Piątek był bardzo pracowity dla większości sportowców startujących w zawodach z cyklu LOTOS Cup. Zawodnicy rywalizowali w ośmiu kategoriach; w sześciu z nich - dwukrotnie...
Ponieważ na początku lutego nie udało się przeprowadzić części zawodów na obiekcie K-70, wczoraj na tej skoczni zawodnicy rywalizowali dwukrotnie (na pierwszy z konkursów składała się tylko jedna seria). Tym razem warunki sprzyjały, walka odbywała się przy bezwietrznej pogodzie.
Wśród seniorów dwukrotnie triumfował Tomasz Byrt, który wyraźnie wyprzedzał swoich rywali. W pierwszym konkursie skok na odległość 101 metrów dał mu zwycięstwo nad Jakubem Kotem i Krzysztofem Miętusem. Później Kot i Miętus uplasowali się ex aequo na drugiej lokacie.
Również dwukrotnie wygrywał Przemysław Kantyka (junior A). Zawodnik klubu LKS Klimczok Bystra pokonał Łukasza Podżorskiego i Krzysztofa Leję - dwaj ostatni wymieniali się na miejscach drugim i trzecim.
Wśród juniorów B najlepszy okazał się Paweł Gut - skoczek LKS Poroniec Poronin najpierw wygrał wraz z Filipem Cernym z Czech, a następnie już samodzielnie. Tym samym odzyskał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
- Skoki były na miarę moich aktualnych możliwości. Udało się wygrać i bardzo się cieszę. Dominik [Kastelik] skacze teraz bardzo dobrze, nawet lepiej ode mnie, ale dzisiaj to ja byłem lepszy. W tym sezonie walka jest bardzo wyrównana - mówił w piątek Gut.
Znowu świetny występ zaliczył Dawid Jarząbek - lider kategorii junior C dwukrotnie triumfował, a jego wyższość musieli uznać Damian Skupień, Paweł Wąsek i Tomasz Pilch.
Dwóch różnych zwycięzców mieliśmy za to w kategorii junior D - w pierwszych zawodach najsilniejszy był Kacper Stosel, natomiast w drugim - Marcin Topór.
- Ostatnio zacząłem lepiej sobie radzić z dojazdem i odbiciem. Miałem jednak problemy z lądowaniem, chyba zbyt długo ciągnąłem skok i przesadziłem - podsumował zawody Topór.
Zawody w kategorii juniorów E wygrał Jan Bukowski - skoki na odległość 42,5 i 41,5 metra dały mu zwycięstwo nad Janem Habdasem i Janem Rzadkoszem.
- Warunki dla wszystkich były dobre, choć na zeskoku było trochę miękko. Moja forma idzie w górę, więc nie jestem zaskoczony, że udało mi się pokonać Jaśka [Rzadkosza] - stwierdził Bukowski.
Wśród juniorek świetnie spisywała się Kinga Rajda, która dzięki dwóm zwycięstwom umocniła się na pozycji liderki LOTOS Cup.
- Jestem bardzo zadowolona z mojej dyspozycji, która cały czas idzie w górę. Jestem zaskoczona, że mam na sobie żółtą koszulkę lidera - nie spodziewałam się, że mogę pokonać dziewczyny i zdecydowanie prowadzić w klasyfikacji generalnej. Postaram się wygrać tegoroczną edycję - zapowiedziała Rajda.
W grupie młodziczek nadal niepokonana jest Paulina Cieślar, która wygrała z Kamilą Karpiel i Anną Twardosz.
