Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
wrzesień 2018
Najbliższe zawody
22.09.2018, godz. 15:00
Rasnov HS-97
LGP

Po wczorajszych treningach i kwalifikacjach czas na oficjalne rozpoczęcie Pucharu Świata 2014/2015. Dziś konkurs drużynowy w Klingenthal!

Na starcie zawodów stanie dwanaście drużyn. Wśród nich znalazła się oczywiście reprezentacja Polski, do której Łukasz Kruczek wytypował Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Dawida Kubackiego i Kamila Stocha.

O ile ten pierwszy w kwalifikacjach spisał się doskonale, to mistrz olimpijski z Soczi zrezygnował z udziału w eliminacjach - tłumaczył to urazem kostki. Fizjoterapeuta naszej ekipy Łukasz Gębala zapewniał jednak, że Stoch będzie gotowy do konkursu.

Polacy powinni włączyć się w walkę o podium - w ostatnim konkursie drużynowym najwyższej rangi, jaki odbył się w lipcu w Wiśle, triumfowali z wysoką przewagą nad Czechami. Trzeba jednak pamiętać, że skakanie zimowe bardzo różni się od letniego, a poszczególne drużyny były w innej fazie przygotowań.

Do faworytów sobotniego konkursu będą - tradycyjnie - należeli Austriacy, którzy pod wodzą nowego trenera Heinza Kuttina będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. O zwycięstwo powalczą Stefan Kraft, Andreas Kofler, Michael Hayboeck i Gregor Schlierenzauer.

Mówiąc o faworytach nie można też zapominać o Niemcach (Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Andreas Wellinger i Severin Freund), Słoweńcach (Jurij Tepes, Robert Kranjec, Jernej Damjan i Peter Prevc) oraz Norwegach (Rune Velta, Anders Jacobsen, Anders Fannemel i Anders Bardal).

Jak potoczą się losy otwierającej Puchar Świata rywalizacji drużynowej? O tym przekonamy się po godzinie szesnastej - wtedy początek konkursu. Wcześniej (po 14:45) odbędzie się seria próbna. W przeprowadzeniu zawodów nie powinien zagrozić wiatr, jednak podmuchy o sile 3-4 metrów na sekundę mogą wpłynąć na rywalizację i wyniki...

Konkurs drużynowy w Klingenthal będzie można obejrzeć za pośrednictwem telewizji - transmisja w TVP1 rozpocznie się o 15:35 (najpierw studio, natomiast od szesnastej konkurs), natomiast w Eurosporcie - dziesięć minut później. Kibice, którzy nie będą mogli oglądać zawodów w TV, z pewnością chętnie skorzystają z internetowej usługi Eurosport Player oraz z powtórek, które od piątku będzie pokazywać Eurosport.


Jak zawsze do dyspozycji użytkowników naszego portalu pozostaje relacja LIVE, dzięki której będzie można śledzić wyniki serii próbnej i konkursu. Przypominamy również, że tuż po zakończeniu zawodów (jako pierwsi na świecie) udostępnimy zaktualizowaną klasyfikację generalną Pucharu Świata.


Wraz z Pucharem Świata powraca Typer - nasz konkurs dla kibiców skoków narciarskich. Wszystkich, którzy jeszcze nie wytypowali wyników zawodów w Typerze, zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie! Na zgłoszenie swoich typów macie jeszcze trochę czasu - przyjmowanie ich zamykamy na dziesięć minut przed rozpoczęciem zawodów.



Lista startowa
 
zawodnik
kraj
1
A. Johnson
USA
2
F. Cecon
Włochy
3
I. Hazetdinov
Rosja
4
K. Peier
Szwajcaria
5
J. Määttä
Finlandia
6
J. Janda
Czechy
7
R. Shimizu
Japonia
8
R. Velta
Norwegia
9
P. Żyła
Polska
10
J. Tepes
Słowenia
11
M. Eisenbichler
Niemcy
12
S. Kraft
Austria
13
W. Rhoads
USA
14
D. Varesco
Włochy
15
D. Kornilov
Rosja
16
L. Egloff
Szwajcaria
17
S. Niemi
Finlandia
18
A. Hajek
Czechy
19
D. Ito
Japonia
20
A. Jacobsen
Norwegia
21
S. Hula
Polska
22
R. Kranjec
Słowenia
23
R. Freitag
Niemcy
24
A. Kofler
Austria
25
N. Alexander
USA
26
S. Colloredo
Włochy
27
V. Boyarintsev
Rosja
28
G. Deschwanden
Szwajcaria
29
A. Koivuranta
Finlandia
30
J. Matura
Czechy
31
N. Kasai
Japonia
32
A. Fannemel
Norwegia
33
D. Kubacki
Polska
34
J. Damjan
Słowenia
35
A. Wellinger
Niemcy
36
M. Hayboeck
Austria
37
N. Fairall
USA
38
D. Bresadola
Włochy
39
M. Maksimochkin
Rosja
40
S. Ammann
Szwajcaria
41
L. Asikainen
Finlandia
42
R. Koudelka
Czechy
43
T. Takeuchi
Japonia
44
A. Bardal
Norwegia
45
K. Stoch
Polska
46
P. Prevc
Słowenia
47
S. Freund
Niemcy
48
G. Schlierenzauer
Austria

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
Wyniki konkursu drużynowego według średniej skoków z treningów i kwalifikacji+noty za styl z kwalifikacji, a całość razy 2:
1.Niemcy 1042,0 pkt.
2.Austria 1032,4 pkt.
3.Norwegia 1032,0 pkt.
4.Japonia 1014,2 pkt.
5.Czechy 948,8 pkt.
6.POLSKA 933,6 pkt.
7.Słowenia 913,6 pkt.
8.Finlandia 904,6 pkt.
9.Szwajcaria 850,2 pkt.
10.Rosja 820,6 pkt.
11.Włochy 797,2 pkt.
12.USA 688,6 pkt.

