Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
paĽdziernik 2014
Najbliższe zawody
22.11.2014, godz.
(P¦ druż.)

Jaka Hvala zdecydowanie wygrał konkurs skoków w Libercu i zdobył złoty medal mistrzostw ¶wiata juniorów. Po skokach na 103 i 102 metry wyprzedził rewelacyjnego dzi¶ Klemensa Murańkę (101 i 96 m). Trzecie miejsce zaj±ł Stefan Kraft.

Najgorsze z możliwych, 4. miejsce przypadło kolejnemu Polakowi - Bartkowi Kłuskowi, który będzie chciał zdobyć medal w drużynówce.

Kłusek wyprzedził w drugiej serii Andreasa Wellingera. Kolejne miejsca zajęli Reruhi Shimizu, Karl Geiger i Mats Berggaard.

Aleksander Zniszczoł po przeciętnych skokach (95,5 m) zaj±ł 9-t± lokatę. Grzegorz Miętus odpadł z rywalizacji już po 1. serii.

Wyniki końcowe
 
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Jaka Hvala
Słowenia
103.0
102.0
283.5
2
Klemens Murańka
Polska
101.0
96.0
264.0
3
Stefan Kraft
Austria
99.0
95.5
258.5
4
Bartłomiej Kłusek
Polska
99.0
96.5
258.0
5
Andreas Wellinger
Niemcy
100.0
95.0
256.0
6
Reruhi Shimizu
Japonia
95.5
96.0
249.0
7
Karl Geiger
Niemcy
96.5
94.5
246.5
8
Mats Soehagen Berggaard
Norwegia
94.5
95.0
246.0
9
Aleksander Zniszczoł
Polska
95.5
95.5
245.5
10
Ronan Lamy Chappuis
Francja
93.5
96.0
244.5
11
Cene Prevc
Słowenia
94.0
93.0
241.0
12
Thomas Lackner
Austria
94.0
93.0
239.5
13
Yukiya Sato
Japonia
91.0
96.0
238.0
14
Anze Semenic
Słowenia
93.5
93.5
236.5
15
Killian Peier
Szwajcaria
98.0
90.0
236.0
16
Vojtech Stursa
Czechy
94.5
90.0
235.0
 
Juho Ojala
Finlandia
92.0
93.5
235.0
18
Jonas Gropen Sogard
Norwegia
95.5
89.5
234.5
19
Remus Tudor
Rumunia
93.0
93.0
232.5
 
Philipp Aschenwald
Austria
91.5
93.0
232.5
21
Ruben de Wit
Holandia
93.0
92.0
232.0
22
Vladislav Boyarintsev
Rosja
92.0
92.0
230.5
23
Shingo Nishikata
Japonia
91.5
91.5
229.5
24
Pascal Kaelin
Szwajcaria
90.5
91.0
226.5
25
Brian Wallace
USA
92.0
88.5
226.0
26
Tomas Friedrich
Czechy
92.0
88.5
223.0
27
Jarkko Määttä
Finlandia
92.0
87.0
221.5
28
Mikhail Maksimochkin
Rosja
91.5
86.0
215.5
29
Martti Nomme
Estonia
93.0
85.5
215.0
30
Benjamin Raffort
Francja
91.5
83.5
210.0
31
Florian Altenburger
Austria
90.5
 