Seniorzy - I konkurs
zawodnik
kraj
odl. 1
punkty
1
Tomasz Byrt
101.0
124.5
3
Krzysztof Miętus
97.5
119.0
4
Grzegorz Miętus
94.0
110.5
5
Mateusz Kojzar
94.0
109.5
6
Artur Kukuła
93.5
109.0
7
Konrad Janota
92.5
104.0
8
Andrzej Gąsienica
90.0
101.0
9
Mateusz Wantulok
89.5
100.0
10
Jakub Przybyła
84.5
87.5
12
Wojciech Marusarz
75.5
66.5
Seniorzy - II konkurs
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Tomasz Byrt
100.0
105.5
261.0
2
Krzysztof Miętus
100.5
102.0
256.5
Jakub Kot
100.0
103.0
256.5
4
Artur Kukuła
98.5
100.5
246.0
5
Andrzej Gąsienica
99.5
101.0
245.5
6
Grzegorz Miętus
97.5
95.5
233.5
7
Mateusz Wantulok
95.5
97.0
230.0
8
Konrad Janota
94.5
97.5
226.0
9
Mateusz Kojzar
93.0
96.5
222.5
10
Jakub Przybyła
89.0
90.5
199.5
11
Marcin Budz
83.0
82.0
168.0
12
Wojciech Marusarz
83.0
75.5
149.5
Junior A - I konkurs
zawodnik
kraj
odl. 1
punkty
1
Przemysław Kantyka
96.5
117.0
2
Łukasz Podżorski
96.0
115.0
3
Krzysztof Leja
95.5
114.5
5
Filip Sakala
90.0
100.5
7
Michał Gut-Chowaniec
87.5
95.5
8
Kacper Kupczak
87.5
92.5
9
Tomas Vancura
87.0
91.0
10
Michał Milczanowski
86.0
89.5
11
Jan Michalek
86.0
88.5
13
Gabriel Majcher
79.0
75.0
Tymoteusz Urbaś
80.0
75.0
15
Paweł Murzyn
78.0
73.0
16
Krystian Karpiel
73.0
62.0
19
Marek Matuszny
61.5
35.5
20
Piotr Byrski
61.5
35.0
21
Kanat Khamitov
50.0
9.5
Junior A - II konkurs
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Przemysław Kantyka
99.0
102.0
250.5
2
Krzysztof Leja
97.5
99.5
242.0
3
Łukasz Podżorski
94.5
101.0
237.0
4
Adam Ruda
96.0
98.0
232.5
5
Filip Sakala
93.0
98.0
226.5
6
Michał Gut-Chowaniec
91.0
98.0
223.5
7
Michał Pytel
91.0
93.5
211.0
8
Tomas Vancura
91.0
94.0
208.5
9
Kacper Kupczak
89.5
92.0
203.5
10
Michał Milczanowski
89.0
90.5
201.0
11
Jan Michalek
87.5
92.0
199.5
12
Krystian Karpiel
85.5
92.0
195.0
13
Tymoteusz Urbaś
85.0
89.0
184.5
14
Jan Łowisz
86.5
84.0
181.5
15
Gabriel Majcher
83.0
85.0
172.5
16
Piotr Byrski
82.5
79.0
158.0
17
Paweł Murzyn
76.5
77.5
137.5
18
Kamil Kurek
73.5
76.0
131.5
19
Igor Smorul
67.5
71.5
106.0
20
Marek Matuszny
66.0
72.0
102.5
21
Kanat Khamitov
57.0
54.5
44.5
Junior B - I konkurs
zawodnik
kraj
odl. 1
punkty
4
Paweł Twardosz
85.0
88.5
6
Dusan Dolezal
83.0
83.5
8
Damian Lasota
80.0
76.0
9
Mateusz Staszel
79.0
74.5
10
Dominik Kastelik
79.0
73.0
12
Łukasz Bukowski
75.0
65.5
14
Jakub Dohnal
73.5
60.5
16
Krystian Kołodziej
64.0
40.0
17
Maciej Dziedzic
62.5
38.5
18
Mateusz Dyrcz
63.0
