ruszył nowy sezon TYPERA - doł±cz do zabawy, typuj wyniki i wygrywaj nagrody »
Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
24
25
26
27
30
listopad 2014
Najbliższe zawody
28.11.2014, godz. 17:00
(P¦)

Zeszłej soboty w Falun otwarto odrestaurowan± skocznię o punkcie K90. Wszystko za spraw± zaplanowanych na 2015 rok mistrzostw ¶wiata w narciarstwie klasycznym.



Ostatnie zawody na kompleksie sportowym Lugnet odbyły się w 2010 roku. Minionej soboty Andreas Arén, zawodnik lokalnego klubu Holmens IF, oddał piewszy skok na wspomnianym obiekcie.

- Ta skocznia jest ¶wietna - powiedział tuż po skoku Arén. - Prawdopodobnie moja pierwsza próba nie należała do najlepszych, ale poprawię się przy następnych.
Skocznia zostanie oficjalnie przetestowana podczas zawodów krajowych 7-8 lutego. Będzie to pierwszy od czterech lat konkurs rozegrany na tym obiekcie.
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
matt
@borek99
To już wiem dlaczego w miarę przyzwoicie skacze hehe :D
(01.02.2014, 09:42)
fax
O ile mi wiadomo to bez względu na kwotę narodow± zawodnik musi być na li¶cie uprawnionych do P¦. Szwecja ma takich trzech w tym Grimholma który od czterech lat nigdzie nie skakał
(31.01.2014, 13:01)
lalala
fax ale szwedzi chyba będ± mogli wystawić więcej zawodników dzięki kwocie narodowej(czyli chyba trzech)
(31.01.2014, 12:39)
borek99
@matt
Ciężko, żeby Sandell startował w mistrzostwach Szwecji, skoro Szwedem jest dopiero od... grudnia 2013 roku (wcze¶niej reprezentował Norwegię, gdzie na co dzień trenuje i startuje w zawodach) ;).
(31.01.2014, 10:40)
fax
Przede wszystkim to Szwedzi wystawi± zapewne maksymalnie dwóch zawodników. Trzech ma prawo startu w P¦, ale Grimholma daaaawno nie widzieli¶my. Nordin moooże przy odrobinie szczę¶cia wejdzie do 50tki, pytanie czy Mitz będzie skakał. To, że pierwsz± próbę oddał wła¶nie Aren ¶wiadczy o degrengoladzie szwedzkich skoków. Gdzie te czasy gdzie mieli Bokleva, Tallabergów, Martinssona czy nawet Jaafsa i Erikssona?
(31.01.2014, 10:26)
matt
Andreas Aren zakończył karierę kilka sezonów temu może powróci,, u Szwedów nie było by aż takiego dna jesli szybko nie zakończyliby kariery Mitz,balkaasen,Josef Larsson,Aren,Grimholm może to ogon cocu ale jednak co¶ by tam stworzyli. A tak jest kompletnie posypanyCarl Nordin kilku junirów z których Jonas Sandell na m¶j się pokazał 19 latek ktory nawet w mistrzostwach szwecjichyba nie startował
(31.01.2014, 09:33)
PN
Czy wierzę w wej¶cie jakiego¶ Szweda do "50" w P¦ w Falun? Wła¶nie napisałem że nie bardzo :)
(31.01.2014, 09:28)
Stefan
PN wierzysz w takie cuda? Bo ja nie bardzo.
(31.01.2014, 09:24)
PN
Te zawody P¶ w Falun będ± chyba do¶ć dziwne. Nie spodziewam się, żeby którykolwiek z reprezentantów gospodarzy wszedł do "50".
(31.01.2014, 09:01)