Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
31
sierpień 2017
Najbliższe zawody
26.08.2017, godz. 11:00
Hakuba HS-131
(LGP)

Kamil Stoch jako drugi Polak sięgnął po zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Jednocześnie został dziewiątym zawodnikiem, który w swojej karierze wygrał cztery najbardziej prestiżowe trofea.

- To niesamowite uczucie. Jestem zadowolony i przeszcześliwy! Cóż mogę powiedzieć...? Dziękuję wszystkim, ktorzy mi pomagali - moim kolegom z drużyny, trenerom, rodzinie, przyjaciołom i fanom. Oni wszyscy zrobili wszystko, co możliwe, abym znalazł się właśnie w tym miejscu, w którym jestem teraz - mówił po zakończeniu konkursu Kamil Stoch.

Dzięki zwycięstwu w 65. Turnieju Czterech Skoczni Stoch zapisał się w historii tej dyscypliny wśród największych - tak jak Matti Nykänen, Simon Ammann, Espen Bredesen, Hans-Georg Aschenbach, Jens Weißflog, Kazuyoshi Funaki, Gregor Schlierenzauer i Thomas Morgenstern ma na swoim koncie zwycięstwa w czterech spośród pięciu wielkich imprez w skokach narciarskich (igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Turnieju Czterech Skoczni, mistrzostw świata w lotach).
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2017 - wszystkie artykuły
Komentarze
Jaro
MŚ w lotach to nie ta sama liga, co cztery pozostałe imprezy. To takie mistrzostwa "na doczepkę". Generalnie powinien być to po prostu trzeci konkurs MŚ (po skoczni normalnej i dużej), ale z braku mamutów robi się go w innym terminie.

Niewątpliwie najważniejsze są igrzyska, potem (w zależności od upodobań) MŚ, Puchar i Turniej. I tylko pięciu skoczków zdobyło wszystkie te trofea. Aż dziwne, że nie ma wśród nich Małysza, Ahonena, Goldbergera czy Schlierenzauera.

Swoją drogą Bredesen (przy całym szacunku) to jednak nie ta klasa, co reszta. Miał jeden dobry rok (od lutego 1993 do marca 1994) i jakimś cudem wywalczył wszystkie te nagrody.
(07.01.2017, 00:04)
Andrzej Mysiak
@marmi - bez silnika to był tylko samochód stojący przy podium, taka atrapa :)
(06.01.2017, 22:13)
marmi
Poważnie był samochód bez silnika za zwycięstwo? Nigdy czegoś takiego nie słyszałem...
Pamiętam, że Małysz wygrał samochód, ale problem był ze sprowadzeniem, cłem itp. Chyba dostał równowartość jeśli się nie mylę. Ale samochodu z silnikiem :)
Teraz jest 20tys. CHF za zwycięstwo z tego co mówili, czyli słabo w porównaniu do tego co kiedyś. Nie wiem co robi ten wywalony Audi na każdym konkursie. Wygląda na to, że nagrodą nie jest, ale może Audi wykłada kasę na nagrody za co może się reklamować?
(06.01.2017, 21:55)
Skoki Narciarskie
Ammann - brakuje TCS ale ma 2 miejsce w nim

Funaki - brakuje PŚ ale ma 2 miejsce w nim
(06.01.2017, 21:46)
Skoki Narciarskie
Trzeba umieć wygrywać seryjnie konkursy tak jak np. Ahonen. Utrzymywać się przez lata w TOP 10 (przynajmniej) Pucharu Świata, czego niektórym brakuje. Morgenstern ma medal z Mistrzostw Świata w Lotach i bije Stocha jak by nie było. Małysz seryjnie wygrywał (trzy razy z rzędu Puchar Świata)
(06.01.2017, 21:39)
co za wygrana tcs
co zgarnal stoch za wygranie cyklu tcs,kiedys byl samochod bez silnika a teraz?
(06.01.2017, 20:55)
Derek
Z pewnym niedowierzaniem, ale ja kibic jestem także niezmiernie szczęśliwy. Kamil osiągnął kolejne z dostępnych trofeów - TCS. Przy okazji i "Wiewiór" odniósł sukces. To może go porwie do dalekich skoków. Moim marzeniem byłoby aby Kamil jeszcze osiągnął to trofeum w drużynowym zwycięstwie Pucharu Świata i w lotach. Bywało już, że w Planicy wygrał na mamucie więc jest to w zasięgu jego możliwości. Szczególne podziękowanie należy się Trenerowi polskiej drużyny - Stefanowi Horngacherowi. Braaaawo Panie Trenerze !!!
(06.01.2017, 20:28)
Wiśnia
Gratulacje dla całej polskiej ekipy.
Ciekawe, że w sondzie kto wygra TCS nie można nawet zagłosować na wicelidera klasyfikacji tej imprezy :)
TO JEST NIESPODZIANKA !
(06.01.2017, 20:11)
Hej
Dziwne rozgraniczenie Mistrzostw Świata i Mistrzostw Świata w lotach. To może jeszcze podział Mistrzostw Świata na małą i dużą skocznię a wtedy kolejna statystyka ;) Gratulacje Kamil, Piotrek, Maciek oraz dla całej reszty.
(06.01.2017, 19:58)
Andrzej
Kamilo Ammann nie wygrał TCS ale wygrał pozostałe 4 z 5.
(06.01.2017, 19:48)
Kamillo819
Po korekcie tekstu jest OK.
(06.01.2017, 19:47)
Kamillo819
Do redakcji:
Kiedy Amman wygrał TCS, bo nie mogę sobie przypomnieć...
(06.01.2017, 19:44)
Heno
I co niedowiarki łyso wam ? KAMIL JESTEŚ WIELKI !
(06.01.2017, 19:35)
Lewar
Fenomenalny wyczyn skoczków! Zwłaszcza Kamila Stoch oraz Piotra Żyły. Wielkie ukłony dla nich oraz dla trenera Horngachera i całego sztabu szkoleniowego. Świetna robota !
(06.01.2017, 19:31)