Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
wrzesień 2018
Najbliższe zawody
22.09.2018, godz. 15:00
Rasnov HS-97
LGP

Ostatni na liście startowej kwalifikacji w Klingenthal Kamil Stoch zrezygnował ze skoku. Nie był to zabieg taktyczny, a efekt lekkiego urazu stopy, jakiego doznał mistrz olimpijski z Soczi.

- Postanowiłem nie skakać ze względu na uraz stopy - przyznał Stoch, tłumacząc, że to lepsze wyjście niż wystąpić z bólem i skoczyć na 40% możliwości. - Kiedyś już tak robiłem i nic dobrego to nie przynosiło. Lepiej przygotować się dobrze do kolejnego dnia - skomentował.

Gdy tylko Stoch poczuł sztywność i ból w kostce, zgłosił to fizjoterapeucie Łukaszowi Gębali. Ten stwierdził, że - na szczęście - nie jest to nic poważnego.

- Podobno wdarło się jakieś zapalenie. Fizjoterapeuta zapewnił mnie, że dobrze przygotuje mnie na sobotę. Mam nadzieję, że obudzę się rano i będę w pełni zdrów.

Na jutro Stoch ma zaplanowany udział w konkursie drużynowym. W zespole wystąpi wraz z Piotrem Żyłą, Stefanem Hulą i Dawidem Kubackim.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
anonim
Ale się stoch wykręcił!
Nie chce swojej kompromitacji
, pewnie żle mu idzie !
(22.11.2014, 15:12)
Ponurzyca
Sporo zawodników miało problem z wykończeniem skoku - zachwiany telemark. Wygląda to jakby na odcinku 125-130 m był problem ze śniegiem (jego ubiciem). Mogą być wywrotki i urazy.
Polski skład raczej będzie walczył o załapanie się do ,,8" a nie o miejsce na podium.
Jutro wejście do ,,30" zapewnią skoki w okolice 127-130 m (19-20 bramka). Mam nadzieję, że przynajmniej 3 naszych zapunktuje.
(22.11.2014, 11:23)
PANTERA 777
@567897
Myślę, że duże szanse na wygraną ma Austria, Niemcy, Norwegia też są nieźli...
(22.11.2014, 11:20)
567897
Powalczymy. Niemcy Austria kto mize zagrizic Polsce?
(22.11.2014, 10:36)
Złotousty
Wiele zależy od formy dnia i warunków. Konkursy listopadowe rządzą się często własnymi prawymi... częściej, niż te we faktycznej, kalendarzowej zimie. Forma optymalna ma przyjść później. Teraz ważne jest solidne punktowanie, aby nie stracić w klasyfikacji. :D
(22.11.2014, 09:35)
fanKanila
ja tam myślę że jak nawet skoczą wszyscy powyżej 125m to będzie dobrze :)
(22.11.2014, 07:34)
Dawid123456
@Terror623
Stochowi nie wiodło się ostatnio na tej skoczni wybitnie, i to w LGP i w PŚ (4 ostatnie starty LGP/PŚ i... zaledwie 1 zdobyty punkt!) ale ma także z nią bardzo dobre wspomnienia, pucharowe zwycięstwo, dwie wygrane w LGP. Więc trudno tu twierdzić że skocznia mu jakoś wybitnie nie pasuje..
(22.11.2014, 00:23)
JankessPL
@znawca
masz do typowania typera,na drugi raz napisz chociaż krótki opis,dlaczego te drużyny/zawodnicy a nie inne
(21.11.2014, 23:16)
znawca
1. Niemcy
2. Austria
3. Norwegia
4. Polska
5. Czechy
6. Japonia
7. Słowenia
(21.11.2014, 23:14)
Derek
Nie sądzę, że jutrzejszy dzień zaowocuje sukcesem drużynowym Polaków. Proszę spojrzeć na listę zawodników wszystkich krajów. Do czołówki zaliczyłbym: Austriaków i Niemców a ponadto...Japończyków. U Słoweńców i Norwegów sami czołowi zawodnicy nie wygrają drużynówki, chociaż czynnik losowy może przynieść niespodzianki.
(21.11.2014, 22:17)
Terror623
Zobaczyłem że pisze: Uraz Stocha. - zawał na krześle, wchodzę, patrzę - nic poważnego - mogę spać spokojnie :) I tak myślę że Kamil w indywidualnych nie będzie tutaj wysoko - nie lubi tej skoczni - w Engelbergu dopiero 2 zwycięstwa i będzie prowadził w PŚ ale oby to był sezon bez żadnych urazów Stocha