Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2018
Najbliższe zawody
07.07.2018
Kranj HS-109
CoC letni

Dzisiejsze piąte miejsce było dla Kamila Stocha stosunkowo dobrym wynikiem po lekkim kryzysie formy na początku turnieju Raw Air. Postawa Polaków w ostatnich dniach budzi jednak pewien niepokój...

W drugiej serii dzisiejszego konkursu zobaczyliśmy tylko trzech naszych reprezentantów - po tym, jak Stefan Hula wrócił do Polski, Jan Ziobro odpadł w kwalifikacjach, a Klemens Murańka i Dawid Kubacki w pierwszej serii, naszych barw bronili Piotr Żyła, Maciej Kot i Kamil Stoch. Najwyżej w zawodach został sklasyfikowany ten ostatni. Piąte miejsce dało byłemu liderowi Pucharu Świata trochę satysfakcji, ale budziło też mieszane uczucia:

- Cieszę się z pracy, którą cały czas wykonuję. Wiadomo, chciałoby się więcej - wskoczyć na podium albo nawet wygrać. Uważam, że po tych problemach powinienem jednak koncentrować się na pracy. Dzisiejszy wynik jest super - przyznał w rozmowie z reporterem TVP. - Z jednej strony można powiedzieć, że powinienem się cieszyć; z drugiej - znam swoją wartość, mój obecny potencjał. Jestem w dobrej dyspozycji, skoki są na dobrym poziomie. Wystarczy dyspozycja dnia, trochę więcej szczęścia. Jest kilku zawodników, którzy skaczą na porównywalnym poziomie, a na podium mieści się tylko trzech.

Ostatnio w polskiej kadrze głośno zrobiło się o butach - najpierw wymiana obuwia pomogła Piotrowi Żyle zdobyć brązowy medal mistrzostw świata, teraz podobny manewr być może wsparł Kamila Stocha...

- Sprzęt pomaga zawodnikowi, taką ma rolę. Buty jednak same nie skaczą. Jutro założę nowe skarpetki, może też pomogą - żartował Polak, dodając już poważniej: - Będę dalej robił swoje, starał się kontynuować pracę. Chcę latać daleko, czerpać z tego radość.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata strata do Krafta urosła już do 86 punktów, z kolei w Pucharze Narodów przewaga nad rywalami zmalała (188 punktów nad Austriakami, 217 nad Niemcami). Stoch jednak nie koncentruje się na walce o punkty:

- W ogóle o tym nie myślę. Skupiam się na oddawaniu dobrych skoków. Nie chcę wdawać się w rywalizację i myśleć o stracie, bo to odciągnie mnie od dobrego skakania. W tej chwili potrzebny mi jest spokój, luźne podejście do tego, co robię - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
Seba
@kabans wiesz, że Kubackiego nafaszwrowano przecibolowymi lekami i tak naprawdę skacze z kontuzja...
(17.03.2017, 10:45)
kabans
ja jestem troche zawiedziony jeśli chodzi o polaków bo nie widziałem nigdy, żeby siadła forma jakiejkolwiek drużyny w ciągu tygodnia. Kubackiego to już nawet nie stać na to, żeby zdobywać punkty. MS to jedna, głupkowata impreza. To jakby w f1, nagle ktoś powiedział, że gp Częstochowy to mistrzostwa, a reszta to zwykłe wyścigi. Bez sensu. Dla mnie mogłoby nie być medali na MS u polaków, kosztem PS i PN, bo to ważniejsze
(17.03.2017, 10:32)
Franek Kimono
...że Polska ma coraz mniejszą przewagę...^
(17.03.2017, 10:02)
Franek Kimono
@kibic ski wszyscy to widzą, nie musicie co chwie powtarzać, że Polska ma coraz większą stratę i że Kamil ma coraz mniejsze szanse na KK. To już robi się nudne.

