Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
2
6
7
8
9
10
13
14
17
20
21
22
23
27
28
luty 2017
Najbliższe zawody
24.02.2017, godz. 16:30
Lahti HS-100
(M¦ (K ind.))

Nikogo nie dziwiło, że olimpijska reprezentacja Norwegii nie poleciała na zawody Pucharu ¦wiata do Japonii. Jak się okazuje, podopiecznych Alexandra Stöckla zabraknie również w Willingen!

Powód jest prosty - obawa przed spóĽnieniem się na samolot do Soczi.

- Dokonujemy ¶wiadomego wyboru. Bez wględu na to, jak wszystko się potoczy, Igrzyska s± najważniejszym wydarzeniem w tym sezonie - powiedział Clas Brede Bråthen.

Ostatni konkurs w Willingen rozpoczyna się w niedzielę 2 lutego o 14:30, a następnego dnia norwescy skoczkowie o 9:15 maj± wylot z Oslo do Soczi.

- Je¶li co¶ się stanie w niedzielę na autostradzie w Niemczech, możemy bardzo łatwo znaleĽć się w sytuacji, kiedy spóĽnimy się na samolot do Norwegii. A musimy jeszcze wrócić do domów, aby zabrać ubrania i sprzęt na Igrzyska - wyja¶niał Bråthen. - Doszli¶my do wniosku, że byłby to czynnik wywołuj±cy niepotrzebny stres. Nawet przy minimalnych przeciwno¶ciach będziemy spóĽnieni na samolot do Soczi. Dlatego do Willingen nie pojad± zawodnicy, którzy lec± do Soczi - poinformował szef norweskich skoków.

Sztab szkoleniowy nie obawia się, że norweska kadra olimpijska wypadnie w ten sposób z rytmu rywalizacji przez kolejn± absencję w zawodach.

- Dla większo¶ci zespołu to był trudny sezon. Teraz zawodnicy potrzebuj± treningu w domu i odpoczynku. Z Willingen zwi±zane jest zbyt duże ryzyko, którego chcemy unikn±ć - dodał Bråthen.

Zawodnicy, którzy będ± walczyli o olimpijskie medale - Anders Bardal, Anders Jacobsen, Anders Fannemel, Rune Velta i Daniel Andre Tande - jutro rozpoczynaj± zgrupowanie przedolimpijskie w Lillehammer. Treningi potrwaj± do czwartku.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
mati9950
Mogliby nie pojechać Słoweńcy.
(27.01.2014, 15:11)
piotr186n
"Powód jest prosty - obawa przed spóĽnieniem się na samolot do Soczi."


Pow ód prost?? Raczej przekomiczne ¶mieszny.. Na primaaprilisowy trudno byłoby wymy¶lić co¶ ¶mieszniejszego:)

(25.01.2014, 18:43)
Robbi
Wiecie czy bedzie na zywo konkurs z Sapporo w Eurosporcie czy tylko retransmisja?
(25.01.2014, 18:37)
Dawid123456
@barnaba
Zapewne będzie to wła¶nie najlepszy z Sapporo. Nikogo innego się wysłać nie da. Choć i ci z Sapporo skacz± fatalnie.
Kto by to nie był - będzie tylko tym na doczepkę.
Mam nadzieję, że jutro chociaż ogarnie się Kłusek, bo jeszcze niedawno lał Hulę i Miętusa na PK, był w niezłej formie. I może dalej jest, tylko po raz kolejny nie umie sobie poradzić z presj± w P¦
(25.01.2014, 18:20)
barnaba
@Dawid123456 - prawdopodobnie najlepszy z Sapporo. Mała szansa, że Kruczek wyci±gnie kogo¶ z kadry na M¦J.

Choć jak patrzę na występy w Sapporo... Może lepiej wystawić pięciu skoczków, a szósty niech potrenuje w domu?
(25.01.2014, 18:14)
Dawid123456
@poniżej

Olimpijska pi±tka + zawodnik, którego nazwisko zostanie podane w ¶rodę.
(25.01.2014, 17:59)
boski zigolo
A kto z Polaków pojedzie do Willingen ?
(25.01.2014, 17:45)
Dawid123456
Idiotyczne tłumaczenie. Tak samo, jak z Bardalem na pocz±tku sezonu kiedy został ukarany przez federację za to że nie skoczył w Klingenthal, tłumaczyli to że niby jest w gorszej dyspozycji i musi trenować.

Prawda jest taka, że Norwegowie desperacko szukaj± formy.
(25.01.2014, 16:56)
xxx
No proszę, więc jednak IO s± ważniejsze niż P¦, wbrew temu, co niektórzy komentatorzy twierdz± ;)...
(25.01.2014, 15:24)
Romek
Bardal opuscił nie wystartował w:
1) Klingenthal (zrezygnował ze skoku)
2) Kuusamo
3) Tauplitz x2
4) Sapporo x2
5) Willningen x2 (jak dojd± do skutku)

W sumie razem 5 weekendy (8 konkursów)
(25.01.2014, 15:22)
karolskok
haha nic lepszego nie mogli wymy¶lić? gdyby to byli Kazachowie czy inna biedna drużyna to może bym uwierzył
(25.01.2014, 15:22)
ew
A nie mogliby zabrać sprzętu ze sob± do Willingen albo lecieć prywatnym z Niemiec?
(25.01.2014, 15:12)
MM
każdy powód jest dobry... ale wydaje mi się, że z Soczi mog± i tak wrócić bez żadnego medalu