Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
20
21
22
23
24
27
28
29
30
listopad 2017
Najbliższe zawody
25.11.2017, godz. 16:15
Ruka HS-142
(P¦ druż.)

Ponad miesi±c Kamil Stoch czekał na swój siódmy pucharowy triumf w tym sezonie. Polak okazał się dzisiaj bezkonkurencyjny na Vikersunbakken, dzięki czemu zmniejszył stratę w Pucharze ¦wiata do Stefana Krafta i zaj±ł drugie miejsce w Raw Air.

- To był szalony i trudny konkurs. Trudny, bo w konkursie lotów nawet najmniejszy bł±d kosztuje bardzo wiele - szczególnie kiedy warunki nie s± stabilne, tak jak miało to miejsce dzisiaj - powiedział po konkursie Stoch.

Dzisiejszy konkurs przyniósł niespodziewane rozstrzygnięcia i wiele emocji. Obok rado¶ci z rekordów życiowych były i łzy Andreasa Wellingera, który zaprzepa¶cił swoje szanse na triumf w turnieju Raw Air.

- Cóż mogę powiedzieć, jestem naprawdę bardzo zadowolony i szczę¶liwy, że wygrałem. Gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy dzisiaj tutaj rywalizowali, bo każdy dał z siebie wszystko. Życzę też wszystkiego dobrego Andreasowi Wellingerowi, trzymam za niego kciuki, on wci±ż jest młody i wiem, że powróci - stwierdził Stoch.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
mac15011
Jeżeli to jest prawda co napisał Kevin Bickner na Instagramie to powiem szczerze, że miał naprawdę mnóstwo szczę¶cia niż rozumu. Tzn. nic sobie nie połamał ani nic nie uszkodził. Więc Amerykanie będ± skakać w konkursie drużynowym w Planicy.
(20.03.2017, 13:04)
Fanka
Paradoksalnie - jedna z niewielu dobrych wiadomo¶ci z wczorajszego dnia. Bo upadek wygl±dał naprawdę strasznie. Wracaj Kevin, powodzenia w Planicy.
(20.03.2017, 12:36)
tutu
Kevin Bickner wczoraj wieczorem napisał na swoim Instagramie, że nic mu się nie stało i powinien wystartować w Planicy.
(20.03.2017, 12:01)
mac15011
@sjk

A wła¶nie, że nie. Patrz Andrzej Stękała w poprzednim sezonie - był dużo lepszy od Honzy Matury na skoczni mamuciej w Planicy ale z racji tego, że w P¦ był niżej klasyfikowany od Czecha, a kilku skoczków z 30-tki nie przyjechało do Planicy, więc on nie załapał się do finałowego konkursu. Także w ostatnim konkursie startuje najlepsza 30-tka całego sezonu P¦. Chociaż tak jak wcze¶niej powiedziałem powinno to być rozwi±zane tak samo jak w narciarstwie alpejskim.

@jakubbrun o
Co do Bicknera to nie ma jeszcze informacji ale najprawdopodobniej poszedł bark albo obojczyk, więc najprawdopodobniej tj. koniec sezonu dla Amerykanina.

Natomias t Kamil zyskał u mnie bardzo dużo tym, że pocieszał PUBLICZNIE Wellingera. To pokazuje, że ma szacunek do rywali oraz jest wielkim sportowcem. Jednocze¶nie powinien być nominowany do nagrody fair play. Pozdrawiam.
(20.03.2017, 11:49)
Fanka
W tym roku w Zakopanem mieli¶my powtórkę z 2015 r.: zwycięstwo drużyny niemieckiej, wygrana K. Stocha indywidualnie. Wygl±da na to, że czeka nas też równie emocjonuj±cy finał walki o KK, jak dwa lata temu. Wtedy zakończyło się to bardzo szczę¶liwie, mam nadzieję, że i w tym roku tak będzie.
Moje nerrrrwyyy!
(20.03.2017, 09:09)
jurek z a
wielki to taki kiedy nie ulega presji nawet gdy sa drobne klopoty. Kamil juz po najblizszym konkursie uspokoji nasze nerwy. A za juz DZIEKUJE.
(20.03.2017, 00:36)
sjk
Otóż nie w Pllanicy w niedziele skacze 30-tka z konkursu a nie z całego sezonu :(
(19.03.2017, 22:48)
jakubbruno
Redakcjo ¶picie jak zwykle z typerem oraz brak informacji ,że Romoeren został przyłapany na jeĽdzie autem pod wpływem:P Ciekawe jak tam Bickner?
(19.03.2017, 21:57)
marmi
Tym samym Stoch na li¶cie zwycięzców wskoczył na 10 miejsce razem z Prevcem i Freundem a jak wygra jeszcze raz to będzie na 8. z Ammannem i Morgim!
Drużynowo dogonili¶my też Słowenię (wcze¶niej Jugosławię) i mamy 72 na liczniku ale do 4. Norwegii tracimy 53 zwycięstwa, czyli tyle co ma Schlieri a prowadz±ca Austria ma... prawie 4x tyle!
(19.03.2017, 21:57)
iza
wielki szacunek do Kamila za pocieszeni Andiego to jest prawdziwy sportowiec
(19.03.2017, 21:45)
kibic (fan Zografskiego)
@Areq: faktycznie nie było mnie. Wiesz, trochę kibic sukcesu we mnie się odezwał:-)
(19.03.2017, 21:29)
Jaaaa
no przeciż jest o ile pamiętam to w ostatnim konkursie skacze tylko najlepsza 30 w pucharze ¶wiata
(19.03.2017, 21:01)
mac15011
@sbn

