Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
2
3
5
9
10
11
12
13
16
17
18
19
23
24
27
30
31
styczeń 2017
Najbliższe zawody
20.01.2017, godz. 02:30
Sapporo HS-100
(CoC)

Peter Prevc nie będzie jedynym utytułowanym skoczkiem, jakiego zabraknie w Wi¶le. Ze startów w Polsce zrezygnował także m.in. Simon Ammann.

Czterokrotny mistrz olimpijski już w poprzednim sezonie nie prezentował najwyższej formy, choć kilka razy zajmował miejsca w czołowej dziesi±tce zawodów Pucharu ¦wiata. Tej zimy jest jednak dużo gorzej - 34 punkty daj± mu dopiero 34. lokatę w klasyfikacji generalnej. Po nieudanym Turnieju Czterech Skoczni Szwajcar zdecydował, że wycofa się z kolejnych startów.

Podczas najbliższego weekendu nie zobaczymy również innych Szwajcarów - mimo że w ostatni± sobotę i niedzielę w zawodach FIS Cup w Zakopanem startowali m.in. Gregor Deschwanden czy Killian Peier.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
Hubix35
Dont,

Po prostu nie ogl±daj skoków :). Po co masz się gapić na skoczków których nie lubisz
(12.01.2017, 15:22)
ms.
Mati

To nie jest bł±d, Nurmsalu wraca do skoków na poważnie, masz tu linka po estońsku, pisałem już o tym u konkurencji
http://sport.p osti mees.ee/3976539/pommuudis-kaar el-nurmsalu-naaseb-suurele-are enile?_ga=1.226310809.20504480 71.1484155585
(11.01.2017, 19:45)
Mati
Czytam stronę PZN, chwila zdziwienia i... Mam nadzieję, że to prawda. Że rzeczywi¶cie przyjedzie Nurmsalu.
Być może to jest bł±d, a chodzi po prostu o Nomme.
A Kaliniczenko to i tak pewnie zakończy udział na kwalifikacjach, więc to i tak symboliczny udział Ukraińca.
Mam nadzieję, że Szwajcarzy powróc± na drużynówkę w Zakopanem i pojawi± się tam również legendarni Kazachowie z Sabirżanem Muminowem i Maratem na czele ;)
(11.01.2017, 19:36)
Maniek xddd
No po prostu ¶wietnie kaarel nurmsalu wraca do rywalizacji bardzo mnie to cieszy bo być może jak jest w formie to zdobedzie jakies punkty kto wie czy jakby wtedy nie zakonczyl kariery to czy nie zajmował by miejsc w czołowej 10 P¦
(11.01.2017, 17:13)
mrwolek
Podobno w Wi¶le maj± być Ukrainiec V. Kalinichenko i... Kaarel Nurmsalu.
(11.01.2017, 16:09)
Fanka
@ M.
Wiadomo, że każdy ma swoje sympatie i antypatie. W życiu "realnym" i tym "wirtualnym" - jako kibice. Ale czy powinni¶my się wypowiadać tak, jak to robi "dont"? Skoczka X nie lubię, skoczek Y mnie wnerwia itd. Na jakiej podstawie? Że w taki lub inny sposób zachowuje się podczas konkursów?
A ja np. kilka lat temu miałam okazję porozmawiać w Zakopanem z S. Ammannem i było to jednym z najsympatyczniejszych przeżyć podczas moich wszystkich wyjazdów na P¦. Pamiętam też, jak 2 lata temu przy koszmarnej pogodzie (w pi±tek, kiedy miały odbyć się kwalifikacje, których ostatecznie nie przeprowadzono) trener Japończyków cierpliwie rozdawał kibicom autografy, a z kolei jeden ze skoczków niemieckich (S. Leyhe) sam zacz±ł pozdrawiać kibiców, którzy stali na trybunie niedaleko domku Niemców. Itd itd... Że o kapitalnych imprezach po ostatnim dniu zawodów P¦ oraz bardzo miłej dla mnie przygodzie z Austriakami po zawodach PK w ub. roku nie wspomnę.
(11.01.2017, 15:10)
M.
@dont
Skoro tak, to ogl±daj tylko i wył±cznie Mistrzostwa Polski, ciekawe czy będzie to dla Ciebie taka super rozrywka, w rywalizacji tkwi cała przyjemno¶ć :)
Co nie zmienia faktu że sympatie i antypatie naturalnie zawsze się wywi±zuj±. Ja, oprócz oczywi¶cie za Polaków, zawsze trzymam kciuki za Norwegów, a Słoweńcy, tu Ci muszę przyznać rację, s± antypatyczni. Co do Austriaków i Niemców, to wiadomo - rz±dz± tym sportem, co może irytować, ale poszczególni zawodnicy wydaj± się być niesamowicie sympatyczni, aż trudno im nie kibicować.
(11.01.2017, 14:31)
Krzysiek
Dont ,ciebie też mało kto polubi!!!
(11.01.2017, 13:57)
Krzysiek
To akurat niewielka strata ,aczkolwiek Prevca szkoda!!!
(11.01.2017, 13:55)
dont
jest grupa skoczków, których wyj±tkowo nie lubię. Zalicza się do nich Ammann, bracia Prevc - zreszt± wszystkich Słoweńców nie lubię. Tande też mnie wnerwia. Nie lubię też Austriaków i Niemców, poza dwoma wyj±tkami, do których zaraz przejdę

bardzo lubię: Schlierenzauera, Freunda, Kasaiego, Toma Hilde - i tyle. Trzymam kciuki za Polaków, reszta mi wisi i moze nawet pokończyć kariery.
(11.01.2017, 10:37)