Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
3
6
7
8
9
20
21
22
23
27
28
29
30
31
marzec 2017
Najbliższe zawody
24.03.2017, godz. 15:15
Planica HS-225
(P¦ loty)

Drugie miejsce w Turnieju Czterech Skoczni było dla Piotra Żyły jednym z największych sukcesów w karierze. W ci±gu całej imprezy Polak zaskakiwał skuteczno¶ci± i stabilno¶ci±...

Podium 65. Turnieju Czterech Skoczni to dla Piotra Żyły - obok pucharowego zwycięstwa w Oslo i br±zowych medali mistrzostw ¶wiata - jeden z największych sukcesów w karierze. A jednocze¶nie jeden z najbardziej zaskakuj±cych i dla samego zawodnika...

- Nie spodziewałem się tego. Po cichu liczyłem na podium, ale drugie miejsce...? Szkoda Daniela, który miał problemy z nart±, ale mi się udało! - mówił Żyła po konkursie w Bischofshofen.

Wi¶lanin przyznaje, że spodziewał się dobrego występu, ale rzeczywisto¶ć przerosła wszystkie oczekiwania:

- Wiedziałem, że skaczę dobrze. Nie my¶lałem jednak o podium; raczej liczyłem, że powalczę o dziesi±tkę Turnieju. Nawet po Innsbrucku nie dopuszczałem my¶li, że mogę stan±ć na podium - koncentrowałem się tylko na tym, co było dla mnie ważne - przyznał. - Przez prawie dwa tygodnie prezentowałem równe i bardzo dobre skoki. To co¶ niesamowitego, bo rzadko zdarzały mi się tak stabilne próby.

W ostatnich miesi±cach Żyła znacz±co zmienił swoj± technikę, a także podej¶cie do skoków. Mimo wielu problemów w okresie letnim przyniosło to skutek:

- Przygotowania nie były dla mnie łatwe, wprowadziłem wiele zmian. W pewnym momencie wydawało mi się, że w wieku trzydziestu lat muszę się nauczyć skoków od nowa. To było najtrudniejsze, ciężkie do wytrzymania. Nie poddawałem się jednak, krok po kroku było coraz lepiej. My¶lę, że nadal tak będzie - zakończył optymistycznie.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
Je¶li chodzi o Żyłę to już niejeden trener próbował wykorzenić u niego tego garbika i nikomu się dot±d nie udawało, bo skakał gorzej.
Przynajmniej tak czytałem.
Może to kwestia psychiki albo podej¶cia nowego trenera, który potrafił go przekonać? Na przykład mówił, że będziesz gorzej skakał ale musisz to przetrzymać, potem będzie lepiej a Żyła mu zaufał. Zawodnik musi oczywi¶cie chcieć, na siłę to się nic nie osi±gnie. Trudno powiedzieć jak to dokładnie było w jego przypadku.
Trudno mi też odnie¶ć się do przypadku Stocha. Nie mam wiedzy by stwierdzić czy jego wyniki za Kruczka s± jego zasług± czy pomimo trenera. Na pewno nie jest złym trenerem ale możliwe, że zwi±zek mógł wybrać lepiej, takiej pewno¶ci mieć nie można.
Teraz mamy przypadek Janusa i P. Prevca. Niby nie ma powodu, żeby skakał gorzej, jakiej¶ radykalnej zmiany metod treningowych czy nastawienia którego¶ z nich a wyników nie ma. Może obniżka formy na cały sezon jest nieuchronna dla tych na szczycie a może ten sam trener przez zbyt długi czas też do tego prowadzi?
(09.01.2017, 21:23)
Sweet
PIOTR WIELKI TALENT, ALE NIE BYLO TRENERA KTORY POTRAFIL COS ZROBIC! Tajner=Malysz, Kruczek=Stoch a Horngacher=MIDAS!
(09.01.2017, 21:22)
marmi
Tajner był dobrym trenerem bo Małysz wygrywał.
To mówię ja, Jarz±bek. Howgh!
(09.01.2017, 21:10)
cedryk
@m.
6 miejsce w Zakopanem,9 w Klighnethal,8 miejsce na M¦ w falun,12 i 15 miejsce na konkursach w Soczi i 4 w drużynie
3 miejsce w LGP w hakubie

Poza tym 1 i 3 miejsce to nie jest już sam w sobie ogromny sukces?

