezonie stanął na podium zawodów Pucharu Świata...

Noriaki Kasai ma za sobą nieudany sezon, jednak niemal na zakończenie zimy udało mu się po raz drugi zająć miejsce w dziesiątce i po raz pierwszy stanąć na podium. Dla niespełna 45-letniego skoczka to 62. indywidualne "pudło" w karierze, na dodatek okraszone nowym rekordem życiowym.

- To coś fantastycznego, niesamowitego - cieszył się po konkursie doświadczony Japończyk. - Warunki były trudne, a mi dopisało szczęście - mówił Kasai, który latał na odległość 239,5 oraz 241,5 metra, a ostatecznie przegrał tylko z Kamilem Stochem.

Reprezentantowi Kraju Kwitnącej Wiśni jednak wciąż mało - stawia przed sobą ambitne wyzwania, zarówno na najbliższe dni, jak i długoterminowe:

- Nie mogę doczekać się Planicy, chcę tam zwyciężyć. Kolejnym celem jest złoty medal w Pjongczangu, bo jeszcze nie zdobyłem mistrzostwa olimpijskiego - zapowiedział Kasai.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
@Muminov_Fan
U mnie Kasai ma 6 miejsce 6.12.98 w Chamonix a z tymi punktami Wasiliewa to nie wiem o co chodzi. U mnie, na tej stronie i na FIS Kasai ma za sezon 2001 728pkt. więc chyba mam dobrze?
Jeżeli nie to gdzie jest błąd? Wasiliew ma za ten sezon 129pkt. jakby co a ostatnim występem z punktami jest Ga-Pa gdzie był drugi.
(22.03.2017, 20:46)
Muminov_Fan
Poprawka: 13111 (-10 pktów z tego co zaklepano w oficjalnych protokołach w sezonie z dsq Wasiljewa; do tego błąd w starych statach sezonowych FIS z 1998/1999 gdzie policzono mu 5. miejsce w 2. konkursie w Chamonix (zamiast 6.)
(22.03.2017, 16:52)
Muminov_Fan
u mnie ma 13116 pkt, nieścisłość wynika zapewne z sezonu 2000/2001, gdzie policzone ma 718 pktów, z uwzględnieniem miejsc zajętych przez zdyskwalifikowanego w trakcie sezonu Wasiljewa
(22.03.2017, 16:36)
@marmi
Zgadza się, jest 13121. Miałem 228 w sezonie 12/13, widać wtedy wpisywałem na bieżąco w sezonie, bo wygląda tak jakby to był stan przed dwoma ostatnimi konkursami w Planicy :-)

Reasumując Kasai przeskoczył Małysza.
(22.03.2017, 16:34)
marmi
@sz
Tak to wygląda jakby ci brakowało tych 7pkt. w pierwszym sezonie 88/89.
Nie twierdzę oczywiście, że ja się nie mylę, ale skoro Ty masz 13114 a ja 13121 to tak pasuje też, że Jawa125 ma o 100 za mało...
(22.03.2017, 16:09)
marmi
U mnie ma 13121 i wszystkie lata, które podałeś się zgadzają.
Gdzieś później Ci setka umknęła...
(22.03.2017, 02:17)
sz
Według mnie uwzględniając obecną punktację za cała karierę ma 13114 punktów (ale mogę się mylić)
(21.03.2017, 21:27)
Jawa125
@marmi Nie, wszystko przeliczone wg tabelki na polskiej wiki, może tam nie ma wszystkich występów?

Przeliczone sezony ze starymi punktami:

88/89 7
89/90 283
90/91 13
91/92 484
92/93 718
(21.03.2017, 20:49)
cedryk
Nie wiem czy zostanie na wieki
Ahonen ma 40 lat,w cieniu Kasaiego prawie 40 letni Janda...
Powoli powinniśmy się przyzwyczaić do 40 letnich skoczków niestety...
(21.03.2017, 18:55)
stefek
Ale patrząc w ten sposób to zdobywca Kryształowej Kuli, który w następnym sezonie zajmie 2 miejsce, to też ma nieudany sezon, wciąż znakomity sezon Kasaiego, w tym wieku czołowa 30-stka świata? 22 miejsce!
(21.03.2017, 10:44)
zorro54
@arek
Porównując ten sezon z poprzednim okazuje się, że mimo wszystko jest nieudany.
(20.03.2017, 23:11)
arek
Drogi redaktorze/radaktorko? Kasai ma za sobą nieudany sezon???! Gość ma 45 lat i od 25 lat skacze na nartach i wielki szacun dla niego, że w dalszym ciągu w prawie każdym konkursie jest w 30 stce. To bardzo udany, kolejny sezon!
(20.03.2017, 22:40)
Lili22
Słowa uznania dla tego zawodnika. Miło patrzeć jak cały czas czerpie radość ze skoków i wciąż wyznacza sobie nowe cele :-)
(20.03.2017, 21:29)
marmi
Małysza się zgadzają ale Kasai pewnie pokrzywdziłeś licząc mu punkty do sezonu 1992 wg starej punktacji :)
(20.03.2017, 21:06)
Jawa125
@marmi Według moich obliczeń Noriaki ma 13021 punktów przy 13070 Małysza, ale nie upieram się, że moja wersja jest jedynie słuszna :-)
(20.03.2017, 20:58)
marmi
A tak, klasyfikacja najmłodszych i najstarszych na podium by się przydała, osobna od tej zwycięzców. W razie czego służę pomocą, weryfikacją.
Myślę, że @Fanka mogła mieć na myśli rozstrzygnięcia II serii, w I faktycznie nic niezwykłego się nie stało.
A Kasai skoro już wyprzedził Małysza w zdobytych punktach to niech jeszcze kiedyś wygra (niekoniecznie w tym sezonie) tak, aby rekord najstarszego zwycięzcy został już na wieki :)
Niezbyt mu kibicowałem ostatnio choć bardzo go lubię właśnie dlatego, że niebezpiecznie się zbliżał do Małysza punktowo (to dla mnie kluczowa klasyfikacja a Małysz jest najważniejszy).
Teraz możesz już wygrywać Noriaki :P
(20.03.2017, 20:40)
RA
Należy to się psu miska a zwycięstwo trzeba sobie wywalczyć !
(20.03.2017, 19:14)
Derek
Sezon dla Noriaki'ego kasai jest mniej udany, ale teraz zwycięstwo indywidualne albo i dwa należą Mu się bardziej niż komukolwiek
(20.03.2017, 16:31)
Sweet
Fanka co ty piszesz?? Przecież to podium Kasai wszystkich nas jeszcze bardziej UCIESZYLO !! Przecież nie odpadł nikt oprócz Vincenta ważny
(20.03.2017, 16:11)
Sweet
Kasai kocha loty na MS będzie na podium
(20.03.2017, 16:10)
kibic92
Wydawało się że nie uda mu się już zdobyć miejsca na podium i tu taka niespodzianka. Brawo. I jeszcze prośba do prowadzących stronę, może by w zakładce rekordy i statystyki zrobić listę najstarszego i najmłodszego zawodnika na podium PŚ?
(20.03.2017, 15:35)
Ja
Wiadomo, każdy chce.
(20.03.2017, 14:48)
Fanka
Szacun, Sensei! I powodzenia, zrealizowania wszystkich swoich planów. To Twoje wczorajsze podium trochę mnie pocieszyło, po rozstrzygnięciach I serii.
(20.03.2017, 14:23)
james
Nieudany sezon? Jak na gościa w wieku 45 lat to jest sezon niesamowity, nawet mimo tego że to Kasai który 3 ostatnie sezony kończył w top 10