112.5
32
Daniel-Andre Tande
Norwegia
90.0
 
112.0
 
Oldrik van der Aalst
Holandia
92.5
 
112.0
34
Antti Aalto
Finlandia
90.5
 
109.0
35
Jan Soucek
Czechy
88.5
 
108.5
 
Matic Benedik
Słowenia
89.5
 
108.5
37
Tomoya Watanabe
Japonia
88.0
 
107.0
38
Johann Andre Forfang
Norwegia
86.5
 
104.5
39
Grzegorz Miętus
Polska
86.5
 
104.0
40
Christian Heim
Niemcy
87.0
 
103.5
 
Miika Ylipulli
Finlandia
86.5
 
103.5
42
Michael Dreher
Niemcy
85.5
 
102.5
43
Volodymyr Veredyuk
Ukraina
86.0
 
101.5
44
Siim-Tanel Sammelselg
Estonia
86.0
 
101.0
45
Federico Cecon
Włochy
85.5
 
100.5
 
Sorin Iulian Pitea
Rumunia
85.5
 
100.5
47
Deyan Funtarov
Bułgaria
84.5
 
96.5
48
Julien Faivre Rampant
Francja
81.5
 
92.5
49
William Rhoads
USA
81.0
 
90.5
50
Sacha Gardet
Francja
81.0
 
90.0
51
Je-Un Park
Korea Pd.
80.5
 
89.5
52
Alex Insam
Włochy
79.5
 
87.5
53
Sabirzhan Muminov
Kazachstan
78.5
 
83.5
54
Nicholas Mattoon
USA
77.0
 
82.0
55
Filip Sakala
Czechy
79.0
 
81.0
56
Maksim Migachev
Rosja
75.0
 
76.5
57
Akos Szilagyi
Węgry
71.0
 
68.0
58
Daniel Simov
Bułgaria
66.5
 
54.0
59
Christian Friberg
USA
61.0
 
46.5
60
Andrii Klymchuk
Ukraina
62.5
 
43.5
61
Pavel Kolmakov
Kazachstan
56.5
 
33.5
62
Kristaps Nezborts
Łotwa
52.0
 
27.5
63
Zeno di Lenardo
Włochy
83.5
 
DSQ
64
Sergey Shulaev
Rosja
81.0
 
DSQ
65
Jeong-heon Si
Korea Pd.
51.0
 
DSQ

« styczeń 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
gringo
a jak wam się podobał występ Grzegorza miętusa ?
(25.01.2013, 17:00)
FanZografskiego
Patrz±c po wynikach indywidualnych,powinni¶my w drużynie walczyć o złoto (walczymy co rok),w końcu do trzech razy sztuka.No i Mateja znów dobr± robotę wykonał.Skoczek z niego był ¶redniawy,a jako trener pewnie być może selekcjonerem Finów zostanie jak tak dalej pójdzie ;D
(25.01.2013, 10:21)
gracz1
Polacy dobrze skoczyli.
(25.01.2013, 10:15)
Polonus
No i się Robcio Mateja wybronił:0
Przyznam, że się nie spodziewałem. Ale się cieszę, rzecz jasna.
(25.01.2013, 07:40)
stefek
No no no, zdecydowanie lepiej niż się spodziewałem. Murańka i Kłusek lepsi od Wellingera, a Murańka także od Krafta. Rewelacja. Zniszczoł też przyzwoicie.
(25.01.2013, 01:09)
spiecki9
Brawo Klimek!!! Wreszcie ma prawdziwe osi±gnięcie indywidualne i tym samym pokazuje że jest skoczkiem przyszło¶ciowym. A pokonał nie byle kogo bo Krafta,Wellingera, Geigera czy też Zniszczoła zaliczanego do faworytów do zdobycia medalu. Brawa także dla Kłuska za miła niespodziankę. I też wielka szkoda bo zabrakło mu zaledwie 0,5pkt do medalu.
(25.01.2013, 00:52)
krzycho
Brawa dla Roberta Matei. ¦wietna robota !!!
(25.01.2013, 00:42)
OtokoNoHito
Chcialbym by w przyszłym sezonie na zawody P¦ jeĽdzili Stoch, M. Kot, Żyła, Kubacki, Murańka i Zniszczoł, a na zawody PK K. Miętus, Hula, Ziobro, Zapotoczny, Rutkowski i Kłusek. Oczywi¶cie jako składy podstawowe, modyfikowane nieco w zależno¶ci od bież±cej formy i wyników. A na M¦J mogliby pojawić się Biegun, Biela, Szostok, Kojzar i Ruda.
(25.01.2013, 00:09)
tokas9
Gratulacje dla Klimka i Bartka! Patrz±c po wynikach, to doszło do raczej niewielu niespodzianek, zwłaszcza w czołówce.
(25.01.2013, 00:05)
Pawmak
Co¶ miał codziennie zły dzień... Wellinger i tak wypadł wyraĽnie lepiej niż na treningach.

Bardzo dobre miejsca Tudora i de Wita. Van der Aalst też dobry występ, ale pech. Neżborts pech, bo raz by nie był ostatni, a zdyskwalifikowali Siego. Z nim aż 6 zawodników pokonałby Szilagyi. Ukraińcy słabo.
(24.01.2013, 23:43)
legol
Ja mowilem o Ceconie, coz moze mial po prostu zly dzien.I tak mu bede kibicowal.
A Wellinger wroci do Pucharu Swiata i znow bedzie skakal daleko, jestem o tym przekonany, nie wiem co sie stalo ze Wellinger tak slabo wypadl, to jest olbrzymia niespodzianka ze nie ma go na podium, ale coz podejrzewam ze on sie specjalnie nie przykladal i skakal tam troszke na sile, dla niego priorytetem jest jednak Puchar Swiata i rywalizacja z najlepszymi, ogolnie to Wellinger jak i Hvala nie pasowal do tej calej zgrai rumusko-holenderskiej.Dobrze ze jeden przynajmniej pokazal innym jaka przepasc ich dzieli.Muranka tez powinien na stale wskoczyc do Pucharu Swiata poczynajac od Czech i skoczni mamuciej i na caly turniej niemiecki jechac.Zamiast najslabszego z kadry Kruczka
(24.01.2013, 23:32)
OtokoNoHito
No to mamy już 3ech vice mistrzów ¶wiata juniorów, Kota, Zniszczoła i Murańkę, mam nadzieję, ze w przeciagu paru sezonów stworz± wraz ze Stochem naprawdę mocn± drużynę.

