Philipp Aschenwald uzyskał najlepszy rezultat podczas serii próbnej przed konkursem Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Najdalej spośród Polaków lądował Klemens Murańka.
Przy silnym wietrze w plecy (1,15 m/s) Aschenwald poleciał na odległość 131 metrów - to dało Austriakowi punkt przewagi nad Markusem Eisenbichlerem (130,5 m). Kolejne miejsca zajęli Anze Semenic (136 m przy tylnym wietrze 0,24 m/s), Tilen Bartol (129,5 m) i Thomas Hofer (129 m).
Jedną z najlepszych odległości serii uzyskał Klemens Murańka - 133,5 metra wystarczyło jednak tylko na trzynastą lokatę. Stało się tak za sprawą punktów odjętych za lekki wiatr pod narty (0,09 m/s). Niewiele niżej zostali sklasyfikowani Piotr Żyła (127 m), Jakub Wolny (124,5 m) i Jan Ziobro (127,5 m). Gorzej poszło Krzysztofowi Biegunowi (124,5 m), natomiast Przemysław Kantyka nie stanął na starcie.
Wszyscy zawodnicy startowali z dziesiątej belki, a wiatr w zdecydowanej większości przypadków wiał w plecy (z różną siłą - do 1,2 m/s).
Wyniki serii próbnej
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Philipp Aschenwald
131.0
84.6
2
Markus Eisenbichler
130.5
83.6
3
Anze Semenic
136.0
82.7
4
Tilen Bartol
129.5
81.8
5
Thomas Hofer
129.0
80.4
6
Fredrik Bjerkeengen
129.0
79.7
7
Tomaz Naglic
128.5
79.0
8
Clemens Aigner
128.0
78.8
9
Ernest Prislic
131.5
77.7
10
Bor Pavlovcic
127.0
75.9
11
Ulrich Wohlgenannt
127.0
75.1
12
Halvor Egner Granerud
125.0
74.7
13
Klemens Murańka
133.5
74.4
16
Michael Glasder
128.5
72.3
17
Jakub Wolny
124.5
72.2
19
Michael Neumayer
125.0
71.9
Joacim Oedegaard Bjoereng
125.5
71.9
William Rhoads
128.5
71.9
23
Elias Tollinger
124.5
71.0
24
Vojtech Stursa
124.0
70.1
26
Lukas Hlava
124.0
69.2
27
Daniel Huber
121.5
69.0
28
Roman Sergeevich Trofimov
125.5
68.2
31
Paul Brasme
125.5
67.0
32
Robert Johansson
125.0
66.6
33
Marinus Kraus
122.5
66.3
34
Krzysztof Biegun
124.5
66.0
Eetu Nousiainen
128.0
66.0
36
Matjaz Pungertar
129.0
65.9
38
Pascal Kaelin
123.5
65.4
39
Andreas Schuler
124.5
65.2
41
Mikhail Maksimochkin
126.5
65.1
42
Miran Zupancic
121.0
64.8
44
Matic Kramarsic
125.0
63.8
45
Eduard Torok
123.0
61.7
46
Thomas Diethart
120.0
61.2
Viktor Polasek
124.0
61.2
48
Anton Kalinitschenko
123.5
58.9
49
Sorin Iulian Pitea
124.0
58.4
50
Sabirzhan Muminov
122.0
56.5
51
Frans Taehkaevuori
121.0
51.6
52
Andrea Morassi
119.5
50.7
53
Vitaliy Kalinichenko
119.5
49.6
54
Noelic Revilliod Blanchard
116.5
45.8
55
Daniele Varesco
116.0
43.2
56
Thomas Roch Dupland
113.0
41.2
57
Christian Friberg
111.5
37.6
Janne Korhonen
112.0
37.6
59
Lars Antonissen
111.5
37.5
60
Konstantin Sokolenko
107.0
26.9
63
Przemysław Kantyka
DNS
DNS
64
Jonathan Siegel
DNS
DNS