Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
wrzesień 2018
Najbliższe zawody
22.09.2018, godz. 15:00
Rasnov HS-97
LGP

Andreas Wellinger wygrał serię próbn± przed pierwszym konkursem Pucharu ¦wiata w fińskiej Ruce. Niemiec ze skróconego do ósmej belki rozbiegu uzyskał 137,5 metra.

Wellinger nieznacznie wyprzedził Michaela Hayboecka (139 metrów) i Piotra Żyłę. Polak uzyskał najdalsz± odległo¶ć rundy - 140,5 metra - jednak dokonał tego z dłuższego rozbiegu (belka dziewi±ta). Kolejne lokaty zajęli Anders Bardal (132 m), Markus Eisenbichler (133 m) i Marinus Kraus (134,5 m). Lider klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata Roman Koudelka l±dował na 133 metrze - to był siódmy rezultat serii próbnej.

Pozostali Polacy nie poradzili sobie już tak dobrze jak Żyła - Krzysztof Biegun (125 m) i Dawid Kubacki (118,5 m) zajęli miejsca w czwartej dziesi±tce, natomiast Aleksander Zniszczoł (101,5 m) - w pi±tej.

Podczas serii próbnej skoczkowie musieli zmagać się z podmuchami wiatru, który - na szczę¶cie - z czasem słabł.

Wyniki serii próbnej
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Andreas Wellinger
Niemcy
137.5
90.7
2
Michael Hayboeck
Austria
139.0
89.4
3
Piotr Żyła
Polska
140.5
87.9
4
Anders Bardal
Norwegia
132.0
87.4
5
Markus Eisenbichler
Niemcy
133.0
83.2
6
Marinus Kraus
Niemcy
134.5
79.8
7
Roman Koudelka
Czechy
133.0
77.1
8
Severin Freund
Niemcy
134.5
75.3
9
Richard Freitag
Niemcy
130.5
74.8
10
Robert Kranjec
Słowenia
131.5
74.7
11
Andreas Kofler
Austria
135.0
74.4
12
Simon Ammann
Szwajcaria
125.0
73.7
13
Anders Fannemel
Norwegia
126.0
72.8
14
Jarkko Määttä
Finlandia
133.5
71.7
15
Jan Matura
Czechy
133.5
70.7
16
Lauri Asikainen
Finlandia
130.5
70.4
17
Gregor Deschwanden
Szwajcaria
132.0
68.6
18
Wolfgang Loitzl
Austria
126.0
65.4
19
Taku Takeuchi
Japonia
127.0
65.3
20
Jakub Janda
Czechy
131.0
64.7
21
Ville Larinto
Finlandia
126.0
63.3
22
Anze Lanisek
Słowenia
128.5
62.4
23
Gregor Schlierenzauer
Austria
127.5
61.3
24
Daiki Ito
Japonia
129.5
60.7
 
Anssi Koivuranta
Finlandia
128.0
60.7
26
Stefan Kraft
Austria
121.5
60.2
27
Vincent Descombes Sevoie
Francja
124.5
60.1
28
Tom Hilde
Norwegia
126.0
59.8
29
Junshiro Kobayashi
Japonia
128.5
59.7
30
Joachim Hauer
Norwegia
127.0
59.6
31
Rune Velta
Norwegia
123.0
59.3
32
Michael Neumayer
Niemcy
127.0
57.0
33
Krzysztof Biegun
Polska
125.0
56.6
34
Jurij Tepes
Słowenia
120.0
55.9
35
Denis Kornilov
Rosja
129.5
54.2
36
Jernej Damjan
Słowenia
119.0
44.9
37
Sami Niemi
Finlandia
119.5
42.6
38
Peter Prevc
Słowenia
108.5
41.9
39
Dawid Kubacki
Polska
118.5
41.0
40
Andreas Wank
Niemcy
117.5
39.4
41
Thomas Diethart
Austria
112.5
34.3
42
Vladislav Boyarintsev
Rosja
113.0
29.8
43
Matjaz Pungertar
Słowenia
108.5
29.0
44
Ilmir Hazetdinov
Rosja
105.0
17.0
45
Janne Ahonen
Finlandia
97.0
13.5
46
Aleksander Zniszczoł
Polska
101.5
7.9
47
Nicholas Fairall
USA
99.0
5.7
48
Harri Olli
Finlandia
96.5
3.3
49
Siim-Tanel Sammelselg
Estonia
90.0
0.0
50
Noriaki Kasai
Japonia
DNS
DNS

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
demiks
Polacy skacz± fatalnie!!! Co ten Kruczek z nimi robil że tak cienko to nie wiem.A Zyla to żeby chociaż on do drugiej serii wszedl .Te st czterdziesci to przypadek.zobaczycie.
(28.11.2014, 17:29)
mania
oby to tylko żyła powtórzył w zawodach bo na reszte nie ma co liczić
(28.11.2014, 16:49)
Wiking
Piotrek w dziesi±tce, a tak poza tym to Krzysiek Biegun może jako¶ do trzydziestki wejdzie, ale szanse małe.
(28.11.2014, 16:48)
lord
Piotrek powtórz ten wynik 140 metrów konkursie i Bedze dobrze
(28.11.2014, 16:47)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
P¦ Ruka: Wellinger najlepszy w serii próbnej, Żyła najdalej
P¦ Ruka: Wellinger najlepszy w serii próbnej, Żyła najdalej

P¦ Ruka: Wellinger najlepszy w serii próbnej, Żyła najdalej

Najbliższe zawody
21 wrze¶nia 2018 (pi±tek)
09:00
LGP Rasnov
odprawa techniczna
11:00
LGP Rasnov
oficjalny trening
13:00
LGP Rasnov
kwalifikacje
22 wrze¶nia 2018 (sobota)
10:00
CoC Zakopane
odprawa techniczna
14:00
LGP Rasnov
seria próbna
15:00
LGP Rasnov
konkurs ind.
15:00
CoC Zakopane
oficjalny trening
16:30
CoC Zakopane
seria próbna
18:00
CoC Zakopane
konkurs ind.
23 wrze¶nia 2018 (niedziela)
09:30
CoC Zakopane
seria próbna
11:00
CoC Zakopane
konkurs ind.
13:30
LGP Rasnov
kwalifikacje
15:00
LGP Rasnov
konkurs ind.
29 wrze¶nia 2018 (sobota)
10:00
LGP Hinzenbach
odprawa techniczna
15:00
CoC Klingenthal
oficjalny trening
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Ogl±daj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Ranking polskich skoczków
Który z Polaków zasługuje na występ w Pucharze ¦wiata, a nie jest brany pod uwagę przez nasz sztab szkoleniowy?
Sonda
Kto wygra LGP 2018?
Kamil Stoch
Piotr Żyła
Dawid Kubacki
Maciej Kot
Killian Peier
Roman Koudelka
Timi Zajc
Stefan Kraft
Karl Geiger
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2018 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich