Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
wrzesień 2018
Najbliższe zawody
22.09.2018, godz. 15:00
Rasnov HS-97
LGP

Wygląda na to, że rekordzista świata w długości lotu - Anders Fannemel - nad wyraz martwi się o swój rezultat. Zarzuca bowiem organizatorom powiększenie skoczni od czwartku...

W piątkowym konkursie Peter Prevc dał pokaz siły, lecąc w imponującym stylu na odległość 248,5 metra i ustanawiając rekord nowej Letalnicy o trzy metry krótszy od rekordu Fannemela:

- Myślę, że rekord świata zostanie w ten weekend pobity. Skocznia jest większa niż była w czwartek. W czwartek jeździli ratrakami i przemieszczali śnieg. Łatwo zauważyć, że skocznia stała się większa. Widziałem to na własne oczy, kiedy stałem tu na skoczni i udzielałem wywiadu po kwalifikacjach. Pomyślałem wtedy, że będą mieli tutaj rekord.

O całą sprawę został zapytany dyrektor Pucharu Świata:

- Fannemel powinien przyjść z tym do mnie. Profil jest widoczny. Myślę, że on musiał coś źle zrozumieć - stwierdził Walter Hofer.

Delegat techniczny zawodów w Planicy - Norweg Bertil Pålsrud - potwierdza, że na skoczni były maszyny przygotowujące obiekt do zawodów, ale wyklucza możliwość podstępnego powiększenia obiektu:

- Prace na pewno nie sprawiły, że skocznia została powiększona. Nie będę tutaj spekulować.

Najlepszy z Norwegów, szósty dziś Rune Velta, nie widział, jak na obiekcie były prowadzone prace - ale nie wyklucza, że jego kolega ma rację:

- To mnie nie dziwi. Domyślam się, że robią, co mogą, aby umożliwić ustanowienie nowego rekordu - stwierdził mistrz świata z Falun.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2015 - wszystkie artykuły
Komentarze
mua
Kaja, najpierw naucz się pisać. Ić??
(27.07.2015, 20:53)
Kaja
mua sama ić do psychiatry bo on ma racje!!!
(23.03.2015, 16:33)
asdf
Mnie tam już nic nie zdziwi. Mogli po prostu nadsypać sniegu w środę aby delegat techniczny odebrał skocznie a
w czwartek trochę bardziej ubili śnieg i już kilka metrów zysku. Zreszta w 2013 w Vikersund też kombinowali, tylko że odwrotnie, delegat nie chciał odebrać skoczni bo zeskok był zbyt długi i uzupełniali śniegiem. Zresztą sam Hofer nie potrzebnie napędza wyścig po rekord świata, gdzie w grudniu powiedział że rekord musi wrócić do Planicy. Nie dziwię się więc że Norwegowie się wkurzają.
(21.03.2015, 16:49)
Kibicskoków
Co za kit... Żeby powiększyć skocznie to by musieli ją podkopać przecież. Taka teoria, jaką wysunął Fannemel jest zwyczajnie absurdalna.
(21.03.2015, 15:25)
mua
Nikt nikogo specjalnie nie puszcza, by był rekordzistą, bez kitów.
Fannemel miał wtedy taką formę, że nie było dla niego problemem pobicie rekordu świata. Teraz Prevc ma taką dyspozycję.
(21.03.2015, 15:09)
Dave
W Norwegii też tak puszczali Fannemela, żeby to on był rekordzistą.
(21.03.2015, 14:09)
Ada
Geniusz!!! W życiu się bardziej nie uśmiałam, chociaz może niesłusznie, bo jak Kolega Fannemel widzi rosnące skocznie, to rzeczywiście powinien to leczyć...
(21.03.2015, 12:39)
elele
Jest bez formy i od razu szuka wymówek ...
(21.03.2015, 12:36)
zorro54
@mua Jeśli w czwartek było więcej śniegu na dole to Andersowi się na pewno nie przewidziało. Nie powinni tego śniegu usuwać , bo to nie uczciwe ze stanem skoczni w środę i czwartek .
(21.03.2015, 12:35)
ziom11miki
Stop ale jeśli powiększyli skocznie to co i Prevc i Fanemel skakali z takiej samej. Więc niech nie zarzuca organizatorom bo to pomogło Prevcowi jemu i wszystkim więc to nie ma znaczenia by skakał a nie dyskutował
(21.03.2015, 11:20)
mua
Lubię Fannisa i to bardzo, tylko się zastanawiam skąd mu talkie dzikie pomysły przychodzą do głowy.
(21.03.2015, 09:06)
Pawmak
A gdzie tu atak? Po prostu o swoim wrażeniu powiedział, z wypowiedzi tu podanych nie wynika aby czynił jakiś zarzut. Zresztą jeśli ją powiększyli, to na pewno nie między skokiem jego a Prevca :P
(21.03.2015, 08:44)
magies
Teoretycznie jest to możliwe, ale zabronione to nie jest, więc problemu nie szukam. Fanni nie powinien rozdmuchiwać tego, nawet jeśli coś w tym jest. A tak wyszedł na desperata.

Tak czy siak, lubię gościa, tylko niech się pokory nauczy, bo "w tym biznesie jest wskazana" :)
(21.03.2015, 08:35)
stefan123
Wg moglo tak byc. Bo w konkursie skakali duzo dalej niz w czwartek.Duzoo osob poprawilo i to znacznie rekord zyciowy.Nawet zostal pobiety i to cakiem ladnie rekord skoczni
(21.03.2015, 07:46)
ja
Jesli przy odbiorze skoczni na dole nasypane bylo wiecej sniegu, a potem go usunieto to calkiem mozliwe.
(21.03.2015, 00:32)
mua
@ szymi

Wizyta u psychiatry wskazana dla tego Pana. Widzieć rosnące skocznie to nie lada problem! TO SIĘ LECZY!
(21.03.2015, 00:05)
Carla
Zmiana dilera powinna pomóc :P
(20.03.2015, 23:57)
szymi
no nie no muszę przyznać, że zrówno Fannemel, jak i Velta, stracili trohę szacunku u mnie. Bawienie się w tego typu teorie spiskowe jest wg mnie żałosne
(20.03.2015, 23:56)
Matthew94
specjalnie robią pod Prevca zeby pobił rekord świata
(20.03.2015, 23:46)
BBC
tak, powiększyli skocznie w 24h, to bardzo ciekawe. może jeszcze doda jak tego dokonali? Fannemel boi się, że straci rekord świata bo po tych problemach z Skandynawii stracił forme i szuka problemu.
(20.03.2015, 23:43)
effy
widzę teorię spiskową dziejów XD