Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
2
3
5
9
10
11
12
13
16
17
18
19
23
24
25
26
27
30
31
styczeń 2017
Najbliższe zawody
20.01.2017, godz. 09:00
Zao HS-106
(P¦ kobiet)

Dwunastu skoczków stanie na starcie zawodów Pucharu ¦wiata w Wi¶le. Maksymalny limit, uwzględniaj±cy tzw. kwotę narodow±, wykorzystamy dwukrotnie na skoczni im. Adama Małysza.

Po zakończeniu IV periodu rywalizacji w Pucharze ¦wiata i Pucharze Kontynentalnym przysługuje nam prawo do wystawiania w zawodach P¦ sze¶ciu skoczków. Dodatkowo, jako gospodarz konkursów, możemy wystawić tzw. kwotę narodow± (sze¶ć miejsc), jednak takie prawo przysługuje nam tylko dwa razy w sezonie zimowym.

Stefan Horngacher, w porozumieniu z pozostałymi trenerami, zdecydował, że kwotę narodow± dwukrotnie wykorzystamy w Wi¶le - w kwalifikacjach do obu konkursów na skoczni im. Adama Małysza zobaczymy więc po dwunastu Polaków.

W grupie szczę¶liwców znaleĽli się Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Miętus.

Tydzień póĽniej w Zakopanem odbędzie się konkurs drużynowy (z udziałem czterech naszych skoczków) i jeden indywidualny - w kwalifikacjach do tego ostatniego wystawimy już tylko sze¶ciu zawodników.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
g7yg
tak mówili na różnych stonach mnie to też dziwi skoro s± różne że dobre skoki na trningu to nie rozumiem ale jak nie to to co¶ innego pełno o tym pisali
(11.01.2017, 19:07)
Pawmak
Ale chodzi o aktualn± formę. Biela to akurat na pewno jest słabszy (1 punkt w 2 konkursach FIS Cup w Zakopanem). W±sek w moich typach był na równi ze Stękał±. Lepiej od Bieli ostatnio skacze, ale czy od KM, to też nie jestem przekonany.
(11.01.2017, 11:47)
hobbit
Stękała w zeszłym sezonie pokazał na co go stać, 235 m na mamucie nie skacze byle zawodnik
(11.01.2017, 11:28)
Gal
Za Miętusa widziałbym Biele lub W±ska, zdecydowanie. Reszta ok.
(11.01.2017, 11:14)
Pawmak
Nie wiem, co jest dziwnego w Miętusie. Naprawdę miał niektóre treningi przed PK nawet przyzwoite, więc forma nie jest najgorsza (nawet na niego stawiałem w typerze na FIS Cup, bardziej niż na Stękałę), tylko konkursy mu gorzej wychodz±, ale w niedzielę też już było przyzwoicie. Chociaż same wyniki konkursowe Stękała ma trochę lepsze, ale to jeszcze nie przes±dza. Ciekawe, czy już przyklepany jest ten skład na oba konkursy (i najlepsi spoza "12" pojad± na PK), czy jaka¶ wymiana jest dopuszczana. W sumie to nawet je¶li kto¶ ciut lepszy pojechał na PK, to też by nie była taka zła decyzja, skoro i normalny kontynentalny skład ma tam problemy z punktami...
(10.01.2017, 22:15)
marmi
@g7yg: Twój komentarz ciężko odróżnić od bełkotu, równie ciężko co¶ zrozumieć. Podstawówka skończona czy dopiero zaczynasz? Mam nadzieję, że to drugie...
Wyłowiłem jednak z tego informację, że Stękała nie przychodził na treningi. Prawda to, kto¶ może potwierdzić?
(10.01.2017, 21:52)
marmi
Stękała ma tu widzę wielu adwokatów (albo nie tak wielu ale za to komentuj±cych parę razy?).
On nic dobrego ostatnio nie pokazał, choć inni kandydaci też nie, w szczególno¶ci Miętus.
