Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
3
6
7
8
9
20
21
22
23
27
28
29
30
31
marzec 2017
Najbliższe zawody
25.03.2017, godz. 10:00
Planica HS-225
(P¦ loty druż.)

Norwegowie w końcu doczekali się pierwszego zwycięstwa w konkursie drużynowym w tym sezonie, na dodatek dokonali tego w niesamowitym konkursie lotów przed własn± publiczno¶ci± w Vikersund...

Głównym bohaterem norweskiej drużyny można nazwać Roberta Johanssona, który w pierwszej serii ustanowił nowy rekord ¶wiata w długo¶ci lotu. 26-latek l±dował na 252. metrze.

- Adrenalina we mnie buzuje, to było co¶ fantastycznego. My¶lałem tylko o tym, aby nie upa¶ć - i udało się. Cały się trzęsę, ale my¶lę, że można polecieć jeszcze dalej - mówił po swojej próbie i nie pomylił się, bo kilkana¶cie minut póĽniej jego rekord pobił Stefan Kraft, który uzyskał 253,5 metra.

Mimo tego to Norwegowie ¶więtuj± dzisiaj zwycięstwo na Vikersundbakken, a Johansson nie składa broni i zapowiada dalszy ci±g polowania na rekord.

- Cieszę się również ze swojego dobrego drugiego skoku (238 m), a walka o rekord ¶wiata się jeszcze nie zakończyła. To był niesamowity dzień, na pewno publiczno¶ć ¶wietnie się tu bawiła, a norweska drużyna w końcu triumfowała w tym sezonie. To było długo wyczekiwane, ale niezwykle piękne, zwycięstwo - powiedział Johansson.

- Trudno opisać ten wysiłek zespołu, to co¶ całkowicie szalonego - dodał Daniel Andre Tande.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
summo
@IsacN

Problemy z cisneniem sie zalatwia u kardiologa a nie u psychiatry.
Staram sie ciebie nie obrazac.

Ja uwazam ze zarowno w Planicy jak i w Vikersund lot poza 255 nie jest juz raczej mozliwy do ustania chociaz wydaje mi sie ze to w planicy mozna poleciec jednak dalej.

Ahonen wypowiadal sie co do tego skoku, ze jakby polecial dalej to moglo by juz byc niebezpiecznie i dalszego skoku by nie ustal, ale 240 ustal by spokojnie tylko byl na ogromnym kacu i nie mogl sie skoncentrowac, i spanikowal.


(19.03.2017, 12:16)
Areq
Otarcie =/= Podparcie
(19.03.2017, 11:52)
kilerx13
Wystarczy, że było otarcie i rekordu nie powinno być
(19.03.2017, 11:46)
Genesis
Tylko nie mylmy pojęć. Raczej otarł, ale na pewno nie podparł i rekord jest.
(19.03.2017, 11:28)
IsacN
Jako, iż jestem na telefonie pozwolę sobie odpowiedzieć tylko na Twoje pytanie, nie dodaj±c już nic od siebie, bo to z niektórymi nie ma sensu. W jakim¶ innym po¶cie pisałem, że wydaje mi się, że Kraft poparł, ale rekord powinien mieć i wymieniłem tam kilka względów.

Co do pytania... Można ustać bardzo daleko. Jak kto¶ ma mię¶nie w nogach jak Kraft, powieje mu wiaterek i wyczeka do końca to może kilka metrów dołożyć. Tak jak Ahonen w Planicy. 240 nie ustał, a 245 by spokojnie wyl±dował.

