Wśród krajów, gdzie w ten weekend odbywają się lokalne mistrzostwa, znalazła się również Francja. 28 marca tytuły wywalczyli Ronan Lamy Chappuis i Coline Mattel.
Mistrzostwa Francji rozegrane zostały na skoczni Les Rousses, której HS usytuowany jest na 81 metrze. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach.
Wśród mężczyzn najlepszy okazał się, czwarty po pierwszej serii, Ronan Lamy Chappuis (76 i 77 m). Vincent Descombes Sevoie oddał najdłuższy skok zawodów (77,5 metra) i prowadził po pierwszej rundzie. W drugiej skoczył 76 m i ostatecznie zajął drugą pozycję. Trzeci był Nicolas Mayer (75,5 i 74 m).
W gronie juniorów zwyciężył Gabriel Karlen (74 i 72 m) ze Szwajcarii, za nim znaleźli się Julien Faivre Rampant (72 i 72,5 m) oraz Jonathan Learoyd (71,5 i 72 m).
Rywalizację kobiet zdominowała Coline Mattel (71 i 71,5m). Drugie miejsce zajęła Julia Clair (67,5 i 73,5 m), a na najniższym stopniu podium stanęła Lea Lemare (66,7 i 67,5 m).
Wyniki końcowe (senior)
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Ronan Lamy Chappuis
76.0
77.0
229.2
2
Vincent Descombes Sevoie
77.5
76.0
228.8
3
Nicolas Mayer
75.5
74.0
222.5
4
Jason Lamy Chappuis
76.0
72.0
217.2
5
Gabriel Karlen
74.0
72.0
208.8
6
Alexandre Mabboux
75.0
70.5
208.2
7
Julien Faivre Rampant
72.0
72.5
206.0
8
Jonathan Learoyd
71.5
72.0
205.3
9
Samuel Guy
73.0
70.5
203.8
10
Jeremy Pointu
72.0
71.0
202.2
11
Geoffrey Lafarge
72.0
71.5
201.8
12
Sebastien Lacroix
71.5
72.0
200.8
13
Francois Braud
70.0
72.0
199.5
14
Wilfried Cailleau
71.0
69.5
195.7
15
Paul Brasme
70.5
68.5
191.9
16
Nicolas Didier
69.5
69.5
191.4
17
Sebastien Cala
70.0
68.5
191.3
18
Hugo Buffard
69.5
69.0
190.8
19
Theo Hannon
69.0
69.0
190.7
20
Luc Claret Tournier
70.0
68.5
190.3
21
Yoann Morel
70.5
67.5
189.2
22
Thomas Roch Dupland
69.5
68.0
188.1
23
Nicolas Martin
70.5
66.0
185.4
24
Laurent Muhlethaler
70.5
66.5
184.5
25
Brice Ottonello
71.0
65.0
182.3
26
Martin Espiau
69.5
67.0
180.4
27
Noelic Revilliod Blanchard
67.0
65.0
175.0
28
David Viry
65.0
66.5
171.9
29
Luca von Gruenigen
66.0
65.0
171.3
30
Maxime Laheurte
65.5
66.0
168.9
31
Lilian Vaxelaire
66.0
64.0
168.1
32
Mickael Tan Bouquet
65.0
63.5
165.8
33
Guillaume Rabaut
66.5
62.5
164.4
34
Mathis Contamine
64.0
62.0
160.8
35
Tom Guglielmetti
65.0
61.5
158.9
36
Tom Balland
66.5
61.0
158.6
37
Ghislain Airiau
65.0
60.0
157.6
38
Edouard Vanini
63.5
61.0
155.0
Victor Kiffer
65.5
59.0
155.0
40
Matthias Caudy
64.0
59.0
150.7
41
Thomas Strappazzon
59.0
61.0
143.6
42
Julien Grand Chavin
63.5
58.0
142.9
43
Edgar Vallet
62.5
54.0
134.9
44
Ben Beattie
60.5
56.0
134.4
45
Hugo Toux
57.0
59.0
132.8
46
Igor Grumelli Arbouche
56.0
58.0
125.9
47
Yann Laheurte
58.0
55.0
125.7
48
Titouan Chanteloube
56.0
56.0
125.5
49
Tom Chanteloube
56.0
55.0
120.3
50
Emilien Louvrier
55.0
54.0
117.4
51
Benjamin Bourqui
55.0
56.0
115.3
52
Janne Perini
54.0
54.0
111.7
53
Thibaud Robbe
55.0
53.0
111.2
54
Zephirin Pagnier
50.0
50.0
92.6
55
Alois Rossi Grillet
47.0
46.0
74.7
56
Corentin Chanteloube
45.0
48.0
74.2
57
Antoine Gerard
63.0
DNS
61.9
Wyniki końcowe (junior)
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Gabriel Karlen
74.0
72.0
208.8
2
Julien Faivre Rampant
72.0
72.5
206.0
3
Jonathan Learoyd
71.5
72.0
205.3
4
Jeremy Pointu
72.0
71.0
202.2
5
Paul Brasme
70.5
68.5
191.9
6
Nicolas Didier
69.5
69.5
191.4
7
Hugo Buffard
69.5
69.0
190.8
8
Luc Claret Tournier
70.0
68.5
190.3
9
Thomas Roch Dupland
69.5
68.0
188.1
10
Laurent Muhlethaler
70.5
66.5
184.5
11
Brice Ottonello
71.0
65.0
182.3
12
Martin Espiau
69.5
67.0
180.4
13
Noelic Revilliod Blanchard
67.0
65.0
175.0
14
Luca von Gruenigen
66.0
65.0
171.3
15
Lilian Vaxelaire
66.0
64.0
168.1
16
Mickael Tan Bouquet
65.0
63.5
165.8
17
Guillaume Rabaut
66.5
62.5
164.4
18
Mathis Contamine
64.0
62.0
160.8
19
Tom Guglielmetti
65.0
61.5
158.9
20
Tom Balland
66.5
61.0
158.6
21
Gauthier Airiau
65.0
60.0
157.6
22
Edouard Vanini
63.5
61.0
155.0
Victor Kiffer
65.5
59.0
155.0
24
Matthias Caudy
64.0
59.0
150.7
25
Thomas Strappazzon
59.0
61.0
143.6
26
Julien Grand Chavin
63.5
58.0
142.9
27
Edgar Vallet
62.5
54.0
134.9
28
Ben Beattie
60.5
56.0
134.4
29
Hugo Toux
57.0
59.0
132.8
30
Igor Grumelli Arbouche
56.0
58.0
125.9
31
Yann Laheurte
58.0
55.0
125.7
32
Titouan Chanteloube
56.0
56.0
125.5
33
Tom Chanteloube
56.0
55.0
120.3
34
Emilien Louvrier
55.0
54.0
117.4
35
Janne Perini
54.0
54.0
111.7
36
Thibaud Robbe
55.0
53.0
111.2
37
Zephirin Pagnier
50.0
50.0
92.6
38
Alois Rossi Grillet
47.0
46.0
74.7
39
Corentin Chanteloube
45.0
48.0
74.2
40
Antoine Gerard
63.0
DNS
61.9
Wyniki końcowe (kobiety)
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Coline Mattel
71.0
71.5
209.2
2
Julia Clair
67.5
73.5
202.4
3
Lea Lemare
66.5
67.5
184.0
4
Marie Hoyau
56.0
56.0
117.4
5
Marine Bressand
49.5
47.0
79.3