Wyniki te uwzględniają już wyniki Jana Ziobry zamiast Kamila Stocha. Stocha wyniki w tym zestawieniu dają około 25 punktów więcej i 5. miejsce przed Czechami.
(24.11.2014, 14:05)
Ponurzyca
Tak jak prognozowałem przegrywamy walkę o udział w drugiej serii. Balon został przebity.
Pozostaje polać się lodowatą wodą, usnąć i zapomnieć.
Ziobro w treningowym skoczył przyzwoicie ale... z której bramki.
Obniżenie w jego grupie i baj baj Białoczerwoni.
(22.11.2014, 16:59)
borek99
Przecież Nurmsalu powiedział wprost, że skakać dalej na dotychczasowym poziomie nie zamierza, a bez dodatkowych środków finansowych kroku naprzód nie zrobi. Kasę miał i tak większą od reszty Estończyków, tyle że to i tak są grosze w porównaniu do innych krajów (nie bez powodu Estończycy startują niemal wyłącznie w Finlandii). A Ilves to nie żaden "patałach" tylko jeden z największych talentów w kombinacji norweskiej (medalista MŚJ)...

Boyd-Clowes zawiesił swoją karierę, zamierza wrócić na kolejny sezon.

@Romek
Kog o niby mieliby wystawić Kanadyjczycy jak Boyd-Clowes w tym sezonie nie skacze? Dzieciaki, które miały olbrzymie problemy z punktowaniem w FC (bo kogoś do czwórki w miejsce Boyd-Clowesa wstawić trzeba)? Koreańczycy najlepsi lepią bulę, więc po kiego grzyba mieli dzisiaj wystawiać drużynę? A trener Francuzów mówił przecież, że nawet jakby chciał to nie ma kogo wystawić w drużynie, bo ma de facto do dyspozycji 2 zawodników (Descombes-Sevoie i Ronan Lamy-Chappuis), bo reszta nie nadaje się na poziom PŚ.

@Ponurzyca
Ka zachowie potrafią wozić po całej Europie takiego asa jak Chamitow, zajmującego zawsze ostatnie miejsce, niezależnie od tego czy rywalizuje z weteranami czy z 13-latkami to na wycieczki na PŚ ich nie stać? ;) Zwłaszcza, że FIS się do tego dokłada finansowo. Oni zresztą mieli wystawić skład, ale w ostatniej chwili zrezygnowali.
(22.11.2014, 16:03)
PN
@sdas
Fairall skacze w dzisiejszym konkursie. To Frenette zakończył karierę.
To faktycznie zastanawiające jak to się stało że Nurmsalu zakończył karierę, a słabsi zawodnicy kontynuują.
(22.11.2014, 15:18)
sdas
A gdzie Mackenzie Boyd-Clowes? Kontuyje jeszcze karierę??!!
Największy absurd to Estonia najlepszy ich zawodnim nie ma kasy na skakanie, a patałachy Nomme Ilves Samseleng skaczą i jakaś federacje stać na ich opłacanie a na Nurmsalu kasy nie mają??
Szkoda też że Fairfall zakończył:(
(22.11.2014, 15:02)
adasss
Szwajcaria może zrobic tutaj niespodzianke...
(22.11.2014, 15:00)
Ponurzyca
Brak Koreańczyków mnie dziwi, w sumie tak samo Kazachów.
Przyjechali by poskakać... na śniegu. Federacje ponoszą jakieś koszta..., piątkowe kwalifikacje i co? Do domu?
Myślę, że Polska, Rosja, Finlandia i Szwajcaria to drużyny, które będą walczyły o wejście do drugiej tury ( 2 z tych 4) choć Słoweńcy mogą też zrobić negatywną niespodziankę i włączyć się do walki na dole tabeli.
Być może brak awansu Polaków byłby doskonałym wiadrem lodowatej wody i szpilą, która skasowała by balon nadmuchany przez media, doskonałym bo w najlepszym momencie.
Nadal nie zwraca się uwagi na brak ,,rokujących" roczników wśród młodzieży, patologię klubową (kilka klubów w najbliższej okolicy i brak obiektów treningowych, za to są ,,stołki" i dotacje), nieremontowanie małych skoczni w Ustroniu i Wiśle, fatalny stan mniejszych obiektów w Zakopcu, brak porcelanowych torów na Dużej Krokwi, brak skoczni w Karkonoszach (ruina w Karpaczu), brak dobrego obiektu w okolicach Zagórza, brak nacisku ze strony PZN na FIS by rozgrywać minimum 3 konkursy indywidualne w Polsce itd.
(22.11.2014, 14:05)
dynias7
Duża strata z braku kamila
(22.11.2014, 13:54)
Krifer
lekki uraz kostki
(22.11.2014, 13:41)
Romek
Brakuje Kazachów, Francuzów, Kanadyjczyków i Koreańczyków i jakby się uprzeć to Estończyków. Wtedy to by były piękne zawody z dużą ilością zawodników.
(22.11.2014, 13:40)
kasztelan
@Glon

Dlaczego?