Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
31
sierpień 2017
Najbliższe zawody
26.08.2017, godz. 11:00
Hakuba HS-131
(LGP)

Niekorzystne prognozy pogody dla Vikersund sprawdzaj± się. Z powodu silnego wiatru zawodów nie uda się rozpocz±ć zgodnie z planem...

Organizatorzy zawodów Pucharu ¦wiata w Vikersund poinformowali, że nie uda się przeprowadzić zaplanowanych na pi±tek serii zgodnie z pocz±tkowym harmonogramem (pierwotnie trening miał się rozpocz±ć o godzinie 14:45, natomiast jednoseryjny konkurs - o 16:30).

Z powodu silnego wiatru zdecydowano się jednak zmienić program zawodów - je¶li warunki na to pozwol±, to pierwsze skoki w ramach testu obiektu zostan± oddane najwcze¶niej o godzinie 17:00. Oficjalny trening zaplanowano na 18:00, natomiast o 19:30 odbęd± się kwalifikacje. Tym samym konkurs indywidualny, jaki miał być rozegrany w zastępstwie za Lillehammer, został definitywnie odwołany.

Puchar ¦wiata Vikersund (RAW AIR)
 
17 marca 2017 (pi±tek)
14:00
odprawa techniczna
17:00
test skoczni
18:00
oficjalny trening
19:30
kwalifikacje (RAW AIR)
 
18 marca 2017 (sobota)
14:15
seria próbna
16:15
konkurs drużynowy (RAW AIR)
 