Nieważne jak skończy siee ten sezon, ja jako kibic już teraz jestem dumny i usatysfakcjonowany. Emocje jakie przezywalem dzięki chlopakom były ogromne. Wzruszenie i szczęście po historycznym pierwszym miejscu na podium w druzynowce i zlocie na ms, zostaną w mojej pamięci na zawsze i za to dziękuję naszym orłom, bez względu na to, że czasem mają widoczne spadki formy. Wiem, że stać ich na jeszcze więcej i jestem pewien, że łzy wzruszenia, jeszcze nie raz pojawią się na moich policzkach za sprawą polskiej kadry:)
(17.03.2017, 10:00)
Czytelnik
Biorąc pod uwagę pozycję Polski w PN na przestrzeni ostatnich kilku lat, to nawet 3 msce będzie sukcesem
(17.03.2017, 09:51)
kibic ski
Wszystko fajnie pięknie tylko że Puchar Narodów nam ucieka już tylko 188 pkt przewagi i dwie drużynówki gdzie najwięcej mogą odrobić Niemcy i Austriacy
(17.03.2017, 09:46)
Czytelnik
To jest najlepszy sezon w Polskich Skokach od lat. Scenariusza ze Stochem i Żyłą na podium TCS to i sam Pasikowski by nie wymyślił :) Tak, wszyscy chcielibyśmy żeby Kamil zgarnął kryształową kulę, ale Kibice są od kibicowania a nie od chciejstwa! Strasznie przeżywałem kiedy chłopaki w indywidualnych MŚ nie mogli dobić się do podium chociaż walili zwartą kupą ;) Ale taki jest Sport, potem przyszło Złoto w drużynie w takim stylu, że miazga. Czekam na długie loty w Vikersund!
(17.03.2017, 09:27)
Rafał
Sezon się jeszcze nie skończył ale jedno wiem na pewno. To będzie jeden z najlepszych sezonów w historii polskich skoków, nawet jeśli Kamilowi nie uda się zdobyć Kuli. Chociaż cały czas wierzę że się uda. Spójrzmy na ubiegły sezon: najlepszy Kamil 22 miejsce - jego najlepsze miejsce to 6, 3 razy w "10"; nasza drużyna 6 miejsce w PN i jedno miejsce na podium w drużynówce w Zakopanem. Ja wierzę w naszych skoczków że jeszcze być może poprawią swoje lokaty. Widzę że zatrudnienie Horngachera na trenera było strzałem w "10". Owoce jego pracy już są: 1, 2, 4, 15, 20 w TCS; w drużynowym PŚ zawsze na podium; złoto w drużynie na MŚ; zwycięstwa Kamila i Maćka; podium Piotra w PŚ i w MŚ. Jest to piękna lista sukcesów naszego trenera i naszych skoczków i jeszcze można to poprawić. No cóż ... BRAWO, BRAWO i jeszcze raz BRAWO :)
(17.03.2017, 08:14)
Derek
Dzięki Karolina za ciepłe słowa dla naszych skoczków. Co mogą ochronić do końca, to klasyfikacja drużynowa. Nie wiem, czy i to im się uda ale... Tak, czy owak w tym roku zrobili bardzo duży postęp w stosunku do dwóch poprzednich sezonów. A co ? Karolina to bardzo dobrze wypunktowała poniżej. A co mogą zdobyć ? Mogą zdobyć jakieś podium w drużynie i Kamil indywidualnie.
(17.03.2017, 03:25)
Karolina
Derek, nie wszyscy kibice tutaj komentują. Ja zawsze wierzę w naszych chłopaków :) Niezależnie od miejsca które nawet zajmą na sam koniec i tak widzę pracę którą wykonali i co dokonali w tym sezonie i że należą im się za to wielkie brawa. Wszystkim, Kamilowi za tak długie prowadzenie (co nie oznacza że nie zdobędzie Kryształowej Kuli, bo nadal wierzę że mu się może udać, wszystko siedzi tylko w psychice), Piotrkowi za taką niespodziankę którą były jego miejsca zarówno na TCS jak i MŚ, Maćkowi za równe piękne skoki i że znajduje się w pierwszej dziesiątce co było do niedawna niewyobrażalne i Dawidowi za trzymanie dobrej formy i momentami odpalenie takiej petardy że aż należało dwa razy spojrzeć czy naprawdę to on.
(17.03.2017, 00:31)
Lili22
Bardzo miło patrzyło się wczoraj i dziś na skoki jakie oddawał Kamil. Ponowne pojawienie się w czołówce z całą pewnością pozytywnie na Niego wpłynęło. Kamil pokazał dziś, że nadal potrafi oddawać znakomite, dalekie skoki, wykonał dobrą pracę.
(16.03.2017, 22:45)
Derek
Jeszcze raz, wiara polskich kibiców w naszą drużynę jest znacznie bardziej krucha niż forma zawodników. Jakoś pusto i głucho w komentarzach.
(16.03.2017, 21:56)
Derek
Kamil, jak zwykle wypowiada się w sposób wyważony. Nie mówi jednak, że Kraft ma nad nim przewagę formy i to chyba dowiezie do końca. Rzeczywiście zawodnicy, co podkreśla Kamil, nie powinni skupiać się nad miejscami a tylko nad własnymi skokami. Jednakże są dwie strony medalu. Jedna strona jest po stronie skoczków i ich formy a druga po stronie kibiców. Nas kibiców interesuje tylko Mazurek Dąbrowskiego. Ciekawe, czy do końca w Planicy dowiozą zwycięstwo drużynowe ? Trochę i to coraz mocniej wątpię.
(16.03.2017, 21:51)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Stoch: Buty same nie skaczą
Stoch: Buty same nie skaczą

Stoch: Buty same nie skaczą

Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Oglądaj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Skoki narciarskie w TV
Dla telemaniaków prezentujemy plan transmisji telewizyjnych ze skoków narciarskich.
Sonda
Jak oceniasz sezon 2017/18?
super
bywały lepsze
słaby
nie mam zdania
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2018 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich