Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
2
6
7
8
9
10
13
14
17
20
21
22
23
27
28
luty 2017
Najbliższe zawody
24.02.2017, godz. 16:30
Lahti HS-100
(M¦ (K ind.))

Kamil Stoch jako drugi Polak sięgn±ł po zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Jednocze¶nie został dziewi±tym zawodnikiem, który w swojej karierze wygrał cztery najbardziej prestiżowe trofea.

- To niesamowite uczucie. Jestem zadowolony i przeszcze¶liwy! Cóż mogę powiedzieć...? Dziękuję wszystkim, ktorzy mi pomagali - moim kolegom z drużyny, trenerom, rodzinie, przyjaciołom i fanom. Oni wszyscy zrobili wszystko, co możliwe, abym znalazł się wła¶nie w tym miejscu, w którym jestem teraz - mówił po zakończeniu konkursu Kamil Stoch.

Dzięki zwycięstwu w 65. Turnieju Czterech Skoczni Stoch zapisał się w historii tej dyscypliny w¶ród największych - tak jak Matti Nykänen, Simon Ammann, Espen Bredesen, Hans-Georg Aschenbach, Jens Weißflog, Kazuyoshi Funaki, Gregor Schlierenzauer i Thomas Morgenstern ma na swoim koncie zwycięstwa w czterech spo¶ród pięciu wielkich imprez w skokach narciarskich (igrzysk olimpijskich, mistrzostw ¶wiata, klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata, Turnieju Czterech Skoczni, mistrzostw ¶wiata w lotach).
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
Jaro
M¦ w lotach to nie ta sama liga, co cztery pozostałe imprezy. To takie mistrzostwa "na doczepkę". Generalnie powinien być to po prostu trzeci konkurs M¦ (po skoczni normalnej i dużej), ale z braku mamutów robi się go w innym terminie.

Niew±tpliwie najważniejsze s± igrzyska, potem (w zależno¶ci od upodobań) M¦, Puchar i Turniej. I tylko pięciu skoczków zdobyło wszystkie te trofea. Aż dziwne, że nie ma w¶ród nich Małysza, Ahonena, Goldbergera czy Schlierenzauera.

Swoj± drog± Bredesen (przy całym szacunku) to jednak nie ta klasa, co reszta. Miał jeden dobry rok (od lutego 1993 do marca 1994) i jakim¶ cudem wywalczył wszystkie te nagrody.
(07.01.2017, 00:04)
Andrzej Mysiak
@marmi - bez silnika to był tylko samochód stoj±cy przy podium, taka atrapa :)
(06.01.2017, 22:13)
marmi
Poważnie był samochód bez silnika za zwycięstwo? Nigdy czego¶ takiego nie słyszałem...
Pamiętam, że Małysz wygrał samochód, ale problem był ze sprowadzeniem, cłem itp. Chyba dostał równowarto¶ć je¶li się nie mylę. Ale samochodu z silnikiem :)
Teraz jest 20tys. CHF za zwycięstwo z tego co mówili, czyli słabo w porównaniu do tego co kiedy¶. Nie wiem co robi ten wywalony Audi na każdym konkursie. Wygl±da na to, że nagrod± nie jest, ale może Audi wykłada kasę na nagrody za co może się reklamować?
(06.01.2017, 21:55)
Skoki Narciarskie
Ammann - brakuje TCS ale ma 2 miejsce w nim

Funaki - brakuje P¦ ale ma 2 miejsce w nim
(06.01.2017, 21:46)
Skoki Narciarskie
Trzeba umieć wygrywać seryjnie konkursy tak jak np. Ahonen. Utrzymywać się przez lata w TOP 10 (przynajmniej) Pucharu ¦wiata, czego niektórym brakuje. Morgenstern ma medal z Mistrzostw ¦wiata w Lotach i bije Stocha jak by nie było. Małysz seryjnie wygrywał (trzy razy z rzędu Puchar ¦wiata)
(06.01.2017, 21:39)
co za wygrana tcs
co zgarnal stoch za wygranie cyklu tcs,kiedys byl samochod bez silnika a teraz?
(06.01.2017, 20:55)
Derek
Z pewnym niedowierzaniem, ale ja kibic jestem także niezmiernie szczę¶liwy. Kamil osi±gn±ł kolejne z dostępnych trofeów - TCS. Przy okazji i "Wiewiór" odniósł sukces. To może go porwie do dalekich skoków. Moim marzeniem byłoby aby Kamil jeszcze osi±gn±ł to trofeum w drużynowym zwycięstwie Pucharu ¦wiata i w lotach. Bywało już, że w Planicy wygrał na mamucie więc jest to w zasięgu jego możliwo¶ci. Szczególne podziękowanie należy się Trenerowi polskiej drużyny - Stefanowi Horngacherowi. Braaaawo Panie Trenerze !!!
(06.01.2017, 20:28)
Wi¶nia
Gratulacje dla całej polskiej ekipy.
Ciekawe, że w sondzie kto wygra TCS nie można nawet zagłosować na wicelidera klasyfikacji tej imprezy :)
TO JEST NIESPODZIANKA !
(06.01.2017, 20:11)
Hej
Dziwne rozgraniczenie Mistrzostw ¦wiata i Mistrzostw ¦wiata w lotach. To może jeszcze podział Mistrzostw ¦wiata na mał± i duż± skocznię a wtedy kolejna statystyka ;) Gratulacje Kamil, Piotrek, Maciek oraz dla całej reszty.
(06.01.2017, 19:58)
Andrzej
Kamilo Ammann nie wygrał TCS ale wygrał pozostałe 4 z 5.
(06.01.2017, 19:48)
Kamillo819
Po korekcie tekstu jest OK.
(06.01.2017, 19:47)
Kamillo819
Do redakcji:
Kiedy Amman wygrał TCS, bo nie mogę sobie przypomnieć...
(06.01.2017, 19:44)
Heno
I co niedowiarki łyso wam ? KAMIL JESTE¦ WIELKI !
(06.01.2017, 19:35)
Lewar
Fenomenalny wyczyn skoczków! Zwłaszcza Kamila Stoch oraz Piotra Żyły. Wielkie ukłony dla nich oraz dla trenera Horngachera i całego sztabu szkoleniowego. ¦wietna robota !
(06.01.2017, 19:31)