38.0
19
Stanislav Anchugin
63.0
36.0
20
Andrzej Pałasz
58.5
29.0
21
Krystian Pacholarz
54.0
18.5
22
Paweł Stwora
54.0
18.0
23
Maciej Łukaszczyk
53.0
16.5
Junior B - II konkurs
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Paweł Gut
95.0
98.0
231.5
2
Dominik Kastelik
92.0
100.5
229.5
3
Damian Lasota
90.5
95.5
215.0
4
Filip Cerny
92.0
93.0
212.5
5
Szymon Łokaj
90.5
93.5
211.5
6
Łukasz Bukowski
88.0
94.5
206.0
7
Dawid Krupa
85.5
93.5
200.0
8
Paweł Twardosz
83.0
95.5
195.5
9
Paweł Chyc
87.5
91.0
194.5
10
Dusan Dolezal
85.0
89.5
188.0
Daniel Mąka
85.0
89.0
188.0
12
Krystian Kołodziej
82.0
89.0
181.0
13
Jakub Dohnal
85.0
86.0
178.5
14
Roman Nogin
85.5
86.0
178.0
15
Mateusz Staszel
77.0
89.5
167.5
16
Jakub Jurosz
82.0
84.0
167.0
17
Mateusz Dyrcz
76.0
83.5
151.5
18
Andrzej Pałasz
73.5
74.5
127.0
19
Stanislav Anchugin
74.0
74.5
125.5
20
Maciej Dziedzic
72.0
73.5
121.5
21
Maciej Łukaszczyk
65.0
70.5
98.0
22
Krystian Pacholarz
61.0
61.0
69.5
23
Paweł Stwora
53.0
54.5
37.5
Junior C - I konkurs
zawodnik
kraj
odl. 1
punkty
1
Dawid Jarząbek
70.0
112.0
2
Robert Szymeczek
69.0
108.8
Damian Skupień
66.0
102.2
6
Sergey Tkachenko
67.0
101.9
8
Jakub Chowaniec
64.0
96.3
9
Kacper Konior
63.0
93.1
10
Artur Wacławiak
62.5
93.0
11
Sebastian Kellerman
63.0
91.1
12
Sergey Zyryanov
62.0
90.4
13
Benedikt Holub
62.5
90.0
14
Piotr Kudzia
61.5
89.3
15
Dawid Hreśka
61.5
88.8
16
Łukasz Stawowy
61.0
87.7
17
Andrzej Szczechowicz
60.5
85.6
18
Bartosz Czyż
59.5
85.4
19
Mateusz Rajda
59.0
83.8
20
Jarosław Krzak
58.0
81.6
21
Robert Supola
59.0
80.8
22
Eryk Barteczko
57.0
77.4
23
Przemysław Kuszel
55.5
75.6
24
Stanislav Karatsupa
55.0
73.5
25
Wiktor Węgrzynkiewicz
53.5
68.7
26
Mateusz Marusarz
53.0
67.1
27
Wiktor Pękala
52.5
65.0
28
Jakub Szczepaniak
51.5
62.3
30
Mariusz Ciślak
46.0
50.7
31
Szymon Pawłowski
45.0
48.0
32
Mieczysław Kołtaś
44.5
45.9
33
Adrian Pałka
43.5
43.2
Junior C - II konkurs
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Dawid Jarząbek
70.5
71.5
231.4
2
Robert Szymeczek
68.0
70.0
218.1
3
Sergey Tkachenko
68.0
68.5
213.8
4
Ilya Kratov
68.0
68.5
212.3
5
Tomasz Pilch
66.5
67.5
210.3
6
Damian Skupień
67.0
66.5
209.2
7
Kacper Konior
63.0
65.0
193.1
8
Jakub Chowaniec
62.5
65.5
191.6
9
Paweł Wąsek
63.0
63.5
191.3
10
Łukasz Stawowy
63.0
64.5
190.0
11
Bartosz Czyż
63.0
63.0
189.2
12
Dawid Hreśka
63.0
62.5
184.6
13
Sebastian Kellerman
63.0
63.0
182.2
14
Sergey Zyryanov
62.0
62.5
180.9
15
Artur Wacławiak
61.0
62.0
177.6
16
Piotr Kudzia
63.5
64.0
177.0
17
Benedikt Holub
60.0
62.0
174.9
18
Andrzej Szczechowicz
60.0
62.5
174.5
19
Mateusz Rajda
58.0
59.5
165.5
20
Robert Supola
59.5
58.5
162.6
21
Jarosław Krzak
57.0
59.0
162.2
22
Przemysław Kuszel
58.0
55.5
152.7
23
Wiktor Węgrzynkiewicz
54.0
57.5
152.3
24
Eryk Barteczko
56.5
55.5
147.9
25
Mateusz Marusarz
55.0
55.0
144.0
26
Stanislav Karatsupa
53.5
55.0
140.7
27
Wiktor Pękala
53.0
55.0
139.1
28
Jakub Szczepaniak
49.5
55.5
129.5
29
Mariusz Ciślak
47.5
49.5
111.4
30
Mieczysław Koltaś
47.0
50.5
111.0
31
Adrian Pałka
47.5
49.5
109.9
32
Jan Zoń
48.5
47.0
106.6
33
Szymon Pawłowski
46.0
47.5
104.7
Junior D - I konkurs
zawodnik
kraj
odl. 1
punkty
1
Kacper Stosel
67.5
105.5
2
Maciej Zborowski
67.0
104.4
3
Marcin Topór
65.0
100.0
4
Mateusz Małyjurek
64.0
96.3
Mateusz Gruszka
64.0
96.3
7
Wiktor Fickowski
59.5
84.9
9
Mateusz Jarosz
59.0
83.8
10
Krystian Zygmuntowicz
59.5
83.4
11
Kacper Juroszek
59.0
80.8
12
Patryk Hutyra
57.5
80.0
13
Dawid Haberny
58.0
79.1
14
Maciej Korzeniowski
57.5
77.5
15
Arkadiusz Jojko
56.5
76.3
16
Islam Trydybakiev
55.0
71.5
17
Patryk Pulkowski
54.0
68.8
18
Krzysztof Kieta
53.5
68.7
19
Patryk Wątroba
52.0
65.4
20
Michał Socha
52.5
65.0
21
Marcin Małyjurek
51.5
63.3
22
Jakub Żegleń
48.0
54.6
23
Bartłomiej Kowalczyk
47.5
54.5
25
Tomasz Piczura
47.5
53.0
26
Maciej Gąsienica Ciaptak
46.5
51.8
27
Adam Skupień
46.0
49.7
28
Bartłomiej Klimowski
43.5
43.7
29
Stanisław Ciszek
37.5
30.5
30
Wojciech Bukowski
32.0
15.4
Junior D - II konkurs
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Marcin Topór
67.5
69.0
210.8
2
Kacper Stosel
67.5
67.5
208.5
3
Maciej Zborowski
67.0
67.5
208.4
4
Mateusz Gruszka
67.0
67.0
207.3
5
Mateusz Małyjurek
64.5
64.5
194.3
6
Karol Niemczyk
64.0
62.5
188.8
7
Oskar Rojek
63.0
63.0
188.7
8
Kacper Juroszek
57.5
61.5
168.3
9
Mateusz Jarosz
59.5
60.0
167.9
10
Dawid Haberny
59.5
59.0
163.7
11
Maciej Korzeniowski
58.0
60.0
163.6
12
Krzysztof Kieta
58.0
59.5
163.0
13
Krystian Zygmuntowicz
59.5
57.5
162.4
14
Wiktor Fickowski
61.5
54.5
162.2
15
Patryk Wątroba
56.0
56.5
154.5
16
Arkadiusz Jojko
58.0
55.5
154.2
17
Patryk Hutyra
55.5
57.5
153.1
18
Patryk Pulkowski
54.5
54.0
140.2
19
Marcin Małyjurek
53.0
54.5
139.5
20
Tomasz Piczura
50.5
53.5
129.8
21
Michał Socha
52.5
52.0
129.4
22
Islam Trydybakiev
55.5
48.5
128.8
23
Bartłomiej Kowalczyk
50.5
48.0
118.2
24
Adam Skupień
48.0
50.0
112.6
25
