Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2017
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Mimo że Goran Janus powołał Petra Prevca na zawody Pucharu Świata w Wiśle, ubiegłoroczny zdobywca Kryształowej Kuli zdecydował, że rezygnuje ze startu.

- Musi trochę odpocząć skoków - powiedział asystent Gorana Janusa, Jan Grilic. - Peter potrzebuje świeżości. Skoki są dobre, ale nie poukładało mu się tak, jak by mogło. Trochę się od tego zdystansuje, zrzuci ciężar z ramion. Nie chodzi o trening, bo jest dobrze przygotowany. Po prostu głowa jest pełna wszystkiego. W dwóch ostatnich konkursach miał też pecha do warunków. I jak mu po takich zawodach wyjaśnić, że nie mógł dobrze skoczyć? - tłumaczył decyzję Grilic.

Asystent Gorana Janusa poinformował jednocześnie, że doradzili Petrowi cztery-pięć dni wolnego.

W miejsce Petra Prevca do reprezentacji wskoczył Bor Pavlovčič, który będzie rywalizował o pucharowe punkty obok Domena Prevca, Jurija Tepeša, Cene Prevca, Jerneja Damjana, Anže Semeniča i Aljaža Osterca.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
Ammann też się wycofał i to z obydwu weekendów w Polsce.
(10.01.2017, 21:35)
iza
ja się ciesze że nie będzie skakał to chłopaków wyprzedzi
(10.01.2017, 19:16)
Krzysiek
Potrzebuje pomocy psychologa to dobry skoczek,oby nie skończył jak Diethart!!!
(10.01.2017, 15:26)
Areq
@Sweet
Bo Stoch przez 2 ostatnie sezony wszystko wygrywał. Gratuluję logiki.
(10.01.2017, 12:38)
Fanka
@ Zawiedziona
Nie rozpaczaj! Na razie piszą, że nie wystartuje w Wiśle. Co prawda pewnie większość ekip wystąpi w Polsce w jednakowym składzie podczas obu weekendów, ale to przecież nie oznacza, że Peter nie przyjedzie do Zakopanego.
(10.01.2017, 08:37)
Sweet
Pierwszy pisalem od Prevc-Hannawald powiazaniach i widze ze cos jest na rzeczy. Jak po powrocie nie zacznie wygrywac od razu to znaczy ze jego przyslosc jest juz zaklepana. Legendy poznaje sie po tym czy umieja wyjsc z kryzysu tak jak KAMIL I ADAŚ TO ROBILI!!
(09.01.2017, 21:19)
Zawiedziona
Pieter, nie rób mi tego. Żeby cię zobaczyć z bliska kupiłam bilety do Wisły i Zakopca.
(09.01.2017, 20:05)
hobbit
Przerwa dobrze mu zrobi, wyraźnie widać, że się męczy. Każdy miewa takie zniżki, Peter potrenuje i wróci do optymalnej formy, może powalczy o medale na MŚ.

Ciekaw jestem, jak pokażą się w Wiśle Osterc i Pavlovčič, raczej stawiałbym bardziej na Aljaža.
(09.01.2017, 16:46)
chuchi
@DAWID29
Co wy się tak uczepiliście tych biednych Słoweńców? Kibicowanie Polakom jak najbardziej cenie, ale po co zaraz dogryzać i wręcz bezpodstawnie krytykować ich rywali. Słowa Kamila po wygraniu TCS :"To był prawdziwy zaszczyt dzielić z Wami to wszystko, bo choć na skoczni jesteśmy rywalami, wszystkich Was podziwiam i po ludzku lubię! Dziękuję." Myślę, że my też moglibyśmy się tym kierować i podziwiać innych skoczków za ich ciężką pracę i oddawać im należny szacunek, mimo iż nie są naszymi faworytami! Wystarczy wziąć przykład z naszych "idoli" - skoczków :)
(09.01.2017, 16:37)
DAWID 29
On się dopiero załamie za rok, jak na igrzyskach Kamil znów zdobędzie dwa złota a on i Domen będą za nim ;) oczywiście, pół żartem, bo mam nadzieję na dwa złota Kamila ale reszta medali też ma być polska, na pewno nie słoweńska :P
(09.01.2017, 15:54)
Bartt
@Wojciechowski
no tak i właśnie dlatego piszę, że byłby to ewenement. Bo Nykaenen to BYŁ ewenement ;)
(09.01.2017, 15:39)
arqus
Był Nykanen ,a w jego ślady poszedł Olli :)
(09.01.2017, 15:22)
Wojciechowski
@Bartt
Był kiedyś pewien gigant z Finlandii, który też miał sezon "kryzysowy", ale i tak zdobył w nim wicemistrzostwo świata, 6. miejsce w PŚ, wygrał trzy konkursy, a to wszystko mimo wyrzucenia z kadry za pijaństwo, rozróby w hotelu w czasie TCS, zarzucenia treningów i wyjazdu na Cejlon...
Ale drugiego takiego świat skoków chyba jeszcze nie widział. ;)
(09.01.2017, 15:08)
Bartt
@aaa
Właściwie to takie kryzysy zdarzały się wszystkim skoczkom. Po 3-4 sezonach w ścisłej czołówce przychodził kryzys, czasem bardzo głęboki. Dotknęło to także Małysza, gdy po 3 kryształowych kulach z rzędu w kolejnym sezonie nie wygrał ani razu i zajął 12 miejsce. W trakcie sezonu też parę razy rezygnował ze startów. Podobnie Schlierenzauer w sezonie 2010/11 czy w poprzednim. W obecnym kryzys przechodzi także Freund. Właściwie to gdyby Petera po tych 4 świetnych sezonach nie dopadł w końcu kryzys, byłby to ewenement.
(09.01.2017, 14:32)
janusz
Gadanie o warunkach było niepotrzebne, bo to nie ma znaczenia. W zeszłym sezonie gniótł rywali w każdych warunkach, więc nie mają one znaczenia. Po jednym sezonie Słoweniec nie zapomniał jak sobie z nimi radzić. A jeśli nawet to niech porozmawia z młodszym bratem :)
(09.01.2017, 13:47)
aaa
Peter idzie w ślady Hannawalda