Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
paĽdziernik 2017
Najbliższe zawody
18.11.2017, godz. 16:00
Wisła HS-134
(P¦ druż.)

Dzisiejsze pi±te miejsce było dla Kamila Stocha stosunkowo dobrym wynikiem po lekkim kryzysie formy na pocz±tku turnieju Raw Air. Postawa Polaków w ostatnich dniach budzi jednak pewien niepokój...

W drugiej serii dzisiejszego konkursu zobaczyli¶my tylko trzech naszych reprezentantów - po tym, jak Stefan Hula wrócił do Polski, Jan Ziobro odpadł w kwalifikacjach, a Klemens Murańka i Dawid Kubacki w pierwszej serii, naszych barw bronili Piotr Żyła, Maciej Kot i Kamil Stoch. Najwyżej w zawodach został sklasyfikowany ten ostatni. Pi±te miejsce dało byłemu liderowi Pucharu ¦wiata trochę satysfakcji, ale budziło też mieszane uczucia:

- Cieszę się z pracy, któr± cały czas wykonuję. Wiadomo, chciałoby się więcej - wskoczyć na podium albo nawet wygrać. Uważam, że po tych problemach powinienem jednak koncentrować się na pracy. Dzisiejszy wynik jest super - przyznał w rozmowie z reporterem TVP. - Z jednej strony można powiedzieć, że powinienem się cieszyć; z drugiej - znam swoj± warto¶ć, mój obecny potencjał. Jestem w dobrej dyspozycji, skoki s± na dobrym poziomie. Wystarczy dyspozycja dnia, trochę więcej szczę¶cia. Jest kilku zawodników, którzy skacz± na porównywalnym poziomie, a na podium mie¶ci się tylko trzech.

Ostatnio w polskiej kadrze gło¶no zrobiło się o butach - najpierw wymiana obuwia pomogła Piotrowi Żyle zdobyć br±zowy medal mistrzostw ¶wiata, teraz podobny manewr być może wsparł Kamila Stocha...

- Sprzęt pomaga zawodnikowi, tak± ma rolę. Buty jednak same nie skacz±. Jutro założę nowe skarpetki, może też pomog± - żartował Polak, dodaj±c już poważniej: - Będę dalej robił swoje, starał się kontynuować pracę. Chcę latać daleko, czerpać z tego rado¶ć.

W klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata strata do Krafta urosła już do 86 punktów, z kolei w Pucharze Narodów przewaga nad rywalami zmalała (188 punktów nad Austriakami, 217 nad Niemcami). Stoch jednak nie koncentruje się na walce o punkty:

- W ogóle o tym nie my¶lę. Skupiam się na oddawaniu dobrych skoków. Nie chcę wdawać się w rywalizację i my¶leć o stracie, bo to odci±gnie mnie od dobrego skakania. W tej chwili potrzebny mi jest spokój, luĽne podej¶cie do tego, co robię - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
Seba
@kabans wiesz, że Kubackiego nafaszwrowano przecibolowymi lekami i tak naprawdę skacze z kontuzja...
(17.03.2017, 10:45)
kabans
ja jestem troche zawiedziony je¶li chodzi o polaków bo nie widziałem nigdy, żeby siadła forma jakiejkolwiek drużyny w ci±gu tygodnia. Kubackiego to już nawet nie stać na to, żeby zdobywać punkty. MS to jedna, głupkowata impreza. To jakby w f1, nagle kto¶ powiedział, że gp Częstochowy to mistrzostwa, a reszta to zwykłe wy¶cigi. Bez sensu. Dla mnie mogłoby nie być medali na MS u polaków, kosztem PS i PN, bo to ważniejsze
(17.03.2017, 10:32)
Franek Kimono
...że Polska ma coraz mniejsz± przewagę...^
(17.03.2017, 10:02)
Franek Kimono
@kibic ski wszyscy to widz±, nie musicie co chwie powtarzać, że Polska ma coraz większ± stratę i że Kamil ma coraz mniejsze szanse na KK. To już robi się nudne.