Adam Niźnik
48.5
48.0
111.8
26
Jakub Żegleń
47.5
47.0
104.4
27
Bartłomiej Klimowski
47.5
45.5
101.1
28
Maciej Gąsienica Ciaptak
47.0
44.0
98.7
29
Stanisław Ciszek
39.0
37.5
64.3
30
Wojciech Bukowski
35.0
34.0
43.3
Junior E
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Jan Bukowski
42.5
41.5
230.8
2
Jan Habdas
41.5
42.0
230.2
3
Jan Rzadkosz
41.5
42.5
229.8
4
Robert Ryś
41.0
40.5
221.3
5
Stanisław Majerczyk
40.0
39.5
216.4
6
Michał Martynek
40.0
39.5
214.4
7
Sebastian Zygmuntowicz
39.0
38.5
208.0
8
Wojciech Troszok
37.5
38.0
199.1
9
Maciej Dawidek
36.5
36.5
194.6
10
Miłosz Krzempek
36.5
36.0
193.5
11
Tymoteusz Amilkiewicz
36.5
36.5
189.6
12
Marcin Wróbel
36.0
36.5
189.5
13
Jakub Haza
35.5
36.0
183.3
14
Kacper Jarząbek
35.5
34.5
178.5
15
Jan Liszka
36.0
32.0
172.6
16
Mikołaj Serwatowicz
33.5
33.5
168.9
17
Szymon Zapotoczny
34.5
31.0
162.6
18
Bartłomiej Kuchta
35.0
35.0
156.5
19
Kamil Waszek
32.5
31.0
154.2
20
Mateusz Chraścina
36.0
33.0
153.8
21
Andrzej Waliczek
32.0
31.0
153.1
22
Jan Cudzich
30.5
31.0
152.3
23
Tymoteusz Cienciała
30.5
30.5
148.7
24
Wiktor Szozda
31.5
29.5
146.7
25
Piotr Cieślar
30.5
30.0
145.6
26
Antoni Orawski
30.0
30.0
143.0
27
Kacper Bysko
31.0
29.0
141.5
28
Dawid Żlik
30.0
30.5
137.6
29
Filip Gluza
28.0
29.5
132.5
30
Szymon Niemczyk
29.5
26.5
128.2
31
Tadeusz Demulder
27.0
27.0
120.8
32
Szymon Jarończyk
25.0
26.0
108.2
33
Stanisław Marusarz
27.5
27.5
102.5
34
Łukasz Łukaszczyk
24.0
21.5
91.1
35
Klemens Janiak
19.5
17.5
59.9
36
Klemens Szewczyk
30.0
49.5
Juniorki - I konkurs
zawodnik
kraj
odl. 1
punkty
3
Valentina Sderzhikova
57.0
77.9
5
Marcelina Herzyk
51.0
64.2
6
Michaela Rajnochova
49.0
57.8
7
Katarzyna Pałasz
48.0
55.6
9
Dayana Akhmetvaliyeva
42.0
39.9
10
Ewelina Orawiec
33.0
18.6
Juniorki - II konkurs
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Kinga Rajda
68.0
64.0
199.4
2
Valentina Sderzhikova
66.0
63.5
192.9
3
Joanna Szwab
58.5
56.5
160.5
4
Michaela Rajnochova
55.5
55.0
147.6
5
Joanna Kil
53.5
54.0
141.0
6
Marcelina Herzyk
52.0
50.5
127.0
7
Katarzyna Pałasz
53.0
49.5
124.5
8
Monika Luber
47.0
47.5
107.4
9
Dayana Akhmetvaliyeva
46.0
43.5
92.4
10
Ewelina Orawiec
33.0
32.5
34.6
Młodziczki
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Paulina Cieślar
43.0
42.0
232.5
2
Kamila Karpiel
42.5
41.5
228.3
3
Anna Twardosz
41.5
40.0
222.8
4
Róża Pawlikowska
36.0
36.5
188.5
5
Sabina Król
35.5
35.5
181.2
klasyfikacja generalna LOTOS Cup »