19 marca 2017 (niedziela)
13:00
seria próbna
14:15
konkurs indywidualny (RAW AIR)
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
eu
22:30 na tvp2
(17.03.2017, 21:29)
MG
ale przesuwaj±..oki dzięki, oby rzeczywi¶cie były :)
(17.03.2017, 19:51)
Domen
Ale przecież teraz ruszył trening, prolog rusza o 20:30 :)
(17.03.2017, 19:50)
Donia
Skoki o 20:30 sa..
(17.03.2017, 19:49)
MG
Tak, jest już relacja online więc tv pewnie nie pokaże :/
(17.03.2017, 19:47)
hmm..
tvp1 wiadomo¶ci, a po 19:30 więc czy to nie w tv ta relacja? Czy to może była ¶ciema?
(17.03.2017, 19:34)
CinyCH2
@Sweet
Moja pomyłka, biję się w piersi ;)
(17.03.2017, 19:27)
mac15011
Dla mnie ten cały raw air to jest podróbka legendarnego TCS. Zreszt± powinien wrócić Turniej Nordycki i nie byłoby żadnych problemów z tym, że jaki¶ konkurs zostanie odwołany. Bo tutaj już mamy tak± sytuację - patrz Lillehammer. Id±c dalej ta formuła jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu, bo tacy skoczkowie jak Descombes Sevoie, czy Boyd-Clowes na starcie nie maj± żadnych szans na dobry wynik w tym turnieju. Mam tylko nadzieję, że FIS w końcu pójdzie po rozum do głowy i zlikwiduj± t± fuszerkę jak± jest raw air - napisane małymi literami celowo.
(17.03.2017, 19:22)
Sweet
Cinych- to pisał Jacek 33 a nie 32 czyli podroba
(17.03.2017, 19:19)
domenprevc
jest jaki¶ info czy na eurosporcie bd kwalifikacje? nie chce na tvp
(17.03.2017, 19:18)
Sweet
Co?? A dlaczego nie można zrobić konkursu o 19:30 jednoseryjnego??? Po co kwale? Bez sensu
(17.03.2017, 19:14)
Crissu dziękuję/mamu¶ka
A to niespodzianka, czyli jednak...:) Zerkałam 1 okiem tvp1 i jakby¶ nie napisał nie wiedziałabym mimo to.Dlatego DZIĘKUJĘ! :)
(17.03.2017, 17:57)
Crissu
Dla wszystkich zainteresowanych na Tvp pojawila sie informacja o tym ze o 19:30 pokaza eliminacje :-) Pozdrawiam, licze ma dalekie loty.
(17.03.2017, 17:11)
CinyCH2
@Jacek32
Turniej nazywa się RAW AIR znafco...
(17.03.2017, 17:00)
mamu¶ka
Orientujecie się czy i gdzie można będzie ogl±dn±ć to co się dzieje/będzie się działo tego wieczora w Vikersund? Eurosportu nie mam.
(17.03.2017, 16:46)
Crissu
No nie trabsmituje ale mieli czas przewidziany na konkurs w programie to moze pokaza? :-) ja sie na tym nie znam, pytam tylko
(17.03.2017, 16:40)
Jacek33
Jak dla mnie pomysł fajny z tym RAV AIR, co¶ nowego. Niestety ale takie upchanie konkursów dzień po dniu nie jest za fajne dla zawodników. Aktualnie to co się dzieje w Norwegii, nie powinno być warte skomentowania. Powinni cały turniej odwołać bo to bez sensu, w całej Norwegii tylko wieje i wieje a skoczkowie tylko s± eksploatowani do nieskończenia.
(17.03.2017, 16:37)
kzez1986
Idea Raw Air jest bardzo dobra, tak jak kiedy¶ Turniej Nordycki dodawał nieco emocji, rywalizacji, że co¶ jeszcze można zdobyć, ale forma nie ma sensu. Np. Vincent Descombes Sevoie spokojnie mógłby walczyć o TOP 20, ale że Francuzi nie maj± drużyny to nie ze swojej winy automatycznie traci masę punktów. To że licz± się kwale też nie ma sensu. I z punktu widzenia medialnego - codziennie licz±ce się skoki, co nawet dla fana skoków trochę za dużo i dla zawodników, że nawet TOP 10 nie ma chwili wytchnienia. TCS jest fajny, że kwale się nie licz±, ale daj± rozstawienie i to jest dobre. Dzięki KO jest to turniej ciekawy. A Raw Air jest po prostu uci±żliwy. Co do drużynówek to albo je wywalić albo 2 klasyfikacja. Je¶li mamy tak dużo konkursów, to może 1-seryjne bez kwali? Trzeba pomy¶leć o czym¶ co będzie interesuj±ce i nie tak uci±żliwe.
(17.03.2017, 16:37)
Lili22
@Crissu
TVP nie transmituje prologów.

Swoj± drog± ciekawe dlaczego nie ma jeszcze listy startowej.
(17.03.2017, 16:35)
Areq
@Jaro
Przyznam się szczerze, że nie wiedziałem o Turnieju Norweskim :)

Co do Nordyckiego, to moim zdaniem, był w porz±dku ale przez spadek popularno¶ci/jako¶ci skoków w Finlandii raczej nie wróci, a szkoda.
(17.03.2017, 16:31)
Crissu
Czy TVP1 pokaze prolog po przelozeni nangodzine 19:30?
(17.03.2017, 16:26)
pytanie do redakcji
Dlaczego na stronie z wynikami P¦ 2016/17 przy konkursie w Sapporo jest napisane: "zwycięzcy kwalifikacji"? Przecież Kot i Prevc wygrali konkurs, a nie kwalifikacje.
(17.03.2017, 16:24)
Jaro
@Areq
Owszem, nie mog± przeboleć. Już w 1958 próbowali wprowadzić Turniej Norweski (przetrwał do 1980), a w 1997 Turniej Nordycki (przetrwał do 2010). I wci±ż im nie wychodzi :)
(17.03.2017, 16:24)
Areq
Jak dla mnie Raw Air to fajny pomysł ale należałoby udoskonalić kilka elementów:

1. Zrobić 2 klasyfikacje - w jednej tylko indywidualne skoki, w drugiej licz± się też z konkursów drużynowych. Ewentualnie dodać "mieszane" drużyny.

