Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2018
Najbliższe zawody
07.07.2018
Kranj HS-109
CoC letni

Już za kilka dni w Zurychu członkowie komisji skoków przy FIS spotkają się, by omówić kalendarze zawodów oraz zmiany w przepisach. Jedną z nich będzie nieznaczna, ale istotna modyfikacja systemu rekompensat.

Tradycyjne wiosenne spotkania różnych podkomisji do spraw skoków i kombinacji norweskiej rozpoczną się już za tydzień i potrwają dwa dni (8-9 kwietnia). Podczas zebrań zostanie przedstawiona kolejna (niemal finalna) wersja kalendarzy zawodów na kolejny sezon, omówione też zostaną propozycje zmian w przepisach - w m.in. w zakresie sprzętu czy formuły przeprowadzania zawodów.

Podstawą nowego kalendarza będzie szkic przedstawiony w październiku ubiegłego roku (pisaliśmy o tym tutaj) - nie powinny tu zajść wielkie zmiany, aczkolwiek polskich kibiców bardzo będzie interesowała kwestia obecności Zakopanego w harmonogramie.

Nie powinniśmy oczekiwać także dużych zmian w przepisach, aczkolwiek interesującym pomysłem działaczy jest modyfikacja systemu rekompensat punktowych za wiatr.

Według nowych przepisów system, zamiast odejmować lub doliczać punkty do końcowej noty za skok, teraz będzie korygować odległość; oczywiście na listach wyników i ekranach telewizyjnych będzie prezentowana rzeczywista odległość osiągnięta przez zawodnika, natomiast rekompensata ma być określona nie w punktach (lub ich częściach), a w metrach - z dokładnością do pół metra.

- To rozwinięcie systemu określającego, jak daleko zawodnik powinien skoczyć, by objąć prowadzenie - i związanej z nim laserowej linii na zeskoku. Modyfikacja długości rozbiegu czy zmiany kierunku i siły wiatru mają wpływ wyłącznie na odległość uzyskiwaną przez skoczków - stąd naturalnym wydaje się korygowanie właśnie dystansu uzyskanego w metrach - stwierdził Franci Petek, jeden z członków komisji skoków.

Korekta odległości ma być wyświetlana podczas skoku zawodnika w rogu ekranu (podobnie jak dotychczasowa informacja o dystansie potrzebnym do objęcia prowadzenia) i na bieżąco aktualizowana - w zależności od zmian wiatru.

- Chcemy w ten sposób sprawić, by system rekompensat stał się bardziej czytelny dla kibica. Liczymy, że będzie to swego rodzaju powrót do czasów, kiedy od razu po skoku było wiadomo, czy ktoś objął prowadzenie, czy nie - a ostatnio przestało to być takie oczywiste - dodał Petek.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2016 - wszystkie artykuły
Komentarze
Flo
Czyli jak będzie 10 belka, wiatr się wzmoże zejdzie się do np. 2 belki, rekord wynosi np. 225 metrów ktoś skoczy np. 210 metrów, ale dostanie np 16 pkt za belkę to łącznie 226 metrów czyli 210 metrowy skok oficjalnym rekordem? Dla mnie większej bzdury nikt w historii skoków nie wymyślił, od tego są osobne punkty za noty, wiatr, korygowanie belki. Gdyby to wszystko zamiast na punkty na metry przeliczać, to było by to naprawdę idiotyczne. Zacznie się zmieniania punkty na metry najpierw za belkę, później za wiatr, potem sędziowie dodają lub odejmą metry zamiast not, dla mnie nie wygląda ten system poważnie.
(01.04.2016, 23:34)
Impuls
Ja słyszałem, że Kruczek zostanie murarzem, a Tajner złożył dymisję...
(01.04.2016, 21:03)
Kuroi
Dobry żart. :)
(01.04.2016, 19:36)
mc15011
Nie wiem czemu mój poprzedni komentarz się nie wyświetlił ale powiem tyle, że Hofer dla mnie nie istnieje - on już odszedł z Pucharu Świata. Naprawdę czekam na ten moment, kiedy ogłosi rezygnację - i wtedy to nie będzie primaaprilisowy żart tylko szczera prawda - zresztą szampan się mrozi. Bo dla mnie ten system który (niby) miałby być wprowadzony jest DO NICZEGO. Ja jako spec jeszcze bym to ogarnął ale co mają powiedzieć ludzie, którzy o tym nie mają totalnie pojęcia!!?? Jak Hofer takim ludziom wyłoży porządnie kawę na ławę to powinien dostać tytuł doktora inżyniera z dziedziny "przeliczników odległościowo-wiatrowych".
(01.04.2016, 18:29)
Wojciechowski
A wiecie, co jest w tym najlepsze? To, że tak prawdopodobnie miało być pierwotnie, gdy wprowadzano przeliczniki! Tak wynikałoby z różnych wywiadów z Hoferem w tamtym czasie.
(01.04.2016, 18:20)
VoxaiK
Po prostu zart na pewno nie wypali
(01.04.2016, 16:08)
VoxaiK
Z pewnością Prima Aprillis :D
(01.04.2016, 16:07)
filip
Zapomniałem, że jest prima aprilis
(01.04.2016, 15:45)
filip
Za bardzo kombinują z tym sportem. Nie każda zmiana jest na lepsze.
(01.04.2016, 15:39)
Bartek
Tylko że to PRIMA APRILIS :) :). Pozdrawiam Was.
(01.04.2016, 15:20)
mc15011
Weźcie przestańcie - po pierwsze dzisiaj mamy 1 kwietnia, a po drugie jeżeli taki system zostałby wprowadzony to on jest do niczego - takie zmiany tylko odstraszają oglądanie skoków nartowych - nie pozdrawiam.
(01.04.2016, 13:34)
kolos
Lukasz94


No oczywście że to prima aprilis. :)

Ale pomysł tak czy siak dobry.
(01.04.2016, 13:33)
Łukasz94
Przypominam , że dziś mamy 1 kwietnia :) :)
(01.04.2016, 13:15)
kolos
Szczerze?? Nie byłby to zły pomysł. Wtedy absrud tych całych rekompensat byłby widoczny jak na dłoni :)
(01.04.2016, 12:50)
Ghjgbjj
Słabe te wasze zarty
(01.04.2016, 12:31)
kzez1986
Hm... gdyby to była prawdziwa informacja, słychać byłoby już coś o niej, może nawet w pojedynczych konkursach byłyby testy tego systemu.

Ponadto organizatorom wcale nie zależy aby od razu wiedzieli czy ktoś objął prowadzenie. Przecież specjalnie się trzyma widzów w napięciu i opóźnia. A i tak są jeszcze noty więc przy małych różnicach i tak nie wiadomo.

Swoją drogą jednak ten system rekompensat byłby bardziej sprawiedliwy. Teraz jak ktoś dostanie za wiatr 0,1 pkt więcej to nie skoczy od tego 0,5 m bliżej, a tą 0,1 pkt może wygrać. Więc to by było dobre (ewentualnie mierzenie odległości do 1 cm).
(01.04.2016, 11:25)
zupa Romana
Prima aprilis! :D
(01.04.2016, 11:18)
Flutter
Lepiej...
(01.04.2016, 11:04)
Janeman
I to jest odpowiedni arykuł na dzień dzisiejszy ;)
(01.04.2016, 11:01)