Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
paĽdziernik 2017
Najbliższe zawody
18.11.2017, godz. 16:00
Wisła HS-134
(P¦ druż.)

Jan Ziobro wygrał kwalifikacje do konkursu P¦ w Pjongczang. Polak poleciał na 134,5 metra wyprzedzaj±c Anze Laniska i Dawida Kubackiego.

Czwarte miejsce zaj±ł Andreas Stjernen, a pi±ty był Noriaki Kasai. W czołówce zmie¶cili się też Leyhe, Johanssom, Klimov, Wank i Geiger. Stefan Hula zaj±ł 24. miejsce i wszedł do konkursu.

Ze skoczków z czołowej dziesi±tki najlepsze skoki oddali Peter Prevc i Maciej Kot (obaj po 134 metry). NieĽle skoczył też Fettner (131,5 m) oraz Kamil Stoch - z niższego rozbiegu 132 metry. Piotr Żyła uzskał 124 metry, Domen Prevc tylko 105 metrów

Wyniki kwalifikacji
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Jan Ziobro
Polska
134.5
131.1
2
Anze Lanisek
Słowenia
131.5
125.4
3
Dawid Kubacki
Polska
130.5
124.4
4
Andreas Stjernen
Norwegia
127.5
122.5
5
Noriaki Kasai
Japonia
128.0
121.7
6
Stephan Leyhe
Niemcy
128.0
120.8
7
Robert Johansson
Norwegia
127.0
120.0
8
Evgeniy Klimov
Rosja
128.0
119.3
9
Andreas Wank
Niemcy
127.5
114.8
10
Karl Geiger
Niemcy
125.5
114.6
11
Jernej Damjan
Słowenia
125.0
114.2
12
Richard Freitag
Niemcy
125.0
113.7
13
Roman Koudelka
Czechy
125.0
113.2
14
Jakub Janda
Czechy
126.5
113.0
15
Simon Ammann
Szwajcaria
128.0
112.4
16
Cene Prevc
Słowenia
126.5
111.4
17
Markus Schiffner
Austria
126.0
111.3
18
Stefan Huber
Austria
125.0
111.1
19
Vincent Descombes Sevoie
Francja
123.0
108.5
20
Jarkko Määttä
Finlandia
123.0
107.7
21
Kaarel Nurmsalu
Estonia
122.5
107.0
22
Halvor Egner Granerud
Norwegia
120.5
106.5
23
Tomas Vancura
Czechy
122.0
105.9
24
Stefan Hula
Polska
120.0
103.8
25
Ville Larinto
Finlandia
121.5
103.7
26
Clemens Aigner
Austria
120.5
103.1
27
Taku Takeuchi
Japonia
120.0
102.9
28
Anze Semenic
Słowenia
120.5
101.1
29
Jurij Tepes
Słowenia
118.0
100.9
30
Alexey Romashov
Rosja
120.0
100.4
31
Mackenzie Boyd-Clowes
Kanada
118.0
100.2
 
Kevin Bickner
USA
122.0
100.2
33
Junshiro Kobayashi
Japonia
120.0
99.5
34
Killian Peier
Szwajcaria
118.0
98.8
35
Pius Paschke
Niemcy
119.5
97.5
36
Kento Sakuyama
Japonia
117.5
97.4
37
Ryoyu Kobayashi
Japonia
117.5
97.2
38
Lukas Hlava
Czechy
118.0
94.3
39
Denis Kornilov
Rosja
115.0
91.5
40
Philipp Aschenwald
Austria
110.0
86.4
41
Heung-Chul Choi
Korea Pd.
112.0
85.4
42
Michael Glasder
USA
111.5
84.1
43
Aleksandr Bazhenov
Rosja
111.0
81.7
44
Hyun-Ki Kim
Korea Pd.
108.0
79.6
45
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
108.5
77.6
46
Seou Choi
Korea Pd.
110.0
77.5
47
Marat Zhaparov
Kazachstan
104.5
74.2
48
Vladimir Zografski
Bułgaria
103.5
69.3
49
Sergey Tkachenko
Kazachstan
106.5
65.8
50
Vojtech Stursa
Czechy
96.5
54.7
51
Kamil Stoch
Polska
132.0
0.0
 