Albo co¶ zrobić podobnego tak jak w narciarstwie alpejskim, czyli tylko najlepsza 25-tka z P¦ plus najlepsza pi±tka z aktualnych M¦ Juniorów (czyli Polasek, Insam, Schmid, Pavlovcic oraz Masamitsu Ito) - tak może być rozegrany finał P¦ - i tutaj limity odno¶nie rankingu WRL w przypadku Juniorów nie powinny mieć żadnego znaczenia. Chociaż jakby który¶ junior z czołowej pi±tki M¦ juniorów mie¶ciłby się w pierwszej 25 P¦ to wtedy dokooptowany zostanie szósty junior itd. Takie jest moje zdanie.
(19.03.2017, 20:49)
sbn
Nie ma Freunda to Ziobro by się załapał
(19.03.2017, 20:22)
sbn
Planica jest Ľle rozgrywana!!!
Sobota:
Powinny być tylko zawodnicy którzy zdobyli jakiekolwiek pkt. bez względu na limity (71) oraz obiecana Słoweńcom kwota startowa!!!
Ł±cznie 77 zawodników w kwalifikacjach.
Konkurs sobota: nie 40 a 50 skoczków na starcie w Planicy.
Niedziela Wielki Finał sezonu tylko i wył±cznie 30-tka P¦, która mogłaby się jeszcze w sobotę zmienić: (z dużymi szansami wejscia Ziobro i Hula, Schilenzauer, Lanisek, zagrożeni Damjan,Ammann,Takeuchi)
DO tego powinno być 4 serie skoków w finale.
Tak chyba kiedy¶ nawet było.
Wkurza mnie że w niedziele skacz± sobie Słoweńcy których nie widzieli¶my przez cały sezon, Planica to powinna być nagroda dla najlepszych a nie zwykły konkurs!
(19.03.2017, 20:21)
Areq
Oj, nie mogę się doczekać Planicy.
Paradoksalnie o KK może zdecydować kto¶ kto się "wepchnie" między Krafta i Stocha :)

@kibic (fan Zografskiego)
Dawno Cię tu nie było. A przynajmniej ja Cię nie widziałem. :)
(19.03.2017, 20:14)
M.B123
Brawo Kamil
(19.03.2017, 19:48)
Derek
Bardzo podoba mi się postawa Kamila Stocha, nie za to że wygrał dzisiejsze zawody 9tu wielkie brawa) ale za wypowiedĽ, że Andreas Wellinger miał potworne nieszczę¶cie i przegrał. Kamil powiedział, że trzyma za niego kciuki. To jest postawa prawdziwego, dojrzałego emocjonalnie) Sportowca
(19.03.2017, 19:29)
ss
Dzięki. To faktycznie tylko jaka¶ katastrofa może nas pozbawić tego tytułu.
(19.03.2017, 19:12)
Maestro
@ss
Polska ma przewagę 264 p., więc może stracić 250 do Austrii, czyli zdobyć 150 p. z 6 miejsce.
(19.03.2017, 19:04)
ss
Załóżmy, że indywidualnie zostanie mniej więcej bez zmian.
(19.03.2017, 18:55)
xxx
@ss
Ej, w Planicy s± trzy konkursy licz±ce się do PN, więc nie da się tak precyzyjnie okre¶lić, jak musi być w drużynówce. ;)
(19.03.2017, 18:54)
ss
Ej słuchajcie. Jakby w Planicy wygrała Austria, to która najgorzej może być Polska, żeby obronić Puchar Narodów?
(19.03.2017, 18:51)
Sosna
@J.A.Forfang - +5 do zło¶liwo¶ci ;-)
(19.03.2017, 18:48)
J.A.Forfang
Dobrze, że wróciła poprzednia sonda. Opcje "Daniel Andre Tande" i "inny skoczek" maj± jednak mało głosów, a s± bardzo prawdopodobne.
(19.03.2017, 18:35)
e
W sytuacji gdy Freunda nie ma, to w finałowym konkursie w Planicy startuje za niego 31. zawodnik klasyfikacji generalnej? To tak a propos Ziobry, który prawdopodobnie będzie wła¶nie 31.
(19.03.2017, 18:18)
Kibic (fan Zografskiego)
A więc nie wszystko stracone. Stoch z podbudowa na psychika i w sumie z niewielk± strata. Ale by było pięknie gdyby wygrał KK.
(19.03.2017, 17:52)