Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
15
16
17
18
19
22
23
24
25
26
29
30
wrzesień 2014
Najbliższe zawody
27.09.2014, godz. 10:00
(FIS Cup kobiet)

Nikogo nie dziwiło, że olimpijska reprezentacja Norwegii nie poleciała na zawody Pucharu Świata do Japonii. Jak się okazuje, podopiecznych Alexandra Stöckla zabraknie również w Willingen!

Powód jest prosty - obawa przed spóźnieniem się na samolot do Soczi.

- Dokonujemy świadomego wyboru. Bez wględu na to, jak wszystko się potoczy, Igrzyska są najważniejszym wydarzeniem w tym sezonie - powiedział Clas Brede Bråthen.

Ostatni konkurs w Willingen rozpoczyna się w niedzielę 2 lutego o 14:30, a następnego dnia norwescy skoczkowie o 9:15 mają wylot z Oslo do Soczi.

- Jeśli coś się stanie w niedzielę na autostradzie w Niemczech, możemy bardzo łatwo znaleźć się w sytuacji, kiedy spóźnimy się na samolot do Norwegii. A musimy jeszcze wrócić do domów, aby zabrać ubrania i sprzęt na Igrzyska - wyjaśniał Bråthen. - Doszliśmy do wniosku, że byłby to czynnik wywołujący niepotrzebny stres. Nawet przy minimalnych przeciwnościach będziemy spóźnieni na samolot do Soczi. Dlatego do Willingen nie pojadą zawodnicy, którzy lecą do Soczi - poinformował szef norweskich skoków.

Sztab szkoleniowy nie obawia się, że norweska kadra olimpijska wypadnie w ten sposób z rytmu rywalizacji przez kolejną absencję w zawodach.

- Dla większości zespołu to był trudny sezon. Teraz zawodnicy potrzebują treningu w domu i odpoczynku. Z Willingen związane jest zbyt duże ryzyko, którego chcemy uniknąć - dodał Bråthen.

Zawodnicy, którzy będą walczyli o olimpijskie medale - Anders Bardal, Anders Jacobsen, Anders Fannemel, Rune Velta i Daniel Andre Tande - jutro rozpoczynają zgrupowanie przedolimpijskie w Lillehammer. Treningi potrwają do czwartku.
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
mati9950
Mogliby nie pojechać Słoweńcy.
(27.01.2014, 15:11)
piotr186n
"Powód jest prosty - obawa przed spóźnieniem się na samolot do Soczi."


Pow ód prost?? Raczej przekomiczne śmieszny.. Na primaaprilisowy trudno byłoby wymyślić coś śmieszniejszego:)

(25.01.2014, 18:43)
Robbi
Wiecie czy bedzie na zywo konkurs z Sapporo w Eurosporcie czy tylko retransmisja?
(25.01.2014, 18:37)
Dawid123456
@barnaba
Zapewne będzie to właśnie najlepszy z Sapporo. Nikogo innego się wysłać nie da. Choć i ci z Sapporo skaczą fatalnie.
Kto by to nie był - będzie tylko tym na doczepkę.
Mam nadzieję, że jutro chociaż ogarnie się Kłusek, bo jeszcze niedawno lał Hulę i Miętusa na PK, był w niezłej formie. I może dalej jest, tylko po raz kolejny nie umie sobie poradzić z presją w PŚ
(25.01.2014, 18:20)
barnaba
@Dawid123456 - prawdopodobnie najlepszy z Sapporo. Mała szansa, że Kruczek wyciągnie kogoś z kadry na MŚJ.

Choć jak patrzę na występy w Sapporo... Może lepiej wystawić pięciu skoczków, a szósty niech potrenuje w domu?
(25.01.2014, 18:14)
Dawid123456
@poniżej

Olimpijska piątka + zawodnik, którego nazwisko zostanie podane w środę.
(25.01.2014, 17:59)
boski zigolo
A kto z Polaków pojedzie do Willingen ?
(25.01.2014, 17:45)
Dawid123456
Idiotyczne tłumaczenie. Tak samo, jak z Bardalem na początku sezonu kiedy został ukarany przez federację za to że nie skoczył w Klingenthal, tłumaczyli to że niby jest w gorszej dyspozycji i musi trenować.

Prawda jest taka, że Norwegowie desperacko szukają formy.
(25.01.2014, 16:56)
xxx
No proszę, więc jednak IO są ważniejsze niż PŚ, wbrew temu, co niektórzy komentatorzy twierdzą ;)...
(25.01.2014, 15:24)
Romek
Bardal opuscił nie wystartował w:
1) Klingenthal (zrezygnował ze skoku)
2) Kuusamo
3) Tauplitz x2
4) Sapporo x2
5) Willningen x2 (jak dojdą do skutku)

W sumie razem 5 weekendy (8 konkursów)
(25.01.2014, 15:22)
karolskok
haha nic lepszego nie mogli wymyślić? gdyby to byli Kazachowie czy inna biedna drużyna to może bym uwierzył
(25.01.2014, 15:22)
ew
A nie mogliby zabrać sprzętu ze sobą do Willingen albo lecieć prywatnym z Niemiec?
(25.01.2014, 15:12)
MM
każdy powód jest dobry... ale wydaje mi się, że z Soczi mogą i tak wrócić bez żadnego medalu
(25.01.2014, 15:12)
Zakrza
Haha, nie wierzę w takie tłumaczenie :D
(25.01.2014, 14:50)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Podobne artykuły
Bez najlepszych Norwegów w Willingen!
Bez najlepszych Norwegów w Willingen!

Bez najlepszych Norwegów w Willingen!

Dodano: 25 stycznia 2014, 14:45