Niemniej nie uważam aby zasługiwał na start bardziej niż inni kandydaci.
(10.01.2017, 21:49)
g7yg
stefan jak zaczoł dobrze punktować to miał29 lat a mintus ma dopiero 25 więc jeżcze 4 lata i wtedy będzie wiadomo jakim skoczkiem jest miętus i dobra decyzja horgachera po co na wisłe w żeszłym roku wybrano kantyke a nie mientusa go stać o 10 lecz musi zacz±ć zmieniać taktyke choćby na t± z 2012 i 2013 roku chciał mocniej i przez 4 sezony 1 punkt a ostatni sezon miał najlepszy w życiu z kontynalnego więc na wisłe móg jechać a w tym sezonie niech pojedzie na saporro tam zdobył swój ostatni punkt więc tam może zdobyć jerzcze 1 i by był morze w motywacji do miesc nawed walki o 3 miejsce a to by było0 bardzo ładnie by już horgacher miał 2 zawodników któży maj± za jego kadencji podjum a gdyby było 7 w kwocie to by był kantyka bo stękało chyba odbywa kare bo nie przychodził na treningi bo mu się nie chciało
(10.01.2017, 21:48)
Kuba
@sweet
Nie mamy 7 miejsc, a poza tym s±dzę, że Murańka teraz będzie notował zwyżkę formy jak 2 lata temu i po czę¶ci dzięki niemu zdobyli¶my br±z w Falun.
(10.01.2017, 19:32)
Kuba
@placek08
Może Miętus będzie drugim Hul±. Też jeszcze kilka lat temu się z niego nabijano, a teraz punktuje solidnie. Hula w zeszłym sezonie bardzo często ratował honor reprezentacji.
(10.01.2017, 19:30)
placek08
O tyle jak start Kłuska jestem jeszcze jako¶ w stanie zrozumieć, o tyle Miętus jest rzeczywi¶cie dużym zaskoczeniem. Ledwo co 5 dziesi±tka w konkursach w CoC, w FIScupie brak awansu w jednym z konkursów. W przekroju ostatniego weekendu (jeżeli przyj±ć, że skład na CoC i P¦ to zaklepane 11 miejsc na Wisłę) to Stękała był zdecydowanie najlepszy, a lepsi od KM byli również Kastelik i W±sek. Oczywi¶cie życzę jak najlepiej wszystkim Polakom, ale mam złe przeczucia. I mam nadzieję, że je¶li który¶ z naszych zajmie ostatni± lokatę w kwalifikacjach (albo co¶ koło tego), to szansę dostan± wymienieni wyżej.
Sam chciałbym, żeby kwota narodowa została wykorzystana też w Zakopanem, ale rzeczywi¶cie podej¶cie taktyczne (zwłaszcza jeżeli chodzi o wiatr) jest istotne.
(10.01.2017, 19:08)
A może...
A może Małysz by skoczył?
(10.01.2017, 18:54)
y87yru
poco kłusek chyba że na drugim konkursie go nie będzie a za niego stękała
(10.01.2017, 18:08)
Kolsik
Co tu robi Miętus... Żenada.
Gdzie jest najlepiej spisuj±cy się w FiS Cupie Andrzej Stękała?!
(10.01.2017, 16:52)
Polak
@Sweet
TO 7 miejsce, nie "te"
(10.01.2017, 16:24)
Sweet
Przecież te 7 miejsce w ogóle nam nie jest potrzebne !!
(10.01.2017, 15:29)
Sweet
Uuu dlaczego wszystko w wisle? Przecież Wisła to rozgrzewka przed konkursami w ¶wi±tyni skoków!!
(10.01.2017, 15:27)
Traczyllo99
Dziwi mnie brak Stękały.
(10.01.2017, 14:53)
Drabi
@gtk bo w zeszłym periodzie nikt nie zagwarantował nam miejsca poprzez PK
(10.01.2017, 14:51)
Gtk
Czemu mamy tylko szóstkę w kwotach startowych?
(10.01.2017, 14:49)
snm
W±sek i Stękała przynajmniej weszliby do 50-tki, a Klusek i Mięta to jak będzie 75 to mog± mieć problem, ale znaj±c marazm w ostatnich sezonach będzie dużo mniej.
