Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2017
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Nikogo nie dziwiło, że olimpijska reprezentacja Norwegii nie poleciała na zawody Pucharu Świata do Japonii. Jak się okazuje, podopiecznych Alexandra Stöckla zabraknie również w Willingen!

Powód jest prosty - obawa przed spóźnieniem się na samolot do Soczi.

- Dokonujemy świadomego wyboru. Bez wględu na to, jak wszystko się potoczy, Igrzyska są najważniejszym wydarzeniem w tym sezonie - powiedział Clas Brede Bråthen.

Ostatni konkurs w Willingen rozpoczyna się w niedzielę 2 lutego o 14:30, a następnego dnia norwescy skoczkowie o 9:15 mają wylot z Oslo do Soczi.

- Jeśli coś się stanie w niedzielę na autostradzie w Niemczech, możemy bardzo łatwo znaleźć się w sytuacji, kiedy spóźnimy się na samolot do Norwegii. A musimy jeszcze wrócić do domów, aby zabrać ubrania i sprzęt na Igrzyska - wyjaśniał Bråthen. - Doszliśmy do wniosku, że byłby to czynnik wywołujący niepotrzebny stres. Nawet przy minimalnych przeciwnościach będziemy spóźnieni na samolot do Soczi. Dlatego do Willingen nie pojadą zawodnicy, którzy lecą do Soczi - poinformował szef norweskich skoków.

Sztab szkoleniowy nie obawia się, że norweska kadra olimpijska wypadnie w ten sposób z rytmu rywalizacji przez kolejną absencję w zawodach.

- Dla większości zespołu to był trudny sezon. Teraz zawodnicy potrzebują treningu w domu i odpoczynku. Z Willingen związane jest zbyt duże ryzyko, którego chcemy uniknąć - dodał Bråthen.

Zawodnicy, którzy będą walczyli o olimpijskie medale - Anders Bardal, Anders Jacobsen, Anders Fannemel, Rune Velta i Daniel Andre Tande - jutro rozpoczynają zgrupowanie przedolimpijskie w Lillehammer. Treningi potrwają do czwartku.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
mati9950
Mogliby nie pojechać Słoweńcy.
(27.01.2014, 15:11)
piotr186n
"Powód jest prosty - obawa przed spóźnieniem się na samolot do Soczi."


Pow ód prost?? Raczej przekomiczne śmieszny.. Na primaaprilisowy trudno byłoby wymyślić coś śmieszniejszego:)

(25.01.2014, 18:43)
Robbi
Wiecie czy bedzie na zywo konkurs z Sapporo w Eurosporcie czy tylko retransmisja?
(25.01.2014, 18:37)
Dawid123456
@barnaba
Zapewne będzie to właśnie najlepszy z Sapporo. Nikogo innego się wysłać nie da. Choć i ci z Sapporo skaczą fatalnie.
Kto by to nie był - będzie tylko tym na doczepkę.
Mam nadzieję, że jutro chociaż ogarnie się Kłusek, bo jeszcze niedawno lał Hulę i Miętusa na PK, był w niezłej formie. I może dalej jest, tylko po raz kolejny nie umie sobie poradzić z presją w PŚ
(25.01.2014, 18:20)
barnaba
@Dawid123456 - prawdopodobnie najlepszy z Sapporo. Mała szansa, że Kruczek wyciągnie kogoś z kadry na MŚJ.

Choć jak patrzę na występy w Sapporo... Może lepiej wystawić pięciu skoczków, a szósty niech potrenuje w domu?
(25.01.2014, 18:14)
Dawid123456
@poniżej

Olimpijska piątka + zawodnik, którego nazwisko zostanie podane w środę.
(25.01.2014, 17:59)
boski zigolo
A kto z Polaków pojedzie do Willingen ?
(25.01.2014, 17:45)
Dawid123456
Idiotyczne tłumaczenie. Tak samo, jak z Bardalem na początku sezonu kiedy został ukarany przez federację za to że nie skoczył w Klingenthal, tłumaczyli to że niby jest w gorszej dyspozycji i musi trenować.

Prawda jest taka, że Norwegowie desperacko szukają formy.
(25.01.2014, 16:56)
xxx
No proszę, więc jednak IO są ważniejsze niż PŚ, wbrew temu, co niektórzy komentatorzy twierdzą ;)...
(25.01.2014, 15:24)
Romek
Bardal opuscił nie wystartował w:
1) Klingenthal (zrezygnował ze skoku)
2) Kuusamo
3) Tauplitz x2
4) Sapporo x2
5) Willningen x2 (jak dojdą do skutku)

W sumie razem 5 weekendy (8 konkursów)
(25.01.2014, 15:22)
karolskok
haha nic lepszego nie mogli wymyślić? gdyby to byli Kazachowie czy inna biedna drużyna to może bym uwierzył
(25.01.2014, 15:22)
ew
A nie mogliby zabrać sprzętu ze sobą do Willingen albo lecieć prywatnym z Niemiec?
(25.01.2014, 15:12)
MM
każdy powód jest dobry... ale wydaje mi się, że z Soczi mogą i tak wrócić bez żadnego medalu