Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
11
12
13
14
18
19
20
25
26
27
28
29
wrzesień 2017
Najbliższe zawody
24.09.2017
Predazzo HS-106
(Alpen Cup)

Ponad miesiąc Kamil Stoch czekał na swój siódmy pucharowy triumf w tym sezonie. Polak okazał się dzisiaj bezkonkurencyjny na Vikersunbakken, dzięki czemu zmniejszył stratę w Pucharze Świata do Stefana Krafta i zajął drugie miejsce w Raw Air.

- To był szalony i trudny konkurs. Trudny, bo w konkursie lotów nawet najmniejszy błąd kosztuje bardzo wiele - szczególnie kiedy warunki nie są stabilne, tak jak miało to miejsce dzisiaj - powiedział po konkursie Stoch.

Dzisiejszy konkurs przyniósł niespodziewane rozstrzygnięcia i wiele emocji. Obok radości z rekordów życiowych były i łzy Andreasa Wellingera, który zaprzepaścił swoje szanse na triumf w turnieju Raw Air.

- Cóż mogę powiedzieć, jestem naprawdę bardzo zadowolony i szczęśliwy, że wygrałem. Gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy dzisiaj tutaj rywalizowali, bo każdy dał z siebie wszystko. Życzę też wszystkiego dobrego Andreasowi Wellingerowi, trzymam za niego kciuki, on wciąż jest młody i wiem, że powróci - stwierdził Stoch.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
mac15011
Jeżeli to jest prawda co napisał Kevin Bickner na Instagramie to powiem szczerze, że miał naprawdę mnóstwo szczęścia niż rozumu. Tzn. nic sobie nie połamał ani nic nie uszkodził. Więc Amerykanie będą skakać w konkursie drużynowym w Planicy.
(20.03.2017, 13:04)
Fanka
Paradoksalnie - jedna z niewielu dobrych wiadomości z wczorajszego dnia. Bo upadek wyglądał naprawdę strasznie. Wracaj Kevin, powodzenia w Planicy.
(20.03.2017, 12:36)
tutu
Kevin Bickner wczoraj wieczorem napisał na swoim Instagramie, że nic mu się nie stało i powinien wystartować w Planicy.
(20.03.2017, 12:01)
mac15011
@sjk

A właśnie, że nie. Patrz Andrzej Stękała w poprzednim sezonie - był dużo lepszy od Honzy Matury na skoczni mamuciej w Planicy ale z racji tego, że w PŚ był niżej klasyfikowany od Czecha, a kilku skoczków z 30-tki nie przyjechało do Planicy, więc on nie załapał się do finałowego konkursu. Także w ostatnim konkursie startuje najlepsza 30-tka całego sezonu PŚ. Chociaż tak jak wcześniej powiedziałem powinno to być rozwiązane tak samo jak w narciarstwie alpejskim.

@jakubbrun o
Co do Bicknera to nie ma jeszcze informacji ale najprawdopodobniej poszedł bark albo obojczyk, więc najprawdopodobniej tj. koniec sezonu dla Amerykanina.

Natomias t Kamil zyskał u mnie bardzo dużo tym, że pocieszał PUBLICZNIE Wellingera. To pokazuje, że ma szacunek do rywali oraz jest wielkim sportowcem. Jednocześnie powinien być nominowany do nagrody fair play. Pozdrawiam.
(20.03.2017, 11:49)
Fanka
W tym roku w Zakopanem mieliśmy powtórkę z 2015 r.: zwycięstwo drużyny niemieckiej, wygrana K. Stocha indywidualnie. Wygląda na to, że czeka nas też równie emocjonujący finał walki o KK, jak dwa lata temu. Wtedy zakończyło się to bardzo szczęśliwie, mam nadzieję, że i w tym roku tak będzie.
Moje nerrrrwyyy!
(20.03.2017, 09:09)
jurek z a
wielki to taki kiedy nie ulega presji nawet gdy sa drobne klopoty. Kamil juz po najblizszym konkursie uspokoji nasze nerwy. A za juz DZIEKUJE.
(20.03.2017, 00:36)
sjk
Otóż nie w Pllanicy w niedziele skacze 30-tka z konkursu a nie z całego sezonu :(
(19.03.2017, 22:48)
jakubbruno
Redakcjo śpicie jak zwykle z typerem oraz brak informacji ,że Romoeren został przyłapany na jeździe autem pod wpływem:P Ciekawe jak tam Bickner?
(19.03.2017, 21:57)
marmi
Tym samym Stoch na liście zwycięzców wskoczył na 10 miejsce razem z Prevcem i Freundem a jak wygra jeszcze raz to będzie na 8. z Ammannem i Morgim!
Drużynowo dogoniliśmy też Słowenię (wcześniej Jugosławię) i mamy 72 na liczniku ale do 4. Norwegii tracimy 53 zwycięstwa, czyli tyle co ma Schlieri a prowadząca Austria ma... prawie 4x tyle!
(19.03.2017, 21:57)
iza
wielki szacunek do Kamila za pocieszeni Andiego to jest prawdziwy sportowiec
(19.03.2017, 21:45)
kibic (fan Zografskiego)
@Areq: faktycznie nie było mnie. Wiesz, trochę kibic sukcesu we mnie się odezwał:-)
(19.03.2017, 21:29)
Jaaaa
no przeciż jest o ile pamiętam to w ostatnim konkursie skacze tylko najlepsza 30 w pucharze świata
(19.03.2017, 21:01)
mac15011
@sbn