Stefan Kraft
Austria
DNS
0.0
 
Daniel Andre Tande
Norwegia
129.0
0.0
 
Domen Prevc
Słowenia
105.0
0.0
 
Maciej Kot
Polska
134.0
0.0
 
Andreas Wellinger
Niemcy
DNS
0.0
 
Michael Hayboeck
Austria
127.5
0.0
 
Manuel Fettner
Austria
131.5
0.0
 
Piotr Żyła
Polska
124.0
0.0
 
Peter Prevc
Słowenia
134.0
0.0

.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
borsuk
@kibic (ten co po nocach nie ¶pi)
Przyjmij w końcu do wiadomo¶ci, że s± ludzie, których zainteresowanie skokami nie ogranicza się tylko do miejsc zajmowanych przez Polaków i do snucia rozważań kto zostanie mistrzem i które miejsce zajmie Stoch i Kot. S± ludzie, którzy zwracaj± uwagę również na zawodników z Kazachstanu i Korei. I nie jest to przejaw pozerstwa ani popisywania się, bo nie s±dzę, żeby ktokolwiek odczuwał potrzebę imponowania tobie. Ale je¶li to przekracza horyzonty twojej wyobraĽni to, cóż, żyj w swoim ograniczonym ¶wiecie. A my tu dalej będziemy rozprawiać o Kazachach, Koreańczykach i Bułgarze Zografskim, wielkim niespełnionym talencie. Ja osobi¶cie będę ponadto ¶ledził powołania do piłkarskiej kadry Albanii. Jak ci się nie podoba możesz potupać nóżkami.
(15.02.2017, 10:56)
Adam
@jadebowczyk

A jest jaki¶ obowi±zek startowania w zawodach P¦?

Nie chce to nie startuje.
(14.02.2017, 23:33)
jadebowczyk
Czemu Ito znów nie startuje?
(14.02.2017, 23:05)
marmi
Co do zielonej linii to niektórzy chyba nie zdaj± sobie sprawy, że ona musi i jest rzucana przy założeniu jakich¶ ocen sędziowskich, które s± wystawiane po skoku jak wiadomo. To założenie to 54pkt. za skok, z kolei wiadomo także, że najlepsi/najdłuższe skoki s± oceniane wyżej, np. 57pkt. czyli dobre 1,5m odległo¶ci. St±d najlepsi wcale nie musz± do niej doskoczyć aby wyj¶ć na prowadzenie (zakładaj±c oczywi¶cie brak korekt za wiatr w trakcie skoku).
(14.02.2017, 22:43)
Lili22
@arkopolo
Pewnie trenuje w kraju na M¦.
(14.02.2017, 22:26)
arkopolo
Gdzie Eisenbichler?
(14.02.2017, 22:08)
kibic
zxcvbnm: za Tajnera nie miał kto skakać chociaż Skupien nieĽle sobie radził. Był do¶ć wysoko w TCS kiedy Małysz wygrał.
(14.02.2017, 20:41)
fax
@Sweet

Najgorsze prognozy s± na czwartek, dzisiaj i jutro miało być ok.
(14.02.2017, 20:08)
Sweet
A gdzie jest Marek rudzinski?, co on robi wrócił i nie komentuje oj oj marek
(14.02.2017, 20:00)
Sweet
Stoch miał belle w dół żeby się nie połamać!!
(14.02.2017, 20:00)
zxcvbnm
Dla mnie nawet Mateja jest lepszym trenerem niż on, bo jakie¶ osi±gnięcia przy juniorach ma.
(14.02.2017, 20:00)
Sweet
Tak się bali¶my wiatru a widać że ta skocznia ma jaki¶ cudowny mikroklimat albo co¶ :)
(14.02.2017, 19:58)
zxcvbnm
@kibic
Apollo miał tylko jednego zawodnika. Gdy jeden zawodnik odnosi sukcesy, to jest to sukces tylko tego zawodnika. (Małysza). Za to za Kruczka mieli¶my 3 bdb zawodników + 4 chwiejny ale punktuj±cy czy to Miętus, czy Kubacki. Kruczek był trenerem. Ale z Apollo bym polemizował.
(14.02.2017, 19:58)
Sweet
Domen Prevc = bez alkoholowy Harri Olli
(14.02.2017, 19:56)
kibic
@jadebowczyk: nie mogę nocami spać, tak mnie intryguje, które buloklepy przyjad± z Kazachstanu i Korei do Lahti. To bardziej ciekawe od tego kto zostanie mistrzem ¶wiata.
(14.02.2017, 19:54)
kibic
@zxcvbnm: Apollo nie był żadnym trenerem? Kruczek też pewnie nie był żadnym trenerem a medale sami zawodnicy zdobyliby nawet bez trenerów.
(14.02.2017, 19:48)
jadebowczyk
Co się dzieje ze Sturs± na pocz±tku sezonu był w 10 nawet w Lillehammer i Engelbergu a teraz nie potrafi się zakwalifikować i klepie bulę?

