Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31
paĽdziernik 2018
Najbliższe zawody
27.10.2018, godz. 16:00
Zakopane HS-140
MP

Michaela Dolezelova ponownie wygrała zawody FIS Cup we Frenstacie. Czeszka znów okazała się lepsza od dwóch Słowenek.

Podium zatem wygl±dało tak samo jak w dniu wczorajszym. Druga była Ursa Bogataj, a trzecia Spela Rogelj. Tuż za "pudłem" uplasowała się Vladena Pustkova, która po 1. serii zajmowała drug± lokatę.

Tym razem Magdalena Pałasz zajęła 8-m± pozycję, a Asia Szwab była 11-ta. Druga z Polek w pierwszej serii została zdyskwalifikowana za zbyt długie narty, jednak dopuszczono j± do finałowej serii. Mniej szczę¶cia miała Chinka Tong Ma.

W klasyfikacji generalnej kobiecego FIS Cup na prowadzenie wyszła Ursa Bogataj, która ma na swoim koncie 250 punktów. Ostatnie dwa konkursy za miesi±c w rumuńskim Rasnovie.

Wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Michaela Dolezelova
Czechy
92.5
91.0
209.0
2
Ursa Bogataj
Słowenia
88.0
93.5
204.5
3
Spela Rogelj
Słowenia
88.0
92.0
202.0
4
Vladena Pustkova
Czechy
90.0
89.5
201.5
5
Lucie Mikova
Czechy
84.5
86.0
180.5
6
Lucienne Hoeppner
Niemcy
79.0
83.0
158.0
7
Melanie Haeckert
Niemcy
74.0
87.5
153.0
8
Magdalena Pałasz
Polska
77.0
76.5
141.5
9
Michaela Rajnochova
Czechy
72.5
78.5
137.0
10
Barbora Blazkova
Czechy
70.5
79.5
133.5
11
Joanna Szwab
Polska
66.5
76.0
69.5
12
Martina Joitova
Czechy
55.5
56.5
48.5
13
Veronika Ptackova
Czechy
DNS
 
DNS
14
Jana Mrakotova
Czechy
DNS
 
DNS
15
Tong Ma
Chiny
DSQ
 
DSQ

klasyfikacja generalna FIS Cup »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« sierpień 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
Szychu
Głupia sytuacja trochę z A¶k±. Dzisiaj oddała dobry drugi skok, nawet wyprzedziła Czeszkę, która oddała 2 skoki :P Cały czas przyzwoite występy notuje Madzia, choć uważam, że przy obecnej formie mogła oddać w drugiej serii lepszy skok.
S±dzę, że Madzia powinna pojechać na CoC. Co do A¶ki to nie jestem pewien, czy jest w tak dobrej formie... A co jej szkodzi, też mogłaby pojechać. Dzisiaj nie spisała się tak Ľle, po prostu było nieco zamieszania z nartami w I serii. I tak miała farta, że mogła wyst±pić w II serii.
(01.09.2013, 13:19)
!
Emil jak będzie wiatr to weĽ szerokie drzwi lub inna płytr i spróbuj isc z nimi z wiatrem a potem pod wiatr zobaczysz jak wiatr ci pomoze w jednej a będzie przeszkadzał w drugiej sytuacji. Na narty działa tak samo ten pod narty uniemozliwia l±dowanie a ten w plecy (o w górne powierzchnie nart) dodatkowo pcha w dół
(01.09.2013, 08:17)
Emil
Gdzie¶ wyczytałem że 1 cm narty to jest ok 1 grama więcej. Czyli do¶ć nie wiele, a narty skokowe nie s± ciężkie, co było widać jak skoczkowie wkurzeni nimi rzucaj±. Gdyby ważyły 10 kilo tak ochoczo by Koch i Schlierenzauer nimi nie miotali. Mi się zawsze wydawało że na skoczka nie ważne czy wiatr z tyłu czy przodu działa ta sama siła no¶na, tylko że jest jej inna warto¶ć (przy wietrze z przodu ro¶nie, a przy z tyłu maleje) i najwyżej przy wietrze z tyłu skoczek mniej zyska na długich nartach a nie straci.
(31.08.2013, 22:33)
¶miać się czy płakać
A o czym ja piszę? Podejrzewam że w drugiej serii załozyła krotsze narty (ale lepiej posmarowane), te narty były oczywiscie lżejsze i poleciała dalej. Bo długa¶ne narty wprawdzie niosa dobrze ale tylko przy wietrze pod narty a jak sie trafi inny to sie spada jak kamień w wode bo raz większa masa nart a dwa nacisk wiatru na górna powierzchnie nart.
U Asi to wprawdzie różnie mogło być,. bo ona nie ma takiego do¶wiadczenia. Może i na tych samych tak poleciała ale nasi męscy kombinatorzy to czasami tak przekombinuj± z zza długimi nartami i raz wyjdzie bo wiatr poniesie a raz buula bo w plecki powieje
(31.08.2013, 21:48)
Emil
Ale długi skok był w II serii, kiedy już narty miała regulaminowe.
(31.08.2013, 21:22)
¶miać się czy płakać
S±dziwsz Emil że z tymi kilkoma gramami więcej skoczyła o 10 m dalej?
(31.08.2013, 20:38)
zzz
No to Pałasz na CoC
(31.08.2013, 17:26)
Emil
Dwie pary nart? Raczej kilka gramów więcej na wadze.
(31.08.2013, 17:13)
¶miać sie czy płakać
Ubierać za długie narty by w tak kiepsko obsadzonym konkursie zdobyć o 2 punkty więcej ...to dla mnie kompletnie niepojęta logika trenera. I sk±d Asia Szwab ma dwie pary nart? I po co? Przeciez wystarczy te jedne regulaminowe porzadnie posmarowac i moga jechać o 2 km szybciej (czyli tak jak reszcie... Czeszek i Słowenek)
(31.08.2013, 17:01)
Paweł Stawowczyk
Bo Szwab mogła zmienić narty, a Ma nie miała kombinezonu innego ???
(31.08.2013, 16:50)
Glon
Dlaczego Szwab skakała w 2 serii, a Ma nie?
(31.08.2013, 16:44)