Albo coś zrobić podobnego tak jak w narciarstwie alpejskim, czyli tylko najlepsza 25-tka z PŚ plus najlepsza piątka z aktualnych MŚ Juniorów (czyli Polasek, Insam, Schmid, Pavlovcic oraz Masamitsu Ito) - tak może być rozegrany finał PŚ - i tutaj limity odnośnie rankingu WRL w przypadku Juniorów nie powinny mieć żadnego znaczenia. Chociaż jakby któryś junior z czołowej piątki MŚ juniorów mieściłby się w pierwszej 25 PŚ to wtedy dokooptowany zostanie szósty junior itd. Takie jest moje zdanie.
(19.03.2017, 20:49)
sbn
Nie ma Freunda to Ziobro by się załapał
(19.03.2017, 20:22)
sbn
Planica jest źle rozgrywana!!!
Sobota:
Powinny być tylko zawodnicy którzy zdobyli jakiekolwiek pkt. bez względu na limity (71) oraz obiecana Słoweńcom kwota startowa!!!
Łącznie 77 zawodników w kwalifikacjach.
Konkurs sobota: nie 40 a 50 skoczków na starcie w Planicy.
Niedziela Wielki Finał sezonu tylko i wyłącznie 30-tka PŚ, która mogłaby się jeszcze w sobotę zmienić: (z dużymi szansami wejscia Ziobro i Hula, Schilenzauer, Lanisek, zagrożeni Damjan,Ammann,Takeuchi)
DO tego powinno być 4 serie skoków w finale.
Tak chyba kiedyś nawet było.
Wkurza mnie że w niedziele skaczą sobie Słoweńcy których nie widzieliśmy przez cały sezon, Planica to powinna być nagroda dla najlepszych a nie zwykły konkurs!
(19.03.2017, 20:21)
Areq
Oj, nie mogę się doczekać Planicy.
Paradoksalnie o KK może zdecydować ktoś kto się "wepchnie" między Krafta i Stocha :)

@kibic (fan Zografskiego)
Dawno Cię tu nie było. A przynajmniej ja Cię nie widziałem. :)
(19.03.2017, 20:14)
M.B123
Brawo Kamil
(19.03.2017, 19:48)
Derek
Bardzo podoba mi się postawa Kamila Stocha, nie za to że wygrał dzisiejsze zawody 9tu wielkie brawa) ale za wypowiedź, że Andreas Wellinger miał potworne nieszczęście i przegrał. Kamil powiedział, że trzyma za niego kciuki. To jest postawa prawdziwego, dojrzałego emocjonalnie) Sportowca
(19.03.2017, 19:29)
ss
Dzięki. To faktycznie tylko jakaś katastrofa może nas pozbawić tego tytułu.
(19.03.2017, 19:12)
Maestro
@ss
Polska ma przewagę 264 p., więc może stracić 250 do Austrii, czyli zdobyć 150 p. z 6 miejsce.
(19.03.2017, 19:04)
ss
Załóżmy, że indywidualnie zostanie mniej więcej bez zmian.
(19.03.2017, 18:55)
xxx
@ss
Ej, w Planicy są trzy konkursy liczące się do PN, więc nie da się tak precyzyjnie określić, jak musi być w drużynówce. ;)
(19.03.2017, 18:54)
ss
Ej słuchajcie. Jakby w Planicy wygrała Austria, to która najgorzej może być Polska, żeby obronić Puchar Narodów?
(19.03.2017, 18:51)
Sosna
@J.A.Forfang - +5 do złośliwości ;-)
(19.03.2017, 18:48)
J.A.Forfang
Dobrze, że wróciła poprzednia sonda. Opcje "Daniel Andre Tande" i "inny skoczek" mają jednak mało głosów, a są bardzo prawdopodobne.
(19.03.2017, 18:35)
e
W sytuacji gdy Freunda nie ma, to w finałowym konkursie w Planicy startuje za niego 31. zawodnik klasyfikacji generalnej? To tak a propos Ziobry, który prawdopodobnie będzie właśnie 31.
(19.03.2017, 18:18)
Kibic (fan Zografskiego)
A więc nie wszystko stracone. Stoch z podbudowa na psychika i w sumie z niewielką strata. Ale by było pięknie gdyby wygrał KK.
(19.03.2017, 17:52)