A Japończycy,Koreańczycy i Kazachowie w jakim składzie na M¦ będ± skakać?
(14.02.2017, 19:36)
zxcvbnm
@cedryk
Mateja pod±żał drog± jak Kot czy Kubacki - niestety nie miał do dyspozycji porz±dnych trenerów. Sorry, ale Apollo był trenerem żadnym. Małysz po prostu był geniuszem skoków. I był sam.
(14.02.2017, 19:33)
cedryk
@Eremita
A mi swoimi wynikami,niepowtarzalno¶ci±, językiem, charakterem, wypowiedziami, psychik± zapewne i nawet gdzie¶ tam odrobinkę stylem a także wiekiem w którym weszli w porz±dne skakanie przypomina wiecie kogo? Roberta Mateje
I żeby nie było to nie jest żadna obelga
(14.02.2017, 19:25)
tak typuje
1.Stoch 2.P.Prevc 3.Kot 4.Ziobro
5.Kraft 6.Wellinger
(14.02.2017, 19:16)
svb
To co się dzieję w tym roku jest kosmiczne, naszym wszystko wychodzi inni skacz± jak fajtłapy!!!
Czuję się jakby trenerski geniusz Kojonovskiego z lat 90-tych wst±pił w Hongachera. Reprezentacja Polski przypomina t± ze złotych lat Norwegii!
(14.02.2017, 19:14)
kacper
abcd popinger ma kontuzje
(14.02.2017, 18:55)
saqu
Masz racje. W tym roku wielokrotnie była sytuacja gdzie skoczek l±dował 0,5-1,5m przed zielon± a i tak wygrywał bo mu sędziowie zawyżyli noty! Koniec z tym oszustwem!!
(14.02.2017, 18:47)
vjk
Obniżanie przy równym poziomie jest nie fair, bo taki skoczek wygra z przeciwnikiem co aż 5m dalej skacze, nie powinno być not sędziowskich bo tylko słodz± skoczkom co skacz± sporo bliżej i wygrywaj± często różnica która metrowo jest ogromna jest całkowicie niwelowana przez sędziów i wygra skoczek który skacze dużo bliżej niż rywale!
(14.02.2017, 18:44)
SkaczJaKamil
Bardzo m±drze zrobili Kraft i Wellinger, że nie skakali w kwalifikacjach. Zastanawiam się po co nasi trzej skoczkowie z TOP10 skakali, a szczególnie Kamil. Zapoznali się ze skoczni± w czasie 2 serii treningowych, było OK, więc i¶ć odpoczywać, a nie koncentrować wysiłek na oddawanie kolejnego skoku.
(14.02.2017, 18:43)
abcd
wie kto¶ co się stało z Poppingerem?
(14.02.2017, 18:09)
michał n
Wszyscy tak cisn± na komentatorów w TVP ale to co się dzieje w Eurosporcie to jest brak słów
(14.02.2017, 15:44)
Kibic
Co się dzieje z Domenem? Masakra a tak dobrze mu szło :(
(14.02.2017, 14:54)
TzB
Szkoda, że Kubackiemu w zawodach tak nie idzie jak w Kwali. Skacze dobrze, jednak top 15 jest w zasięgu jego możliwo¶ci...
(14.02.2017, 14:49)
Polonus
Ciekawe czy Koreańczycy wypłaca Jankowi pieni±dze.
Nie jestem przekonany. Pamiętam ich numery z igrzysk w Seulu.
A miałem z nimi też do czynienia w życiu zawodowym. Interesy z nimi to czysta nieprzyjemno¶ć.
(14.02.2017, 14:33)
Eremita
Trudno uwierzyć, że Ziobro nie zaczynał sezonu w kadrze A. Kto¶ sobie wyobraża Murańkę/Zniszczoła wygrywaj±cych kwali? Ależ byłby zachwyt. A Ziobro swoj± wycofan± karier± i chaotycznym charakterem przypomina trochę... Bystoela? Ot, nie zdziwiłby mnie medal w Lahti.
(14.02.2017, 14:21)
borsuk
Szkoda Koreańczyka, ze się nie załapał do konkursu głównego. W końcu zawody s± w Korei, a tu żadnego zawodnika w konkursie. Trochę dziwne, że Korea nie zbudowała kadry na własn± olimpiadę, o której wiedz± już prawie od 8 lat. Był taki czas, wtedy kiedy zaczynali wła¶nie Heung Chul-Choi i Hyun Ki-Kim i Kan Dzil-Gu czy jak mu tam i ze dwóch , a to było z 15-20 lat temu., kiedy wydawało się, że Korea wchodzi do gry i na stałe zago¶ci w skokach narciarskich. Punktowali w P¦ a nawet wygrywali zawody PK. Zatrudniono niemieckich trenerów, ale potrwało to z 5 lat i potem wszystko siadło. Nowej krwi w zasadzie brak (jakie¶ niedobitki z kombinacji norweskiej). Zostało tylko tych kilku weteranów, którzy ledwo doci±gn± do olimpiady i bedzie po skokach narciarskich w Korei. Zbuduj± sobie nowoczesny obiekt, na którym po olimpiadzie skakać będ± wiewiórki.
(14.02.2017, 14:19)
kzez1986
@ooo Trener z zawodnikiem dogaduje się w kwestii obniżenia rozbiegu. Oczywi¶cie nie ma co narażać, bardziej my¶lę, że przy takich odległo¶ciach jakie były w kwalach to w zawodach nie ma sensu obniżać belki. Jednak na skoczniach skoki nieco poza HS s± bezpieczne, a tu nikt się nie zbliżył do HS-u więc trudno mówić o jakim¶ wielkim ryzyku.
(14.02.2017, 14:15)
Lew
Oooo !!!
Przed chwil± przelecieli nad moim domem Kamil oraz Maciek, to chyba
skoki treningowe naszych Orłów,
czekam na następne przeloty.
Pozdrawiam wszystkich kibiców.
(14.02.2017, 14:01)
curtao
@kibic - co Ty się tak przyczepiłe¶ do tego Zografskiego? Masz jaki¶ kompleks z nim zwi±zany? Pod każdym możliwym wpisem nie może Ci to umkn±ć uwadze
(14.02.2017, 13:53)
ooo
@kzez1986 - przecież to nie Kamil obniża sobie belkę, tylko trener. Z drugiej strony popieram Horngachera, po co narażać skoczka na jaki¶ uraz w kwalach czy skokach próbnych.
(14.02.2017, 13:45)
Super Stoch
Stoch wygra w Korei dwa razy, a w Lahti trzy razy wliczaj±c drużynówkę.
(14.02.2017, 13:35)
kzez1986
Co za komentator. Jak kto¶ ogl±dał kwale to widział jak mówił, że Peter Prevc sobie odpu¶cił zaraz po... jego skoku.

