Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2017
Najbliższe zawody
01.07.2017, godz. 14:00
Villach HS-98
(FIS Cup)

Drugie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni było dla Piotra Żyły jednym z największych sukcesów w karierze. W ciągu całej imprezy Polak zaskakiwał skutecznością i stabilnością...

Podium 65. Turnieju Czterech Skoczni to dla Piotra Żyły - obok pucharowego zwycięstwa w Oslo i brązowych medali mistrzostw świata - jeden z największych sukcesów w karierze. A jednocześnie jeden z najbardziej zaskakujących i dla samego zawodnika...

- Nie spodziewałem się tego. Po cichu liczyłem na podium, ale drugie miejsce...? Szkoda Daniela, który miał problemy z nartą, ale mi się udało! - mówił Żyła po konkursie w Bischofshofen.

Wiślanin przyznaje, że spodziewał się dobrego występu, ale rzeczywistość przerosła wszystkie oczekiwania:

- Wiedziałem, że skaczę dobrze. Nie myślałem jednak o podium; raczej liczyłem, że powalczę o dziesiątkę Turnieju. Nawet po Innsbrucku nie dopuszczałem myśli, że mogę stanąć na podium - koncentrowałem się tylko na tym, co było dla mnie ważne - przyznał. - Przez prawie dwa tygodnie prezentowałem równe i bardzo dobre skoki. To coś niesamowitego, bo rzadko zdarzały mi się tak stabilne próby.

W ostatnich miesiącach Żyła znacząco zmienił swoją technikę, a także podejście do skoków. Mimo wielu problemów w okresie letnim przyniosło to skutek:

- Przygotowania nie były dla mnie łatwe, wprowadziłem wiele zmian. W pewnym momencie wydawało mi się, że w wieku trzydziestu lat muszę się nauczyć skoków od nowa. To było najtrudniejsze, ciężkie do wytrzymania. Nie poddawałem się jednak, krok po kroku było coraz lepiej. Myślę, że nadal tak będzie - zakończył optymistycznie.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
Jeśli chodzi o Żyłę to już niejeden trener próbował wykorzenić u niego tego garbika i nikomu się dotąd nie udawało, bo skakał gorzej.
Przynajmniej tak czytałem.
Może to kwestia psychiki albo podejścia nowego trenera, który potrafił go przekonać? Na przykład mówił, że będziesz gorzej skakał ale musisz to przetrzymać, potem będzie lepiej a Żyła mu zaufał. Zawodnik musi oczywiście chcieć, na siłę to się nic nie osiągnie. Trudno powiedzieć jak to dokładnie było w jego przypadku.
Trudno mi też odnieść się do przypadku Stocha. Nie mam wiedzy by stwierdzić czy jego wyniki za Kruczka są jego zasługą czy pomimo trenera. Na pewno nie jest złym trenerem ale możliwe, że związek mógł wybrać lepiej, takiej pewności mieć nie można.
Teraz mamy przypadek Janusa i P. Prevca. Niby nie ma powodu, żeby skakał gorzej, jakiejś radykalnej zmiany metod treningowych czy nastawienia któregoś z nich a wyników nie ma. Może obniżka formy na cały sezon jest nieuchronna dla tych na szczycie a może ten sam trener przez zbyt długi czas też do tego prowadzi?
(09.01.2017, 21:23)
Sweet
PIOTR WIELKI TALENT, ALE NIE BYLO TRENERA KTORY POTRAFIL COS ZROBIC! Tajner=Malysz, Kruczek=Stoch a Horngacher=MIDAS!
(09.01.2017, 21:22)
marmi
Tajner był dobrym trenerem bo Małysz wygrywał.
To mówię ja, Jarząbek. Howgh!
(09.01.2017, 21:10)
cedryk
@m.
6 miejsce w Zakopanem,9 w Klighnethal,8 miejsce na MŚ w falun,12 i 15 miejsce na konkursach w Soczi i 4 w drużynie
3 miejsce w LGP w hakubie

Poza tym 1 i 3 miejsce to nie jest już sam w sobie ogromny sukces?