Kłuska żal, startował na M¦J ostatni raz, zabrakło pół punkta do medalu, choć od 3ciego zawodnika skoczył w sumie dalej. Ten chłopak zawsze był troche niedoceniany, w cieniu Murańki, Zniszczoła, także Byrta, a wielokrotnie potrafił naprawdę pozytywnie zaskakiwać i prezentować nawet od nich lepiej. Vice mistrz Polski, jakby nie patrzeć. Mam nadzieję, że kolejny medal w drużynie, może nawet złoty, osłodzi mu to.
(24.01.2013, 23:30)
fanka65
Brawo Hvala
(24.01.2013, 21:59)
OjciecMarek
@andbal
Eeee tam, hipergogle, kombinezony-żagle czy przydługie narty to nic - prawdziwe przekręty robi się z koszulkami startowymi!

"Nas tępnym razem wszyscy Polacy powinni podwin±ć numer startowy z przodu by ich dalej poniosło.
Skoro za to Stocha nie zdyskwalifikowali, to znaczy, że tak wolno robić. A więcej powietrza pod numerem startowym to dużo dłuższy lot"

tiny.pl/h294p
(24.01.2013, 21:59)
hoelwart
hmm.. Po tym konkursie można powiedzieć że Wellinger wyraĽnie stracił formę, wydaję mi się że jednak jak nie w tym sezonie to w przyszłym się odbuduję i będzie to talent na miarę Schlierenzauera czy wcze¶niej Schmitta.. Zawodnikami godnymi uwagi s± na pewno Shimizu, Murańka i Hvala
(24.01.2013, 21:50)
Polonus
"Po przeciętnych skokach" Zniszczoł przegrał tylko z kolegami z kadry oraz z zawodnikami, którzy odgrywaj± znacz±c± rolę w tegorocznym P¦. no i z Norwegiem, który też by tę rolę odgrywał, gdyby mógł w P¦ startować.
Więc jeżeli tylko z nimi przegrywa po "przeciętnych" skokach to już widzę jak to będzie wygl±dało jak te swoje skoki, chociaż nieznacznie, poprawi:)
A te jego skoki nie były aż takie "przeciętne".
(24.01.2013, 21:48)
danii20
a na M¦ chce żeby pojechali:Stoch,Kot,Żyła,Murań ka,Zniszczoł/Kłusek/Kubacki
(24.01.2013, 21:24)
danii20
tu miała się toczyć równa walka o 1miejsce między m.in 5 zawodnikami,a tu taki pogrom Hvali
(24.01.2013, 21:22)
fan
kto¶ chyba mówił na tym forum ze cecon moze medal zdobyć :D
(24.01.2013, 21:20)
fan skoków85
Wła¶ciwie Hvala był zdecydowanym faworytem i zdecydowanie wygrał. Nawiększ± dla mnie jednak niespodziank± jest Kłusek, oczywi¶cie Murańka też mile zaskoczył.
Teraz pytanie jak te wyniki naszych przełożyć się mog± na P¦.
Napiszę jeszcze raz podoba mi się ten sezon w wykonaniu naszych, do pełni szczę¶cia brakuje mi tylko udanych M¦ w Val di Fiemme.
(24.01.2013, 20:52)
Maarten
Brawo Polacy, nie spodziewałem się aż tak dobrego występu, zwłaszcza postawa Bartka jest zaskoczeniem na plus :) Oczywi¶cie, zawsze gdzie¶ po głowie chodzi: "Co z tego, je¶li Wellinger i Hvala s± w 10 P¦, Kraft stan±ł na pudle w Bischo, a Murańka ma problemy z punktowaniem" - to fakt, ale pamietajmy że Kot po zdobyciu srebra M¦J też musiał trochę gorzkich pigułek przełkn±ć, by wreszcie osi±gn±ć czołówkę już w¶ród seniorów. Jeszcze trochę oskakania i wierzę, że będziemy mieli naprawdę znakomit± ekpię.