A Kamil to niech się nie wygłupia z obniżaniem belki, bo np. w kwalach te 132 m to było za mało o metr do 95% HS-u i nie dostał rekompensaty za belkę. Niech się skupia na jak najlepszym skoku, chociaż w treningu nie miało to znaczenia.
(14.02.2017, 13:34)
kibic
Zografski ustabilizował formę.
(14.02.2017, 13:28)
Lili22
Domen zmęczony. Mógł odpu¶cić Azję i spokojnie potrenować przed Lahti.
(14.02.2017, 13:23)
ale to już było
A w Sapporo wygrał Kubacki. Kwalifikacje...
(14.02.2017, 13:07)
S3ba
Oni s± fantastyczni! Z Maćka, mam wrażenie, że zeszło takie spinanie sie i gor±co kibicuje aby w generalce wdrapal sie na podium, Kamil dzięki zwycięstwu w sapporo dostał takiego powera. Co dzieje się z Domenem to nie mam pojęcia, ciekawe jak będzie wygl±dała druzyna Słowenii jezeli Domen nie ustabilizuje tych skoków.
(14.02.2017, 13:06)
5pm
A na zakończenie kwali teraz jeszcze raz Błachut powiedział, że Prevc odpu¶cił :D
(14.02.2017, 13:05)
Sko
Komentatorzy przegapili skok Petera Prevca :p
(14.02.2017, 13:04)
Eurosport
Komentatorzy Eurosportu tak byli zajęci opowiadaniem bajek o bocianach, że nie zauważyli skoku Petera Prevca, twierdzili po jego skoku, że nie skakał :)
(14.02.2017, 13:03)
gregory_1975
dwóch komentatorów Eurosportu nie zauważyło, że skakał P. Prevc. Stwierdzili że ma pewne Q więc zrezygnował. A na ekranie widać jak pięknie Peter poleciał na 134metr:)
(14.02.2017, 13:03)