Powiem tak, zdobycie punktów pucharu świata jest już sukcesem dla zawodnika
(09.01.2017, 19:15)
m.
Przepraszam bardzo, ale jakie sukcesy(poza oczywistym Engelbergiem) mial Ziobro? Znowu uruchamiamy myslenie minimalistyczne? Wszyscy mowia: braz w druzynie to sukces, a js powiem tak: ze skoczkami o takich mozliwosciach to tylko braz! Zyla zmarnowal pare lat zycia, bo nikt nie umial go poprowadzic, Kot gdy stracil forme zostal sam ze soba. Sukcesy Stocha? To jest skoczek o takich umiejetnosciach, ze pod kazdym trenerem bylby wybitny.
(09.01.2017, 18:20)
jorge29
Kruczek był idealnym dla nas trenerem , myślę że po pierwszych słabych wynikach będzie zaraz nagonka na Stefana H. i żę jest słaby połowa go zwolni ... W skokach już tak bywa że zdarzą się 2 - 3 sezony słabe jak w każdym innym sporcie ...
Myślę że Kruczek wróci kiedyś i też pokażę swoje obliczę , Myślę że duet Mateja i Bachleda też wypali z czasem
Ziobro jak go prowadził Miał największe sukcesy ...
(09.01.2017, 15:47)
m.
Zasadniczym problemem jest to, ze kruczek nie mial, jak mi sie wydaje, respektu u zawodnikow. Dopiero teraz Zyla wyeleminowal idiotyczne techniki, ktore od lat stosowal. Dlaczego Kruczek nie powiedzial mu: "chlopie, skoncz z pajacowaniem albo wylatujesz z kadry". Za Kruczka kazdy zawodnik samodzielnie wypracowywal sobie metody treningowe. A mowienie o sukcesach kruczkowych przywolujac sukcesy kamila to nieporozumienie. Rownie dobrze moglibysny mowic, ze tajner byl dobrym trenerem, bo Malysz wygrywal.
(09.01.2017, 14:21)
Kamillo819
Jak za rok w Planicy Horngacher będzie miał na koncie:
3 złote medale IO
3 medale MŚ
2 kryształowe Kule
To powiemy ze 100% pewnością, że Kruczek był słaby i wogóle bee...

Teraz nie ma co porównywać.
(09.01.2017, 13:34)
Pawmak
Na pewno obaj są bardzo dobrzy. Na pewno w sytuacji, która zaistniała, naszym jest potrzebny Horngacher. Który z nich jest w ogóle lepszym trenerem - nie można na razie stwierdzić. Horngacher ma dopiero paromiesięczny staż jako pierwszy trener reprezentacji, z czego półtora miesiąca prowadzenia jej w PŚ (i żaden w największych imprezach niepucharowych, które są najważniejsze).
(09.01.2017, 13:15)
Polonus
@kolos
Nie chce mi się z tobą gadać.
Nie czujesz bluesa.
(09.01.2017, 13:01)
Lisek
Kolos
Za horngahera jeszcze 3 miejsce Żyły jest
(09.01.2017, 12:12)
kolos
Polonus:

Bilans Kruczka w PŚ

18wygranych, 9 drugich miejsc i 12 trzecich miejsc do tego 1 i 3 miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Stocha. I 5 medali MŚ i IO.


Bilans horngahera:

2-4-0 w PŚ oraz wygrana i 2 mieksce w TCS.

Kruczkowych sukcesów jakby więcej. Nijak się nke da udowdnić że Kruczek to kiepski trener. Po prostu po 8 latach potrzebne były zmiany a póki co horngaher dobrze wypełnia swoją pracę i tyle.
(09.01.2017, 11:53)
TomaszH
I tutaj chodzi przede wszystkim o te detale. To one decydują czy zawodnik robi postęp. W sporcie na najwyższym poziomie detale są najważniejsze.
(09.01.2017, 11:11)
Zavada1975
Nie przesadzajmy. Gdyby Kruczek tak kiepscił to teraz by klepali bule. Na tym poziomie to kwestia szczegółów. Myślę, że obecny trener idealnie trafia do naszych. I oby tak zostało !!
(09.01.2017, 09:31)
Polonus
Żyła to kliniczny przykład ukazujący różnicę w jakości pracy Horngachera i Kruczka. Przykład, który pozwala na precyzyjne rozróżnienie między ziarnem i plewami. Tyle.
(09.01.2017, 09:25)