Brawa dla Tudora i de Wita, choć pamiętajmy, że te miejsca w dzisiejszym konkursie nie znacz± jeszcze punktów P¦ w perspektywnie - Nurmsalu któy skończył dwa lata temu z mealem wci±ż na nie czeka.
(24.01.2013, 20:51)
ja
Brawo Polacy!
(24.01.2013, 20:49)
danii20
jak będziemy mieli 6 miejsc(w co w±tpie,bo nie ma kto wywalczyć) to na zawody za kubackiego i miętusa-zniszczoł,muranka,kłus ek
(24.01.2013, 20:49)
Jaan Juris
Pierwsza pi±tka bez niespodzianek,choć liczyłem że Wellinger będzie na podium.
(24.01.2013, 20:48)
kacper22
Suma sumaru nie wiadomo kto jest faworytem drużynówki
(24.01.2013, 20:41)
Fetti
Brawo Rumun i Holender
(24.01.2013, 20:38)
Yukio
Cze¶ć,
Barwo nasi ! Z drugiej strony sami staty¶ci
(24.01.2013, 20:35)
andbal
@Emil
To¶ jeszcze nie poznał się na Usi?
Ona nie może się cieszyć z dobrych miejsc nie jej ulubionych. Zawsze znajdzie uzasadnienie, że musieli co¶ skrewić: za długie narty, za szeroki kombinezon, niedozwolone gogle, szerokie rekawice itp.
(24.01.2013, 20:33)
krzysiek092
@kokj, żaden kraj nie miał 4 zawodników w 2 serii
(24.01.2013, 20:30)
go¶ć
Brawo Klimek. A my¶lałem, że traci formę. Co się dzieje z Finami pierwszego dnia skakali dobrze a póĽniej już gorzej. Jak Sami Niemi na pocz±tku sezonu...
(24.01.2013, 20:30)
krystus131
Hvala ich znokautowal jak niedlugo Szpilka zimnocha xD
(24.01.2013, 20:26)
gonsior1991
Brawo Klimek,brawo Bartek :)

Mysle ze nastepny sezon P¶ bd nalezal do Polakow i Slowencow :)
(24.01.2013, 20:22)
FanZografskiego
@Emil
Kogo to interesuje?
Brawo Polacy,znów w ogniu krytyki przed zawodami potrafili się sprężyć i powalczyć o dobre wyniki!
(24.01.2013, 20:16)
Emil
U facetów sprzęt kontrował Horst Tielmann! To u pań kontrowała Baczkowska.
(24.01.2013, 20:07)
danii20
POLSKA NA MISTRZA W SOBOTE
(24.01.2013, 20:06)
Zakrza
Zatem muszę posypać głowę popiołem. S±dziłem, że obok Hvali także Kraft, Wellinger, Geiger i Prevc będ± przed naszymi, a tu taka miła niespodzianka. Brawo! Teraz dać Klimka na P¦ i uskrzydlony tym medalem powinien zajmować przyzwoite miejsca.
(24.01.2013, 20:05)
Szychu
Polacy ¶wietnie! Gratulacje dla Murańki, ¶wietny konkurs i wywalczony medal :) Powinien być z siebie zadowolony, bo Hvala był poza zasięgiem. Szkoda Bartka, bo do medalu zabrakło tak niewiele. Zaledwie 0,5pkt, czyli najmniejsza różnica, jaka mogła tutaj być. Wellinger nieĽle, ale medalu się jednak nie udało wyrwać. Zniszczoł trochę poniżej swoich możliwo¶ci. Niby dobre 9 miejsce, ale jego było stać na walkę o medal. Dobry występ Tudora, a także de Wita, a ¶wietny Ronana Lamy Chappuis.
Ciekawie to dla nas wygl±da przed drużynówk± :)
(24.01.2013, 20:05)
kokj
nie wiem czemu tak liczyce na podium w dróżynówce,nawet je¶li klimek i kłusek skacz± dobrze olek też nieĽle to co z 4 zawodnikiem?
Ani miętus ani biegun nie skacz± dobrze
(24.01.2013, 19:59)
jandalf
Brawo. Trzech naszych w 10
(24.01.2013, 19:54)
brawo Zografski
I wygrał Zografski. Jak zobaczył, że to Polacy beda kontrolowali sprzęt to się domyslił jaki bedzie cyrk na mistrzostwach i pojechał na P¦. I dobrze zrobił
(24.01.2013, 19:50)
fanBER
Brawa dla Klimka za srebro. W tamtym roku srebro Olka, teraz Klimka, brawa, trzymamy fason. A Hvala dzi¶ był dzi¶ bezkonkurencyjny!