(10.01.2017, 14:41)
EMIL
gdzie jest stękała?
(10.01.2017, 14:04)
Bartt
Kłusek i Miętus w obecnej formie wydaj± się nie mieć żadnych szans na czołow± "50", pozostali może się załapi±, choć realn± szansę na "30" maj± raczej tylko ci, którzy już w tym sezonie punktowali. Wydaje mi się, że za Miętusa powinien być Stękała, wprawdzie zupełnie nie przypomina zawodnika sprzed roku, ale parę dni temu stał na podium FIS Cup w Zakopcu i mimo wszystko ma chyba większy potencjał. A za Kłuska - W±sek albo Kastelik.
(10.01.2017, 14:03)
kiki
gdzie jest stękała?
(10.01.2017, 14:01)
jorge29
Skład ok ale Kłusek i Miętus no Miętus to ma przynajmniej kilkadziesi±t punktów w P¦ ale teraz od 3 sezonów lipa , Kłusek miał już tyle szans i nic nie zdziałał bilans 0 punktów w PS ! Moim zdaniem lepiej zamiast Kłuska było dać juniora żeby zyskał do¶wiadczenie i pewno¶ć ... Kłusek chyba jest kogo¶ pupilkiem
(10.01.2017, 13:07)
Polonus
bardzo dobrze, ze Polacy startuj± w zwiększonym składzie dwa razy w Wi¶le. jak się który¶ z konkursów w Wi¶le nie odbędzie z powodu wiatru to się kwotę przeniesie na Zakopiec. A jakby z góry założono jedn± grupę krajow± w Zakopcu, a tam wiało, to zostaliby¶my z ręk± w nocniku.
Jestem ciekawy jakiego możnego protektora ma Miętus. Bo że ma jest oczywiste. Gdyby o starcie decydowała forma i talent nie miałby żadnych szans. Zasadniczo to typ każdorazowo mie¶ci się w ekipie startowej na zasadach kultowego już duetu Tońcio und Tomcio. Kto¶ wie kim jest jego tatu¶ lub wujcio?
(10.01.2017, 12:39)
svb
Stefan pewnie tak ja lubi te reklamę "mentos the freshmaker" dlatego jest i nasz bohater. Czy wygra z Zhaparovem???
(10.01.2017, 12:09)
M.
@Fanka: i co, obejrzałaby¶ po jednym skoku tej grupy narodowej, o ile wybierasz się również na kwalifikacje. Bardzo dobra decyzja. Nie odpuszczać COC.
(10.01.2017, 12:04)
hudy
Niech w Polsce wygrywaj± tylko polacy
(10.01.2017, 11:59)
matrix5
Miętus? Troche dziwny wybór jak dla mnie w CoC nic nie pokazuje. Lepszym wyborem byłby Stękała, ewentualnie Biela
(10.01.2017, 11:56)
Fanka
@ Ojcze Marku!
Jak wiadomo - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A dla mnie, jako kibica, który wybiera się do Zakopanego, spor± strat± będzie brak grupy narodowej na Wielkiej Krokwi. Chociaż niew±tpliwie, taka strategia, o jakiej piszesz, może być dla nas opłacalna. Ale jednak trochę szkoda ;-).
(10.01.2017, 11:55)
OjciecMarek
@Fanka

Wtedy polscy skoczkowie straciliby dwa weekendy w CoC zamiast jednego. Podczas konkursów w Zakopanem rozegrane zostan± aż trzy zawody PK w Japonii, odpuszczenie ich stanowiłoby rezygnację z szans na zwiększenie limitu w P¦ do 7 na następny period.
(10.01.2017, 11:41)
wazazawa
Stękale trzeba było dać szans
(10.01.2017, 11:40)
Fanka
Pora na zwycięstwo Polaka w konkursie P¦ w Wi¶le, bo w zimie dotychczas wygrywali tylko skoczkowie zagraniczni.
Jednak trochę szkoda, że nie podzielono grupy narodowej na Wisłę i Zakopane.
(10.01.2017, 11:35)
Hejter
Miętus serio??