Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
wrzesień 2018
Najbliższe zawody
22.09.2018, godz. 15:00
Rasnov HS-97
LGP

Końca kryzysu fińskich skoków wciąż nie widać. Kadra A na przyszły sezon będzie liczyła tylko trzech zawodników, a Anssi Koivuranta - do niedawna jeden z liderów zespołu - bierze urlop od sportu.

Fińska federacja ogłosiła wczoraj składy swoich kadr na sezon 2015/2016. W pierwszym zespole znalazło się tylko trzech zawodników - Janne Ahonen, Jarkko Määttä i Lauri Asikainen.

- Aby dostać się do kadry A, trzeba spełnić określone kryteria - dlatego ta grupa jest stosunkowo mała. Mamy jednak mocnych kandydatów do tej drużyny - m.in. Niko Kytösaho. Zespoły będą ze sobą współpracować - objaśnił trener Jani Klinga.

W kadrze A zabrakło Anssiego Koivuranty - Fin, który jeszcze niespełna półtora roku temu był w stanie wygrać konkurs Pucharu Świata, miniony sezon miał fatalny. Nic więc dziwnego, że nie czuje się wystarczająco zmotywowany...

- Teraz, gdy rozpoczynają się przygotowania, brakuje mi niezbędnej motywacji - myślę więc, że starty w kolejnym sezonie nie mają sensu. Zrobię sobie rok przerwy. Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, czy wrócę, czy nie. Wciąż myślę o mistrzostwach świata w Lahti w 2017 roku - powiedział Koivuranta.

Do kadr nie zostali powołani również Ville Larinto i Sami Niemi, którzy nie są jeszcze pewni, czy będą kontynuować czynne uprawianie skoków.

W zespole skoczków aspirujących do kadry A znaleźli się Antti Aalto, Sebastian Klinga, Niko Kytösaho, Juho Ojala i Harri Olli. Z kolei grupę młodzieżową będzie stanowić trzynastu zawodników: Andreas Alamommo, Janne Korhonen, Ville Korhonen, Aapo Lehtinen, Wili Loukasmäki, Niko Löytäinen, Joni Markkanen, Eetu Meriläinen, Eetu Nousiainen, Pyry Ruikka, Markus Virrantalo, Elias Vänskä i Santeri Ylitapio.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2015 - wszystkie artykuły
Komentarze
Qbelek
@cedryk
Taa i moze jeszcze powiesz ze Małysz wróci i ze Kruczek bedzie skaczącym trenerem
(13.05.2015, 22:28)
Qbelek
Według mnie to dobrze ze Koivuranta zrobi sobie przerwe
(13.05.2015, 22:26)
cedryk
@IchBinDa

Bo Polska ma Wąska,Jarzabka,Wolnego,Bieguna ,,Stekale,Biele poza kadra czyli Ziobro,Kotem,Kubackim,Zniszczo lem,Murania,Stochem i Żyła.

A kogo ma Austria poza Koflerem,Fettnerem(którzy niedługo pewnie odejda na emeryturę),Dietharthem,Popping erem,Schlierenzauerem,Kraftem i Haybockiem?
(10.05.2015, 20:14)
IchBinDa
@cedryk
"poza nim jest Meaetteae ale Nykannen z niego nie będzie,Ahonen tez,Nikolla czy Hautameakki chyba tez"

Skąd ta pewność? Zresztą gdybym miał wskazać, który z tej dwójki bardziej rokuje, wskazałbym raczej na Maeaettae.





"Czesi to samo"

Czesi mają wielki talent Holika i duży talent Polaska, tak więc bez przesady. U nich problemem nie jest brak zdolnych skoczków.

".Z Austriakami tez ciemno [...] de facto tylko Słowenia,Niemcy,Polska i Norwegia maja przyszłość.
Skoki giną..."

Na jakiej podstawie opierasz twierdzenie, że Polska ma jaśniejszą przyszłość niż Austria? Chyba nie na podstawie wyników z tego sezonu?
(10.05.2015, 18:08)
cedryk
Racja,Je Un Park to nielot i pewnie karierę niedługo zakończy,Polichronidis tez odejdzie i Grecja zniknie,w Estonię bez Nuurmsalu nie wierze choc maja Aigiro.Z Austriakami tez ciemno,Czesi to samo.Turcy i Rumuni niby ida do przodu ale nie wiadomo gdzie dojdą.
Z Japonia trochę lepiej,de facto tylko Słowenia,Niemcy,Polska i Norwegia maja przyszłość.
Skoki giną...
(10.05.2015, 17:04)
cedryk
A wydawało się ze wychodzą powoli z kryzysu...
Kytosaho to wielka nadzieja,poza nim jest Meaetteae ale Nykannen z niego nie będzie,Ahonen tez,Nikolla czy Hautameakki chyba tez.
Można mu wrozyc karierę typu Tami Kiuru,choć nie powiem- to cos.
(10.05.2015, 17:00)
Kazach
Za 3 lata umrą skoki w Korei,chociaż może najmłodszy z nich,Kang się zdecyduje chociaż skakać do Seefeld 2019.
(09.05.2015, 20:21)
tokas9
Niedługo to już nikt nie będzie skakał. Ten sport jest skazany na wymarcie.
(09.05.2015, 19:07)
Raptor
@fin

Muotka najlepiej zrobi, jak go wcale nie będzie.
(09.05.2015, 14:02)
Kazach
Cieniutko to wygląda u Finów.Może się okazać że mogą nie mieć 4 na drużynówkę.Bo 3:Ahonen,Asikainen i Maeaetteae są pewniakami,4 raczej będzie Harri Olli co mnie cieszy.Tragedia to mało powiedziane.Gdzie te czasy kiedy Finowie byli nie do pokonania.
(09.05.2015, 13:37)
fin
A co z Happonenem i Muotką?
(09.05.2015, 09:36)
Mamut
Czyli juz po Koivorancie .Jak odpuszcza sezon to juz nic niego nie bedzie