Jeżeli skacze Ci ci¶nienie od informacji które czytasz w internecie to nie jest z Tob± dobrze. Z objawami równoważnymi tym 30 lat temu trafił by¶ do szpitala psychiatrycznego.
(19.03.2017, 08:56)
summo
@isacN

jak studiujesz to spoko ale raczej cie nie ucza o spadajacym obiekcie ktory podczas spadania mysli i czuje co sie dzieje. Czytam na tym forum wiele komentarzy i czasami widze twoje glupie wywody. Ja cie nie chce obrazac jak ty mnie przedtem z reszta, ale jak mowisz, ze widziales ze podparl, ale rekord powinien sie liczyc to mi cisnienie podnosisz. Ja podporki nie widze(wiem ze jej nie bylo bo jak by lekko tylkiem sniegu dotknal bedac prawie na plecach to by go wywrocilo) ale moge sie mylic. A jak sie myle i dotknal to nie mozna powiedziec ze mu sie nalezy bo mu sie nie nalezy i tyle. Fajne tu wychodza dyskusje a do pana fizyka mam jeszcze pytanie na temat tego ile tutaj idzie ustac i ile idzie ustac na Planicy?
(18.03.2017, 23:52)
IsacN
Jeżeli mnie nie znasz, to oznacza to, że nie wiesz jakie ja mam pojęcie o skokach. Dlaczego więc zakładasz, że owe masz większe? Nie rozumiem...
Ja widziałem skok podparty (a raczej otarty), ale również uważam, że rekord mu się należy.
Ps. Mało mnie interesuje to, że skakałe¶ hobbystycznie i dzięki temu masz wiedzę o skokach, ja mogę powiedzieć, że studiuję fizykę i nic co z obiektem spadaj±cym nie jest mi obce, a jak wszyscy wiedz± fizyki w skokach jest mnóstwo.
(18.03.2017, 23:14)
summo
@-rose-

przepraszam za wyglad tekstu ale naprawde mam zepsuta klawiature w telefonie, o znaki interpunkcyjne sie zatroszcze nastepnym razem, obiecuje
(18.03.2017, 23:12)
summo
@isacN

pierwsz primo mam upo¶ledzony telefon i mi klawiatura wariuje jak napisze tak wysylam bo lepiej wgl niz jak bym to zaczal poprawiac
po drugie primo pisze ze mam 50cali nie zeby sie pochwalic bo to i tak dziadostwo z promocji na ktore stac kazdego tylko po to bo na nim widac wiecej niz na telefonie
po trzecie skokami sie interesuje tyle czasu ze wiem wszystko o nich sam wielokrotnie skakalem na nartach(oczywiscie nie profesjonalnie tylko hobbystycznie) i gwarantuje ci ze dzieki temu wiem wiecej o tym co sie dzieje ze skoczkiemw locie niz ty.
A Kraft nie podparl i tyle ja tez go nie lubie ale rekord jest jego i jest sprawiedliwy
(18.03.2017, 23:09)
IsacN
@summo

Analizuj±c spójno¶ć Twojej wypowiedzi podejrzewam, że nawet nie wiesz ile to jest 50 cali. Dobierasz słowa tak, że bez urazy...
(18.03.2017, 22:59)
wiem
@zorro54
@Dima lepszy

Kraft niczego nie dotknal ani nie przetarl. wystarczy dokladnie przyjzec sie powtórkom
(18.03.2017, 22:45)
-rose-
@summo
Po 1. Bardzo się cieszę, ze masz taki telewizor tylko co mnie to?
Po 2. Zamiast kilku godzin skoków polecam przejrzeć słownik ortograficzny.
Po 3. Stawianie znaków interpunkcyjnych też nie boli.
(18.03.2017, 22:41)
summo
kraft nie dotknol analizowalem ten skok parokrotnie mam telewizor 50cali i widzialem na eurosporcie powtorke spowolniona i na 100000% nie dotknol kombinezonem sniegu kto tak mowi poprostu nie lubi krafta i tyle obejrzyjcie sobie powtorke najlepiej jak pokazuja krafta od przodu
(18.03.2017, 22:35)
zorro54
Dima skoczył 254 ale Kraft lepiej wyl±dował (przetarł kombinezonem ¶nieg a Dima podparł)
(18.03.2017, 22:24)
Dima lepszy
Kraft dotkn±ł 253,5m i też nie powinno być uznane jak Dima i tak skoczył 254,5 co jest rekordem rekordów :P
(18.03.2017, 22:15)
Derek
Gratuluję Norwegom ¶wietnego dzisiejszego zwycięstwa na własnym terenie. I oni "oblizali jaki¶ sukces w tym sezonie.
(18.03.2017, 22:06)