Nieważne jak skończy siee ten sezon, ja jako kibic już teraz jestem dumny i usatysfakcjonowany. Emocje jakie przezywalem dzięki chlopakom były ogromne. Wzruszenie i szczę¶cie po historycznym pierwszym miejscu na podium w druzynowce i zlocie na ms, zostan± w mojej pamięci na zawsze i za to dziękuję naszym orłom, bez względu na to, że czasem maj± widoczne spadki formy. Wiem, że stać ich na jeszcze więcej i jestem pewien, że łzy wzruszenia, jeszcze nie raz pojawi± się na moich policzkach za spraw± polskiej kadry:)
(17.03.2017, 10:00)
Czytelnik
Bior±c pod uwagę pozycję Polski w PN na przestrzeni ostatnich kilku lat, to nawet 3 msce będzie sukcesem
(17.03.2017, 09:51)
kibic ski
Wszystko fajnie pięknie tylko że Puchar Narodów nam ucieka już tylko 188 pkt przewagi i dwie drużynówki gdzie najwięcej mog± odrobić Niemcy i Austriacy
(17.03.2017, 09:46)
Czytelnik
To jest najlepszy sezon w Polskich Skokach od lat. Scenariusza ze Stochem i Żył± na podium TCS to i sam Pasikowski by nie wymy¶lił :) Tak, wszyscy chcieliby¶my żeby Kamil zgarn±ł kryształow± kulę, ale Kibice s± od kibicowania a nie od chciejstwa! Strasznie przeżywałem kiedy chłopaki w indywidualnych M¦ nie mogli dobić się do podium chociaż walili zwart± kup± ;) Ale taki jest Sport, potem przyszło Złoto w drużynie w takim stylu, że miazga. Czekam na długie loty w Vikersund!
(17.03.2017, 09:27)
Rafał
Sezon się jeszcze nie skończył ale jedno wiem na pewno. To będzie jeden z najlepszych sezonów w historii polskich skoków, nawet je¶li Kamilowi nie uda się zdobyć Kuli. Chociaż cały czas wierzę że się uda. Spójrzmy na ubiegły sezon: najlepszy Kamil 22 miejsce - jego najlepsze miejsce to 6, 3 razy w "10"; nasza drużyna 6 miejsce w PN i jedno miejsce na podium w drużynówce w Zakopanem. Ja wierzę w naszych skoczków że jeszcze być może poprawi± swoje lokaty. Widzę że zatrudnienie Horngachera na trenera było strzałem w "10". Owoce jego pracy już s±: 1, 2, 4, 15, 20 w TCS; w drużynowym P¦ zawsze na podium; złoto w drużynie na M¦; zwycięstwa Kamila i Maćka; podium Piotra w P¦ i w M¦. Jest to piękna lista sukcesów naszego trenera i naszych skoczków i jeszcze można to poprawić. No cóż ... BRAWO, BRAWO i jeszcze raz BRAWO :)
(17.03.2017, 08:14)
Derek
Dzięki Karolina za ciepłe słowa dla naszych skoczków. Co mog± ochronić do końca, to klasyfikacja drużynowa. Nie wiem, czy i to im się uda ale... Tak, czy owak w tym roku zrobili bardzo duży postęp w stosunku do dwóch poprzednich sezonów. A co ? Karolina to bardzo dobrze wypunktowała poniżej. A co mog± zdobyć ? Mog± zdobyć jakie¶ podium w drużynie i Kamil indywidualnie.
(17.03.2017, 03:25)
Karolina
Derek, nie wszyscy kibice tutaj komentuj±. Ja zawsze wierzę w naszych chłopaków :) Niezależnie od miejsca które nawet zajm± na sam koniec i tak widzę pracę któr± wykonali i co dokonali w tym sezonie i że należ± im się za to wielkie brawa. Wszystkim, Kamilowi za tak długie prowadzenie (co nie oznacza że nie zdobędzie Kryształowej Kuli, bo nadal wierzę że mu się może udać, wszystko siedzi tylko w psychice), Piotrkowi za tak± niespodziankę któr± były jego miejsca zarówno na TCS jak i M¦, Maćkowi za równe piękne skoki i że znajduje się w pierwszej dziesi±tce co było do niedawna niewyobrażalne i Dawidowi za trzymanie dobrej formy i momentami odpalenie takiej petardy że aż należało dwa razy spojrzeć czy naprawdę to on.
(17.03.2017, 00:31)
Lili22
Bardzo miło patrzyło się wczoraj i dzi¶ na skoki jakie oddawał Kamil. Ponowne pojawienie się w czołówce z cał± pewno¶ci± pozytywnie na Niego wpłynęło. Kamil pokazał dzi¶, że nadal potrafi oddawać znakomite, dalekie skoki, wykonał dobr± pracę.
(16.03.2017, 22:45)
Derek
Jeszcze raz, wiara polskich kibiców w nasz± drużynę jest znacznie bardziej krucha niż forma zawodników. Jako¶ pusto i głucho w komentarzach.
(16.03.2017, 21:56)
Derek
Kamil, jak zwykle wypowiada się w sposób wyważony. Nie mówi jednak, że Kraft ma nad nim przewagę formy i to chyba dowiezie do końca. Rzeczywi¶cie zawodnicy, co podkre¶la Kamil, nie powinni skupiać się nad miejscami a tylko nad własnymi skokami. Jednakże s± dwie strony medalu. Jedna strona jest po stronie skoczków i ich formy a druga po stronie kibiców. Nas kibiców interesuje tylko Mazurek D±browskiego. Ciekawe, czy do końca w Planicy dowioz± zwycięstwo drużynowe ? Trochę i to coraz mocniej w±tpię.
(16.03.2017, 21:51)