2. Zmienić kolejno¶ć skoczni - Trondheim, Lillehammer, Oslo, Vikersund. Byłoby mniej podróżowania.

3. Ustalić go przed TCS, na samym pocz±tku sezonu. Ciekawym rozwi±zaniem byłoby też organizowanie go co 4 lata, w tych "pustych" (kiedy s± tylko M¦wL).


@Jaro
I tak od 60 lat nie mog± przeboleć? :)
(17.03.2017, 16:14)
Jaro
Zgadzam się, że Raw Air to nieporozumienie. Norwegowie nie mog± przeboleć, że Niemcy i Austria wymy¶liły Turniej 4 Skoczni. I teraz na gwałt próbuj± zrobić co¶ swojego, tyle że większego i bardziej - jak sami mówi± - ekstremalnego.

A wyszło żało¶nie. Fatalna pora (skoczkowie szykuj± formę na Turniej i imprezę mistrzowsk±, a nie na marzec), fatalna pogoda, za dużo skoków, absurdalne zasady (dlaczego skoki z drużynówki licz± się do klasyfikacji indywidualnej? Przecież to kompletny absurd). Generalnie porażka na całej linii. Nie wystarczy sypn±ć kas±. Trzeba jeszcze mieć pomysł i dobrze go realizować.
(17.03.2017, 15:57)
Raptor
Już widać, że cały ten turniej Raw Air nie ma racji bytu. Po pierwsze pogoda, już zd±żyli¶my się przekonać, że lubi płatać figle w Norwegii w marcu. Po drugie sam fakt, że ¶mieszne kwalifikacje wpływaj± na wyniki turnieju (Kraft, który jest zdecydowanie najmocniejszy, stracił pozycję lidera po kwalifikacjach, które w normalnym przypadku nie powinny go interesować, na dodatek jeszcze loteryjnych). Po trzecie, to objeżdżanie całego kraju i oddawanie punktowanych skoków każdego dnia jest bez sensu, zwłaszcza na koniec sezonu. Po czwarte to, co odstawili w tym momencie - odwołali konkurs, żeby rozegrać "prolog". ¦miech na sali. Mam nadzieję, że pierwsza edycja Raw Air okaże się jednocze¶nie ostatni±.
(17.03.2017, 15:44)
gonsior1991
Dobrze zrobili,1 seryjny konkurs to loteria.
(17.03.2017, 15:35)
rychel648
@syyddgt TVP 1, EUROSPORT 2, EUROSPORT PLAYER
(17.03.2017, 15:25)
Raptor
Naprawdę jakie¶ ¶mieszne kwalifikacje (czy tam, jak oni to szlachetnie nazywaj± - prolog) s± istotniejsze od normalnego konkursu? Skoro i tak trwałoby to porównywalnie długo, to dlaczego nie zorganizuj± konkursu?
(17.03.2017, 15:19)
abc
W sobotę rano mogliby konkurs jednoseryjny zrobić
(17.03.2017, 15:17)
frrawgr
i na eurosport 2
(17.03.2017, 15:09)
frrawgr
na tvp 1 jest transmisja kwalifikacji
(17.03.2017, 15:09)
Nicram
Ewentualnie liczyć pozostaję tylko na to, iż jak rok temu w Planicy dostawi± jeszcze jeden konkurs. :P
(17.03.2017, 15:02)
Nicram
Ehhh porażka. . .zamiast tych kwali o 19:30 powinni zrobić ten konkurs. Przecież w Raw Air kwalifikacje maj± tę sam± wagę co konkurs.
(17.03.2017, 15:02)
syyddgt
rychel648
a na jakim kanale
(17.03.2017, 14:32)
rychel648
@Lili22 Tak
(17.03.2017, 13:32)
Lili22
Gdzie¶ będzie transmisja?
(17.03.2017, 13:28)
Fan Zografskiego
Norweski cyrk jeszcze do niedzieli niestety :P