Może czas na złoto w drużynówce, na Klimka, Bartka (szkoda że nie było br±zu :(( ) i Olka mamy co liczyć! :)
(24.01.2013, 19:50)
fgfgfhfx
srebro ;(
(24.01.2013, 19:46)
gfg
jaki koloro,kto
(24.01.2013, 19:43)
piter2105
Mamy medal!
(24.01.2013, 19:38)
Raptor
@legol

Widzisz, Cecon nie zaskoczył. Zaskoczył za to Remus Tudor, mam nadzieję że drugi skok również będzie daleki.
(24.01.2013, 19:38)
legol
@latajacy kombinezon
Osmieszyles sie piszac bzdury o emerycie Kranjcu to teraz musisz tradycyjnie dowalic do pieca i czepiac sie Muranki.Latajacy kombinezon, co moze jeszcze odrzutowe narty? albo latajacy cyrk w twoim mozgu.
(24.01.2013, 19:25)
kajo
gdzie¶ w tv jest transmisja?
(24.01.2013, 19:22)
andbal
Jak kto¶ ma tyle zło¶ci do Stocha i Murańki, że życzy aby lepszy od nich w jakimkolwiek konkursie był dowolny obcy to sie powiniem leczyć.
A tak na serio to widzę iż nikomu nie udało się wprowadzić do 30stki 4ech zawodników.
(24.01.2013, 19:19)
andbal
@ lataj±cy kombinezon
Nie ¶ciskaj tak mocno kciuków za dyskwalifikacj± Klimka bo Ci krew odejdzie.
(24.01.2013, 19:12)
jarkim
o której II seria ?
(24.01.2013, 19:07)
legol
Bardzo sie ciesze z miejsca Muranki.Moze w koncu zdobedzie medal indywidualny na ktory zasluguje od lat.Nie mowie tu o zlocie, ale po cichu kto wie.Wellinger troszke slabiej niz myslalem, ale i tak nie jest zle patrzac na to jakich ma rywali ale czuje ze w drugiej serii odpali jeszcze wieksza bombe.Ale licze tez na Muranke ze przynajmniej to miejsce obroni.
(24.01.2013, 19:06)
fanBER
Brawa dla Klimka i Bartka. Trochę już słabej Olek, ale ta skocznia mu nie pasi...

Ciekawe czy Hvala będzie prezentować poziom strachu przed podium jak w P¦ :D No dobra bez zło¶liwo¶ci... ;P

(24.01.2013, 19:03)
....
@borek99

Dzieki ;d .
(24.01.2013, 19:01)
Maciekw7
Nie dzielmy skóry na niedĽwiedziu. Do medalu jeszcze daleka droga. Ja mam co¶ złe przeczucia, że Klimek może zepsuć drugi skok, ale obym się mylił. Miętus słabo. A bardzo przyzwoicie zaprezentował się Remus Tudor. No proszę, może jeszcze się rozwinie chłopak:)
(24.01.2013, 19:00)
borek99
A co do zawodów to strasznie szkoda van der Aalsta - szkoda, że nikt tego nie pokazywał, bo chętnie zobaczyłbym, czy faktycznie "zasłużył" na tak niskie noty, które zabrały mu miejsce w 30...
(24.01.2013, 18:59)
borek99
@...
Zakładka LIVE u góry strony (relacja tekstowa), relacji video nie ma wcale niestety (czeska telewizja pokazuje tylko kilkunastominutowe podsumowanie każdego dnia wieczorem)...
(24.01.2013, 18:58)
jarkim1
he bu mu nikt nie kupił drugiego :)
(24.01.2013, 18:58)
lataj±cy kombinezon
A Murańka skacze w kombinezonie z Ga Pa?
(24.01.2013, 18:57)
oooooo
Jest holender i rumun , oby klimek to wygrał
(24.01.2013, 18:56)
czarnylord
Brawo Klimek i Bartek!
Drużynowo:
P olska - 495
Słowenia - 491
Austria - 479,5
Niemcy - 463,5
Norwegia - 463,5
Japonia - 458,5
Mamy szanse wywieĽć 3 medale. Obstawiam 1 zloty, 1 srebrny i 1 br±zowy. :D
(24.01.2013, 18:55)
...
Jest gdzie¶ jaka¶ transmisja , niekoniecznie telewizyjna , moglby ktos cos podac ?
(24.01.2013, 18:54)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Podobne artykuły
M¦J: Złoty Hvala, srebrny Murańka, Kłusek tuż za podium
M¦J: Złoty Hvala, srebrny Murańka, Kłusek tuż za podium

M¦J: Złoty Hvala, srebrny Murańka, Kłusek tuż za podium

Dodano: 24 stycznia 2013, 18:52