Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
31
sierpień 2017
Najbliższe zawody
26.08.2017, godz. 11:00
Hakuba HS-131
(LGP)

Zmagania w turnieju Raw Air już jutro przenios± się na mamuci± skocznię w Vikersund, gdzie na ten weekend zaplanowano aż trzy konkursy. Dzisiaj na Vikersundbakken powinny odbyć się testy skoczni, jednak wiatr pokrzyżował plany organizatorów...

Pogoda nie jest sprzymierzeńcem organizatorów turnieju Raw Air. W Lillehammer zawody odwołano i ostatecznie zdecydowano się rozegrać dodatkowy, jednoseryjny konkurs w Vikersund w pi±tek.

Póki co pogoda w tym regionie również nie ułatwia życia organizatorom. Dzisiaj o godzinie 15:30 testy mamuciej skoczni w Vikersund miało zacz±ć dwudziestu przedskoczków, jednak ze względu na silny wiatr jury zdecydowało się przesun±ć pocz±tek testów na 16:30. Pięć minut przed t± godzin± jury po raz kolejny przełożyło start przedskoczków, tym razem na 18:30, gdyż zgodnie z prognozami wiatr miał osłabn±ć po zachodzie słońca... Tak się nie stało i ostatecznie o 19:30 anulowano dzisiejsze testy skoczni.

Kolejn± próbę startu przedskoczkowie podejm± jutro o 10 rano.

Siła wiatru wynosiła dzisiaj 6-7 m/s i niestety były to głównie podmuchy z boku skoczni, co całkowicie wykluczało skoki. Również prognozy na jutro nie s± najlepsze.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
taaa
sportowcy powinni wypi±ć się na tych co za wszelk± cenę chc± robić kasę na tym co oni kochaj±.
Odwołane zawody, cóż będ± następne a nie ci±gać ich bo kto¶ z góry ma umowę z TV czy reklamodawc±.
(17.03.2017, 09:03)
Janeman
@Lili22
Patrz : Fallun..
@vikersund
Kp isz, czy o drogę pytasz ?
Oczywi¶cie, że do konkursu przyst±pi± wszyscy zawodnicy uprawnieni do wzięcia udziału w kwalifikacjach. Ale to przeciez niemal standardowa sytuacji i co¶ takiego zdarza się co sezon , a czasem nawet kilka razy w sezonie.
(17.03.2017, 00:02)
vikersund
Czemu nie ma kwalifikacji tylko od razu konkurs? więc na jakiej zasadzie zawodnicy będ± skakać? najlepsza 50 P¦? czy 40?
(16.03.2017, 23:55)
fax
@yseterfd

Balkasen skacze już tylko dla przyjemno¶ci w krajowych zawodach a pozostała dwójka w ogóle się nie pojawiła od dawna nawet na lokalnym polu.
(16.03.2017, 23:23)
Lili22
A dlaczego nigdy nie ma konkursów w Val di Fiemme?
(16.03.2017, 23:19)
Janeman
@Paulus@Sweet
Co do Kuopio, to sytuacja jest nieco gorsza, mianowicie Fis chciał , żeby przeprowadzono tam też zawody w Kombinacji , na co włodarze obiektu z rozbrajaj±c± szczero¶ci± stwierdzili, że kombinacji nie zrobi±, bo im się to nie opłaca- więc skoków też nie dostali. W każdym razie może to oznaczać kilkuletniego "bana" na p¦ , jak w przypadku Czechów.

Z Niemieckich skoczni stałe miejsce w kalendarzu maj± te z TCS oraz Wilingen , a wtym roku były też konkursy na mamucie w Oberstdorfie, więc sił± rzeczy która¶ z pozostałych skoczni musiała wypa¶ć. Ale według wstępnych planów na kolejny rok Neustadt powróci .

Co do Falun sytuacja jest tyle oczywista, co beznadziejna.
Szwedzi nie chc± organizować P¦ , nie maj± na to pieniędzy a zainteresowanie tym sportem jest u nich zerowe. Ostatni P¦ odbył się tam jako obowi±zkowa "próba" przed duż± imprez± (M¦) , ale teraz nawet gdyby FiS mocno chciał to i tak ich nie zmusi do zorganizowania konkursu ;)
(16.03.2017, 23:01)
Derek
Ano powtórzę co już tu dzi¶ napisałem. Na przedwio¶niu nie Norwegia powinna być zaplanowana a trochę wcze¶niej. Nie raz już porywy wiatru na styku z Oceanem utrudniały zawody.
(16.03.2017, 22:02)
yseterfd

Fredrik Balkasen
Johan Erikson
Isak Grimholm


to s± szwedz z prawem startu w p¶
(16.03.2017, 21:43)
Fileep86
W Falun to przede wszystkim nie miałby kto skakać jako gospodarz przecież żaden Szwed nie ma prawa startu. Niestety absurd robić w takim miejscu PS
(16.03.2017, 21:10)
Sweet
Paulus nie ma Kuopio e tym roku bo zawsze jest z Lahti a w Lahti w tym roku nie było PS . Ttitsee Neustadt wchodzi na zmianę co 2 lata jak jest czas . A Falun nie ma sensu bo nie ma publiki gorzej niż w Saporro.
(16.03.2017, 20:54)
Paulus
Czemu na skoczniach w Kuopio, Falun, Tittise Neustadt nie s± rozgrywane konkursy w pucharze ¶wiata ?
(16.03.2017, 20:50)
Paulus
Ciekawe w weekend da się skakać ?
(16.03.2017, 20:46)