Powiem tak, zdobycie punktów pucharu ¶wiata jest już sukcesem dla zawodnika
(09.01.2017, 19:15)
m.
Przepraszam bardzo, ale jakie sukcesy(poza oczywistym Engelbergiem) mial Ziobro? Znowu uruchamiamy myslenie minimalistyczne? Wszyscy mowia: braz w druzynie to sukces, a js powiem tak: ze skoczkami o takich mozliwosciach to tylko braz! Zyla zmarnowal pare lat zycia, bo nikt nie umial go poprowadzic, Kot gdy stracil forme zostal sam ze soba. Sukcesy Stocha? To jest skoczek o takich umiejetnosciach, ze pod kazdym trenerem bylby wybitny.
(09.01.2017, 18:20)
jorge29
Kruczek był idealnym dla nas trenerem , my¶lę że po pierwszych słabych wynikach będzie zaraz nagonka na Stefana H. i żę jest słaby połowa go zwolni ... W skokach już tak bywa że zdarz± się 2 - 3 sezony słabe jak w każdym innym sporcie ...
My¶lę że Kruczek wróci kiedy¶ i też pokażę swoje obliczę , My¶lę że duet Mateja i Bachleda też wypali z czasem
Ziobro jak go prowadził Miał największe sukcesy ...
(09.01.2017, 15:47)
m.
Zasadniczym problemem jest to, ze kruczek nie mial, jak mi sie wydaje, respektu u zawodnikow. Dopiero teraz Zyla wyeleminowal idiotyczne techniki, ktore od lat stosowal. Dlaczego Kruczek nie powiedzial mu: "chlopie, skoncz z pajacowaniem albo wylatujesz z kadry". Za Kruczka kazdy zawodnik samodzielnie wypracowywal sobie metody treningowe. A mowienie o sukcesach kruczkowych przywolujac sukcesy kamila to nieporozumienie. Rownie dobrze moglibysny mowic, ze tajner byl dobrym trenerem, bo Malysz wygrywal.
(09.01.2017, 14:21)
Kamillo819
Jak za rok w Planicy Horngacher będzie miał na koncie:
3 złote medale IO
3 medale M¦
2 kryształowe Kule
To powiemy ze 100% pewno¶ci±, że Kruczek był słaby i wogóle bee...

Teraz nie ma co porównywać.
(09.01.2017, 13:34)
Pawmak
Na pewno obaj s± bardzo dobrzy. Na pewno w sytuacji, która zaistniała, naszym jest potrzebny Horngacher. Który z nich jest w ogóle lepszym trenerem - nie można na razie stwierdzić. Horngacher ma dopiero paromiesięczny staż jako pierwszy trener reprezentacji, z czego półtora miesi±ca prowadzenia jej w P¦ (i żaden w największych imprezach niepucharowych, które s± najważniejsze).
(09.01.2017, 13:15)
Polonus
@kolos
Nie chce mi się z tob± gadać.
Nie czujesz bluesa.
(09.01.2017, 13:01)
Lisek
Kolos
Za horngahera jeszcze 3 miejsce Żyły jest
(09.01.2017, 12:12)
kolos
Polonus:

Bilans Kruczka w P¦

18wygranych, 9 drugich miejsc i 12 trzecich miejsc do tego 1 i 3 miejsce w klasyfikacji generalnej P¦ Stocha. I 5 medali M¦ i IO.


Bilans horngahera:

2-4-0 w P¦ oraz wygrana i 2 mieksce w TCS.

Kruczkowych sukcesów jakby więcej. Nijak się nke da udowdnić że Kruczek to kiepski trener. Po prostu po 8 latach potrzebne były zmiany a póki co horngaher dobrze wypełnia swoj± pracę i tyle.
(09.01.2017, 11:53)
TomaszH
I tutaj chodzi przede wszystkim o te detale. To one decyduj± czy zawodnik robi postęp. W sporcie na najwyższym poziomie detale s± najważniejsze.
(09.01.2017, 11:11)
Zavada1975
Nie przesadzajmy. Gdyby Kruczek tak kiepscił to teraz by klepali bule. Na tym poziomie to kwestia szczegółów. My¶lę, że obecny trener idealnie trafia do naszych. I oby tak zostało !!
(09.01.2017, 09:31)
Polonus
Żyła to kliniczny przykład ukazuj±cy różnicę w jako¶ci pracy Horngachera i Kruczka. Przykład, który pozwala na precyzyjne rozróżnienie między ziarnem i plewami. Tyle.
(09.01.2017, 09:25)